נמצאים הרבה בנסיעות? משימות משאבי אנוש שתוכלו להשלים "על הדרך"

נמצאים הרבה בנסיעות? משימות משאבי אנוש שתוכלו להשלים "על הדרך"

דרכים קלות לביצוע משימות עבודה פשוטות במהלך נסיעות

שיתוף
נסיעה לעבודה

נסיעה לעבודה

הישראלי הממוצע מבלה כמעט שעה בממוצע מדי יום בנסיעות לעבודה וממנה הביתה ורובנו מרגישים שזה בזבז זמן. זה אולי לא נראה כמו מספיק זמן כדי לעשות משהו מקצועי משמעותי, אך זה בהחלט מספיק זמן כדי להתעדכן ברשתות החברתיות, ללמוד משהו חדש, או לגייס מועמדים לחברה.

כאשר הופכים את הנסיעה לאפשרות השלמת משימות עבודה ולכיסוי כל המטלות הקטנות האפשריות בדרך לעבודה וממנה, הנסיעה הופכת לפרודוקטיבית יותר וזו דרך מצוינת להשיב בחזרה את הזמן האבוד.

לא משנה אם אתה נוסע לעבודה ברכבת, באוטובוס או באופניים, להלן כמה רעיונות איך להפוך את הנסיעות שלך לפרודוקטיביות יותר.

נסיעה ברכבת או באוטובוס

בעת נסיעה ארוכה ברכבת או באוטובוס בדרך לעבודה או ממנה תוכלו לעשות מספר דברים הקשורים לעבודה שיחסכו לכם זמן. אלו דברים הניתנים לביצוע כל עוד אתם לא נוהגים.

בדיקת המדיה החברתית: אם פרסמתם קמפיין או פוסט עם מודעת גיוס עובדים ברשתות החברתיות או באתרי דרושים ואתם מעוניינים לבדוק את תוצאותיה, לראות כמה אנשים הגיבו עליה או אם שאלו אתכם שאלות, בזמן הנסיעה ברכבת או באוטובוס כאשר אינכם נוהגים תוכלו להיכנס לרשת דרך הטלפון ולבדוק את התוצאות.

אם אתם תרים אחר כישרונות חדשים – מועמדים לעבודה, תוכלו להיכנס דרך הטלפון ללינקדאין או לפייסבוק ולעקוב אחר מועמדים שנראים לכם מתאימים, לקרוא את הפוסטים שלהם ולנסות ליצור איתם קשר לתיאום שיחה טלפונית.

ברכבת לרוב נוח יותר להקליד במחשב הנייד מאשר באוטובוס. יש בדר"כ שולחנות/דלפקים קטנים עליהם תוכלו להניח את הלפטופ ולהקליד. בזמן הנסיעה, תוכלו להכין מסמכים או דו"חות, לכתוב רעיונות חדשים לגיוס עובדים, להתחבר לרשת (ע"י Wifi USB) ולקרוא מיילים וכן להשיב עליהם. תוכלו לעבור על הפגישות שלכם ביומן, להתכונן לפגישות הצפויות להיום, להזיז פגישות במידה והזמנים אינם נוחים ובאופן כללי לארגן את הלו"ז היומי שלכם. תוכלו לתכנן עקרונות לעמוד נחיתה או למודעת הדרושים הבאה שלכם.

באוטובוס תוכלו לשלוח הודעות טקסט עם תזכורות לגבי פגישות או שיחות טלפוניות עם אנשים שנקבעו להיום, להוריד אפליקציות חדשות לאיתור וגיוס מועמדים, וכמובן גם כן תוכלו לעקוב ולבחון מועמדים פוטנציאליים לעבודה ברשתות החברתיות. בנוסף, תוכלו להקשיב באמצעות אוזניה להרצאה או קורס וללמוד תוך כדי הנסיעה כדי להכשיר את עצמכם עוד יותר.

נסיעה ברכב

גם ברכב, כאשר אתם נוהגים לעבודה או ממנה הביתה, יש כל כך הרבה דרכים למקסם את הנסיעות שלכם.

השתמשו בזמן הנסיעה לארגן את המחשבות שלכם ולהגיע עם יתרון לעבודה. במהלך הנסיעה תוכלו לבצע את כל שיחות הטלפון החשובות: ראיונות ראשוניים עם מועמדים פוטנציאליים, שיחות עם המנהל ועם צוות העובדים שלכם, שיחות עם ממליצים על מועמדים שראיינתם, ועוד ועוד. אם יש לכם רעיונות חדשים לשיפור, תוכנות שרציתם לרכוש עבור המחלקה, הצעות לדרכים נוספים לגיוס/שימור/הנעת עובדים, תוכלו להקליט את עצמכם מדברים על רעיונות והצעות אלו, במהלך הנסיעה. חשוב כמובן שתהיו מרוכזים בכביש כל הזמן, והמכשיר הנייד או מכשיר הקלטה שהוכן מראש יקליט עבורכם את ההודעות.

גם בנהיגה תוכלו גם להקשיב באמצעות אוזניה להרצאה או קורס וללמוד תוך כדי הנסיעה. למשתמשי אייפון יש את אפשרות הסירי שיכולה לפתוח עבורכם יומנים, לתאם עבורכם פגישות, להשמיע לכם מוזיקה נעימה במהלך הנסיעה, לחייג עבורכם לאנשים, כך שלא תצטרכו להוריד את הידיים מההגה כלל וודאי שלא להוריד את העיניים מהדרך. סירי יכולה גם להקליד עבורכם הודעות טקסט ודוא"ל ע"פ דיבור, כך שהאפשרויות הן כמעט בלתי מוגבלות.

רכיבה על אופניים

מחקרים מראים כי פעילות ספורטיבית יכולה לשפר נפשית ולא רק בריאותית את מצבכם. כשאתם רוכבים על אופניים לעבודה וחזרה אתם משלבים פעילות גופנית פנטסטית ביום העבודה שלכם ובכך חוסכים זמן להליכה לחדר הכושר/ריצה/רכיבה על אופניים, אחרי שעות העבודה. במהלך נסיעה על אופניים תוכלו לעשות שיחות קצרות וענייניות באמצעות דיבורית בלוטוס, גם כן לשוחח עם גורמים הקשורים לעבודתכם ולמצות את זמן הנסיעה.

גם ברכיבה על אופניים תוכלו להקשיב באמצעות אוזניה להרצאה או קורס וללמוד תוך כדי הנסיעה כדי להכשיר את עצמכם עוד יותר. כך גם תנצלו את הנסיעות הללו לפיתוח והעצמה אישית ומקצועית.

אירועים מקצועיים למנהלי משאבי אנוש

אין תגובות

השאר תגובה