5 כלים אפקטיביים לגיוס מנכ"ל

5 כלים אפקטיביים לגיוס מנכ"ל

איתור וגיוס מנכ"ל לחברה היא אחת המשימות הקשות והמורכבות ביותר. ישנם הרבה מנהיגים טובים שם בחוץ, אבל האפשרות לאתר אותם ולדייק לאותו אחד שיתאים לניהול החברה שלך, אינו אתגר פשוט

שיתוף

ההחלטה לגייס מנכ"ל מסוים, היא אחת ההחלטות החשובות ביותר שחברה לוקחת על עצמה, בהתאם לכך, ישנם מספר דרכים שיוכלו להקל על התהליך. להלן חמישה כלים אפקטיביים שיסייעו לך לגייס את המנכ"ל הבא לחברה:

ועדת איתור

תפקיד מנכ"ל בניגוד לתפקידים אחרים בחברה, מצריך ועדת איתור לצורך השמתו. ועדת האיתור למנכ"ל, מורכבת מקבוצה של מנהלים בכירים ודירקטורים שינהלו את תהליך האיתור והגיוס. כל חברה בוועדה צריך להיות אמון על בעל החברה, אדם שבעלי החברה סומך עליו ועל יכולת השיפוט שלו, כמו גם יודע שהוא מבין את חזון ויעדי החברה וימצא את האדם הנכון להוביל אותה בהתאם להם. חשוב שלכל אחד מהם יהיו דעות שונות לגביי האדם הייעודי שישמש כמנכ"ל בחברה, כך שכל אחד מהמועמדים לתפקיד ייבחן על פי קריטריונים מגוונים ושונים. בנוסף, על כל חבר בוועדת האיתור להתמחות בתחום שונה בחברה, כך שיוכל לבחון את המועמדים על פי תחומי ההתמחות שלו.

הגדרת הציפיות

כבעל החברה, עליך להגדיר מראש את ציפיותיך מהמנכ"ל הייעודי. מציאת מנכ"ל מושלם היא בגדר ירייה באפלה, אלא אם כן אתה יודע את מי אתה מחפש. בטרם התחלת באיתור המועמדים, זהה ואפיין את הצרכים שלך מהמועמד, בהתאם למה שאתה צופה לחברה בשנים הבאות. אם אתה מכוון למיזוגים ורכישות, תרצה לאפיין את תפקיד המנכ"ל כבעל רקורד מוכח ומוצלח במשא ומתן. אם אתה מתכוון להשקיע בתחום המכירות בשוק העולמי, תרצה לאפיין את המנכ"ל כמומחה לשוק אליו החברה משתייכת, בעולם. מעבר לתחומי ההתמחות הספציפיים, ראוי לחשוב על הערכים הנוספים שתרצה שהמנכ"ל הבא יביא איתו לחברה שלך, למנהלים ולעובדים. המנכ"ל הוא ז שמכתיב את מדיניות החברה ורוח הדברים ולכן חשוב מאוד שהוא יהיה תואם לציפיות שלך.

חיפוש בתוך החברה

לא תמיד מוכרחים לצאת החוצה כדי לאתר מנכ"ל לחברה, לעיתים האדם הטוב ביותר לתפקיד נמצא בתוך החברה ועליך רק לאתר אותו. בטרם אתה מתחיל בתהליך הגיוס ובפרסום מודעת הדרושים, כדאי מאוד להתייעץ עם גורמי השפעה ומנהלים וותיקים בחברה, ייתכן ואחד מהם יתאים לתפקיד, או יידע להמליץ על אדם אחר שמתאים. חברה שמקדמת את העובדים והמנהלים שלה לתפקידים בכירים, תמיד תמותג בצורה טובה ומוערכת. לכן לא כדאי לוותר על האפשרות לקדם מישהו מבפנים במידה וניתן.

ראיונות איכותיים

את הראיונות עם המועמדים לתפקיד המנכ"ל חשוב שיבצעו גורמים בחברה עליהם אתה סומך ביותר, ומהווים השגרירים הטובים ביותר שלך בחברה. חברי ועדת האיתור בהחלט יכולים להיות אלו שיראיינו את המועמדים לתפקיד וחשוב שכמה מהם יראיינו ביחד, על מנת לבחון את ההתמודדות של המועמדים לשאלות ולסימולציות מכמה וכמה תחומים. חשוב שהראיונות יהיו ברמה גבוהה ומכובדת, כך שיציגו את מדיניות החברה וימתגו אותה בצורה הראויה ביותר.

דיסקרטיות

שמירה על דיסקרטיות היא אחד הדברים החשובים ביותר בגיוס מנכ"ל לחברה. ראשית, מועמדים לתפקיד מנכ"ל הם אנשים בכירים שסביר שממלאים תפקיד זהה בשלב זה בחברה אחרת. אסור בשום אופן לקלקל להם או לפגוע במערכת היחסים שלהם עם החברה הנוכחית בה הם עובדים. האחריות לדיסקרטיות היא שלך, כבעל החברה, ולכן אותם מראיינים צריכים להיות אמינים ודיסקרטיים ביותר, כך ששום מרואיין שביקר אצלם לא יהווה נושא לשיחה מחוץ לכותלי החדר. דרך נוספת לשמור על דיסקרטיות, היא לנסות לסנן את המועמדים ככל האפשר, בטרם מזמינים אותם לראיון. כך תיצור קבוצת מרואיינים קטנה ואיכותית ומתוכם תוכל לבחור את האדם המתאים ביותר לתפקיד. מרואיינים רבים שיסתובבו בחברה, יגרמו להפצת שמועות ורכילות מיותרת.
הקפדה על תהליך מינוי המנכ"ל נקי וסודי תאפשר לך למצוא את המועמדים הטובים ביותר עבור החברה שלך.


אירוע משאבי אנוש 20-21.12.2021

כנס הגיוס השנתי 2021
כנס רווחה וחווית עובד 2021
כנס ההדרכה והלמידה 2021
באנר כנס דיני עבודה

אין תגובות

השאר תגובה