מנהלי משאבי אנוש מספרים על פעילויות גיבוש

מנהלי משאבי אנוש מספרים על פעילויות גיבוש

פעילויות גיבוש לעובדי חברה הן חלק בלתי נפרד מתפישת ההייטק. כיום אין ספק בחשיבותן של פעילויות מיוחדות שיאפשרו לעובדים אתנחתא מיום העבודה הלחוץ ויעניקו להם חוויות מרגשות ומהנות

שיתוף
עובדי מזרחי טפחות בסדנה

עובדי מזרחי טפחות בסדנה

במסגרת כנס הרווחה השנתי נערוך פאנל מיוחד בו יוצגו פתרונות רווחה מיוחדים וייחודיים ממספר ארגונים במטרה לתת למשתתפים רעיונות שעוד לא שמעתם אליהם. עד לכנס (אליו תוכלו להירשם בקישור זה) החלטנו לרכז לכם מספר רעיונות שיושמו בהצלחה בארגונים אחרים שלא נכנסו לכנס. לכן שוחחנו עם מנהלות משאבי אנוש בחברות הייטק, שסיפרו על בחירתן בפעילות גיבוש מסוימת. מדוע בחרו בפעילות זו וכיצד היא תרמה לגיבוש ולהנעת העובדים.


צוות המובייל של CodeOasis
צוות המובייל של CodeOasis

חברת CodeOasis, המתמחה במתן שירותי תוכנה בתחומי הדיגיטל ומערכות מידע, שלחה את מחלקות המובייל ודוט.נט לחדר בריחה. העובדים נכנסו לתפקיד של סוכני מוסד בכור גרעיני באירן, ונתבקשו למצוא דיסק און קיי שהשאיר להם סוכן המוסד הקודם, לשתול אותו בשרתים של האיראנים, ולברוח מהאתר. משימה לא פשוטה שהושלמה תוך 47 דקות.

אושרית אופק, מנהלת משאבי אנוש, CodeOasis, אומרת: "אנחנו אוהבים לצ'פר את המחלקות השונות בפעילות צוותית מגבשת ומאתגרת ומשתדלים לבחור צ'ופרים מעניינים שהולמים את הכישורים ותחומי העניין של העובדים שלנו. הפעילות הנוכחית בחדר הבריחה המדליק, שמדמה בעיות מחיי היומיום של אנשי הטכנולוגיה והפיתוח, דרשה מן המשתתפים לעבוד בצוות בצורה אפקטיבית, לחשוב מהר ולקבל החלטות נכונות." 


פעמונים יום גיבוש
פעמונים יום גיבוש

 ארגון פעמונים, מלכ"ר להתנהלות כלכלית נבונה, ערך לאחרונה יום גיבוש דל תקציב כיאה לעמותה.

במסגרת הפעילות חולקו העובדים לקבוצות, שהיו צריכות לעבור בתחנות. בכל תחנה היה אתגר ספורטיבי או גיבושי למשל: קליעה לסל, זיהוי תמונת ילדות של העובדים, וחידות שמטרתן להכיר את עבודת המחלקות/האנשים האחרים, שאלות טריוויה על הארגון ועוד. 
בנוסף נערך שוק קח-תן בו החליפו העובדים ביניהם בגדים, ספרים ומשחקים.

נעמי גולדברג, סמנכ"ל משאבי אנוש בפעמונים, אומרת: "כל עבודה באשר היא כרוכה בשחיקה ובעייפות החומר ולכן ימים כאלה מהווים הזדמנות לשבירת השגרה ולהחזרת החיוך כשיוצאים מהמשרד האווירה משתנה, משוחררת ובלתי פורמאלית. במצב כזה – אווירה לא מעונבת ובסיטואציות לא שגרתיות זו דרך יעילה להעמיק את ההיכרויות בין העובדים במיוחד שמרביתם לא נפגשים ביום-יום ולא מכירים את עבודת החברים. האתגר שעמד היה גם כספי – איך עושים זאת בעצמנו ללא חברה חיצונית וללא עלויות כספיות. מתגובות העובדים- עולה שהצלחנו בכך."


עובדי חברת Eset פעילות בים
עובדי חברת ESET פעילות בים

חברת  ESET ישראל, עורכת באופן קבוע פעילויות כיף לעובדים. בחברה מאמינים בשילוב פאן עם עבודה. מדי שבוע עושים ארוחת בוקר שבועית, הפי-האוור בימי חמישי, הרצאה בנושא העשרה פעם בחודש, ואחת לחודש-חודשיים פעילות מחוץ למשרד.

לפני שבועיים כל העובדים הגיעו בלבוש קייצי ונערכה פעילות בחוף הים שנמצא בסמוך למשרדים של ESET ישראל. מדריכים מקצועיים חיכו לעובדי החברה בחוף בתוך שטח כדורעף ייעודי וכן מחצלות ומוזיקה. הם לימדו את עובדי החברה כיצד משחקים כדורעף ולאחר מכן נערך טורניר בין העובדים.

גיל נוילנדר, מנכ"ל ESET ישראל, אומר: "הפעילות היא חלק מהשגרה שלנו שבונה ומטפחת את התרבות בחברה. מה שמבדיל בין חברה טובה למצוינת הוא לא רק המוצרים האיכותיים שהיא מייצרת, אלא גם הגיבוש שלה סביב ערכים שמאחדים את האנשים וגורמים להם לסינרגיה. כשאנו עושים פעילויות שוברות שגרה אנחנו בעצם מעבירים מסר שההנאה מהדרך חשובה לא פחות מההגעה ליעדים. בעצם, כשנהנים תוך כדי תנועה, משיגים יותר, ואנחנו גם מאפשרים לצוות לבנות קשרים אישיים שמלכדים אותם יותר סביב המטרות המשותפות של החברה. בחרנו בפעילות בים כי אנחנו עובדים מולו מדי יום ועכשיו בקיץ זה מפתה במיוחד לבלות בו. טורניר הכדורעף חיזק מאוד את הגיבוש כי שיחקנו בעבודת צוות בכל אחת מהקבוצות כדי לנצח באליפות. למעשה, אין קבוצה אחת שמנצחת – כולם ניצחו!"


עובדי מזרחי טפחות בסדנה
עובדי מזרחי טפחות בסדנה

 עובדי מזרחי טפחות השתתפו בפעילות של עמותת Make-A-Wish ישראל (משאלת לב). העמותה מגשימה חלומות לילדים החולים במחלה מסכנת חיים והיא פועלת בישראל משנת 1996.

במסגרת הסדנה, עובדי מזרחי טפחות הופכים לשותפי העמותה ומעצבים יחד עם הצוות משאלות של ילדים חולים, הם מעצבים למעשה את החוויה של הילד החל מהרגע שמספרים לילד על הגשמת המשאלה ועד לעיצוב המימוש שלה בפועל.
מדובר בפעילות מאוד מיוחדת ולא שגרתית, וכמובן בעלת ערך מוסף בזכות התרומה לקהילה.

ריטה רובינשטיין, סמנכ"לית משאבי אנוש בנק מזרחי טפחות, אומרת: "הפעילות הזו מאוד משמעותית לנו, מפני שלהגשים משאלה של ילד חולה, נותנת לנו המון כוח להמשיך לתרום ולתת". תמר סאפר, מנהלת אגף פיתוח ארגוני, בנק מזרחי טפחות, הוסיפה: " הבאנו עובדים מכל מיני מקומות בארגון, עובדי סניפים ומטה מאזורים שונים בארץ. הרבה אנשים לא הכירו אחד את השני ותוך כדי העשייה והחלוקה לקבוצה כבר ניתן היה לחשוב שהם עובדים ביחד הרבה שנים. הפעילות יצרה דינמיקות מאוד מאוד חיוביות בין אנשים והמאורע הזה מאוד מחבר את האנשים סביב העשייה".


עובדי מטריקס והלקוחות על קו הזינוק
עובדי מטריקס והלקוחות על קו הזינוק

חברת מטריקס קיימה באחרונה את מרוץ הלילה Matrix Night Run לעובדי וללקוחות החברה. האירוע התקיים בפארק הירקון בתל אביב והשתתפו בו מעל ל-800 רצים, במקצים שונים: ריצה של 10 או 5 ק"מ ומקצה נוסף של 4 ק"מ הליכה ספורטיבית.

יעל פרדקין מוצפי, סמנכ"לית משאבי אנוש של מטריקס, אומרת: "ספורט וניהול אורח חיים בריא הם ערכים פופולריים בקרב עובדי מטריקס ולקוחותיה. על כן, החלטנו לקיים את ה- Matrix Night Run מרוץ הלילה הראשון של מטריקס, שאנחנו מקווים שייהפך למסורת קבועה, בריאה ומהנה עבור עובדי החברה, הלקוחות והשותפים הרבים שלנו".


רוצים לקבל רעיונות נוספים לפעילויות רווחה לא שגרתיות? זה בדיוק המיקוד של כנס הרווחה השנתי – למידע נוסף ורישום לכנס הרווחה – לחצו כאן! 

כנס משאבי אנוש שנתי 2022

אין תגובות

השאר תגובה