'נסטלה' מעודדת חיות מחמד בעבודה

'נסטלה' מעודדת חיות מחמד בעבודה

חברת נסטלה היא החברה הידידותית ביותר לכלבים באנגליה, משנת 2015. בחברה מאמינים כי עובדים וכלבים טובים יותר ביחד וכי תכנית הכלבים בחברה הינה תוצר של שת"פ פורה עם מחלקת משאבי אנוש

שיתוף
מקום עבודה ידידותי לכלבים

מקום עבודה ידידותי לכלבים

כשתכנסו למשרדים של חברת נסטלה, מקס יהיה הראשון שיברך אתכם לשלום. אך כדי ללחוץ את ידו של מקס תצטרכו להתכופף לעברו, כיוון שמקס הוא כלב. 

תכנית הבאת כלבים למשרדי החברה החלה ממדיניות של "יום פתוח לכלבים" והמשיכה בכך שכל בעלי הכלבים בחברה הורשו להביא את חיות המחמד שלהם. מנהל משאבי אנוש של 'נסטלה', פורינה פול סטדמן סטדמן מתבדח באומרו, כי הכלבים במשרד נבחנים להתאמתם לתפקיד, ממש כמו העובדים. כל הכלבים שמגיעים עם בעליהם, עוברים הערכת התנהגותיות ובריאות כדי לבדוק שהם מתאימים למקום העבודה. גם בעליהם עוברים הערכות כדי לוודא שהתמהיל נכון וכי הכלב שלהם ירגיש נוח ושמח במקום העבודה. סטדמן אומר שמאז ההשקה של התכנית, למעלה מ- 50 כלבים מגיעים למשרדי נסטלה, יחד עם בעליהם העובדים.

הכלבים בחברה מחולקים לאזורי "כלבים ידידותיים" ו"כלבים פחות ידידותיים", כולל המעליות וחדרי הישיבות. באזורים מסוימים בחברה, יש מים לכלבים לשתיה חופשית.
עבור עובדים אלרגיים לכלבים, מוצעים מתחמי בידוד מהכלבים, כך שכל צרכי העובדים בחברה יכובדו.

חברת נסטלה מעידה כי תכנית הכלבים מציגה שיתוף פעולה מצוין בין פונקציית ה- HR בחברה לבין ההנהלה וכי זו דוגמה טובה לשיתוף הפעולה ותקשורת אפקטיבית ביניהם, כששני הצדדים עובדים באותו הצד של המטבע. סטדמן מוסיף כי "יחסי העבודה בינינו הם קרובים יותר ממה שהיו אי פעם, בעיקר בשל יוזמות כאלו." בנוסף שטדמן מדגיש את הפן הבריאותי, בעיקר בריאות נפשית שכלבים מייצרים אצל העובדים בחברה.

ביום ממוצע עובדים בחברת 'נסטלה' כ- 1,000 אנשים ושמונה כלבים נוכחים בבניין. סטדמן ממליץ לארגונים שמעוניינים ליישם את השיטה הזו אצלם, לעשות זאת לאט ותוך בבדיקות ממושכות עם צוות העובדים לגביי הנכונות שלהם לעניין. צריך להבין לדבריו, האם רובם בעד או ישנם כאלו שמסתייגים, ולא להנחיל תכנית שאינה מתאימה לעובדים.
עוד הוא מוסיף כי בעלי הכלבים מרוויחים מהעניין של הבאת כלביהם למשרד. ראשית התקשורת עם הכלבים יצירתית ומפרה, ובנוסף יש את היתרון לכך שהכלבים לא נמצאים כל היום לבדם בבית, מה שמרגיע את העובדים ומאפשר להם להתפנות מדאגה לכלביהם, לצורך עשייה רגועה וטובה יותר. ואולי המסר החשוב ביותר שחברת 'נסטלה' מעבירה בתכנית זו היא, שהחברה פתוחה לרעיונות חדשים ויצירתיים, ולכל מה שאפשרי על מנת להקל ולעודד את עובדיהם.

החל משנת 2015 נראה כי יותר ויותר חברות אמריקאיות מאפשרות לעובדים להביא את חית המחמד שלהם לעבודה. חברת גוגל למשל, מציעה אפילו ביטוח בריאות לכלבי העובדים.
מעסיקים הבינו כי כאשר עובדים מביאים את חית המחמד שלהם לעבודה, הם מקבלים עובדים ממוקדים יותר, וכאלו שמוכנים לעבוד במשך שעות ארוכות יותר.
הכלבים בחברות נהנים אף הם. הם מצטרפים לפגישות עבודה, תרים אחר מקומות מרבץ של שמש בין המשרדים, לוגמים מים באופן חופשי ומצטרפים לארוחת הצהריים. מחקרים בנושא מוכיחים כי כלבים הנמצאים יחד עם בעליהם במקומות העבודה תורמים להורדת יתר לחץ דם אצל העובדים.

כנס משאבי אנוש שנתי 2022

אין תגובות

השאר תגובה