לראשונה: אזרחים עובדי משטרה יפתחו בשביתה

לראשונה: אזרחים עובדי משטרה יפתחו בשביתה

לא יינתן מענה לוגיסטי פנים משטרתי, תושבת פעילות המזכירות בתחנות המשטרה ועוד. * משרד האוצר: המו"מ לא צלח בשל הדרישות הכלכליות של ההסתדרות

שיתוף
סמל המשטרה

 אזרחים עובדי המשטרה יפתחו מחר, יום ד', בשביתה למשך 4 ימים. במסגרת השביתה לא יינתן מענה לוגיסטי פנים משטרתי, לרבות שירותי רכב ואחסנה. כמו כן מרכז פניות נהגים שפועל מול האזרח, יושבת באופן חלקי ותהיה פגיעה בכל הקשור לדו"חות של נהגים, המזכירות בכלל תחנות המשטרה ישבתו, לא יתקיימו הקלדות של כתבי אישום פליליים ותעבורתיים על ידי קלדניות המועסקות על ידי המשטרה.

זו הפעם הראשונה שקבוצת העובדים המועסקים תחת המשטרה יוצאת למאבק להסדרת תנאי העסקתם במסגרת הסכם קיבוצי.
 
בהסתדרות עובדי המדינה טוענים כי מזה כ- 3 שנים מתקיים משא ומתן עם משרד האוצר, המשרד לביטחון הפנים ומשטרת ישראל על מנת לקלוט את העובדים המועסקים כאזרחים עובדי המשטרה כשוטרים, אך משרד האוצר והמשרד לביטחון הפנים מקיימים סחבת במו"מ ואין כל התקדמות להסכם.

כתוצאה מכך אין קידומי דרגות, תנאי השכר מוקפאים ומתקיים חוסר וודאות כלפי ביטחונם התעסוקתי של העובדים. ההסתדרות הכריזה לפני למעלה מחודש על סכסוך עבודה במשטרה.

יו"ר ועד העובדים הארצי של אזרחים עובדי המשטרה, ירון קרילה אמר כי  "למעלה מ- 70% מהעובדים מקבלים שכר מינימום או השלמת הכנסה, כאשר חלקם הגדול הוא בעל ותק של 10 שנים ומעלה".

בהתייחס למבוי הסתום במו"מ רקילה ציין כי "לאחר שלוש שנים של סבלנות, הבנו כי משרד האוצר ומשרד לביטחון הפנים מתעלמים מאיתנו ולא שומעים את זעקתנו – זעקת אזרחי עובדי המשטרה המממשים את שירותי המשטרה ונותני התמיכה לשוטרים ולמשטרת ישראל. אנו אומרים היום, לא עוד! אני קורא למדינת ישראל ולמשטרה לחדול מההתעלמות המוחלטת בנו ולהקפאת תנאינו ולהיכנס למו"מ אינטנסיבי להסדרת תנאי העסקתנו במסגרת הסכם עבודה קיבוצי".

לפני כשלוש שנים התאגדו כ- 650 עובדי כוח האדם במשטרה בהסתדרות, במטרה להיקלט כאזרחים עובדי המשטרה. לאחר מו"מ מתמשך נקלטו העובדים כאזרחים עובדי המשטרה. במקביל, התנהל מו"מ בין ההסתדרות ונציגות העובדים לבין משרד האוצר, משרד לביטחון הפנים ומשטרת ישראל, להסדרת תנאי העסקת העובדים במסגרת הסכם קיבוצי.

"לא ייתכן שעובדים המועסקים במשטרה, יעבדו ללא הסכם עבודה וללא ביטחון תעסוקתי", אמר מזכיר החטיבה הארצית בהסתדרות עובדי המדינה, אבנר סולטני.

משרד האוצר: הצענו תנאי העסקה ראויים

ממשרד האוצר נמסר בתגובה כי משטרת ישראל קלטה לשורותיה כ-600 עובדים אשר הועסקו בעבר כעובדי חברות כוח אדם כאזרחים עובדי משטרה.
במשרד מאשרים כי נוהל משא ומתן עם ההסתדרות על מנת להסדיר את תנאי העסקתם של העובדים, ומציינים כי "המדינה הייתה מוכנה להציע להם תנאי העסקה ראויים אשר ישפרו את שכרם של רבים מן העובדים, יעניקו להם אופק קידום שכרי ויבטיחו את ביטחונם התעסוקתי לטווח הארוך. המו"מ לא צלח בשל הדרישות הכלכליות של ההסתדרות לתוספות שכר מעבר למה שהמדינה יכולה להסכים לו ומעבר לשכר השוטרים בתפקידים דומים."

דוברת האוצר הוסיפה כי ביום חמישי הקרוב תתקיים פגישה בין הממונה על השכר ומנכ"ל המשרד לביטחון פנים "על מנת לקדם את ההידברות בנושא."

דובר המשטרה גיל נשיאל, מסר כי "המו"מ בעניין האזרחים עובדי המשטרה מתנהל בין משרד האוצר לוועד האזרחים באופן ישיר ומשטרת ישראל אינה צד בעניין".
לשאלה בנוגע להערכות מיוחדת לקראת השביתה, נשיאל ציין כי "משטרת ישראל, נערכה מבעוד מועד לאפשרות שאזרחי המשטרה ישבתו, והנחיות בעניין הופצו לכלל המפקדים."

סדנת ניהול זמן

אין תגובות

השאר תגובה