קנדה: מחצית מהעובדים מתחרטים שלא פנו לייעוץ קריירה בתחילת דרכם

קנדה: מחצית מהעובדים מתחרטים שלא פנו לייעוץ קריירה בתחילת דרכם

סקר חדש מראה שמחצית מהעובדים מתחרטים על כך שלא פנו לייעוץ וגורסים: בדיעבד היינו פועלים אחרת

שיתוף

חשבנו שבקנדה החיים טובים. האמת, חשבנו שבקנדה החיים הם דבש! מדינה עם רמת חיים גבוהה, שירותי רווחה למופת, דירות במחירים שפויים, מוסדות חינוך איכותיים… החיים הטובים או לפחות החיים הנוחים. נראה שבקנדה קל יותר להשתלב בשוק העבודה, להתפרנס בכבוד ולהגיע הביתה בסוף היום שמחים וטובי לבב.

מהרו להירשם לכנס השנתי למשאבי אנוש שיתקיים ב-25/26 במרץ!
לפרטים והרשמה יש ללחוץ כאן

סקר חדש מראה לנו כי בקרב העבדים שלא פנו לייעוץ קריירה בתחילת הדרך – 50% מביעים חרטה על כך וגורסים כיום כי לו היו פונים לייעוץ מקצועי, סביר להניח שהיו מקבלים החלטות שונות ובהתאם לכך, הם היו פועלים אחרת.

סקר חדש, שתוצאותיו פורסמו באתר The Globe and Mail מראה שאולי לא ק-ש-ה שם בקנדה כמו במדינות אחרות שנפגעו במהלך המיתון אבל… בדיעבד, במבט לאחור, העובדים במשק אינם בהכרח שלמים עם המציאות התעסוקתית שלהם. מתוך הסקר, שבו השתתפו 1500 עובדים, עולה כי ישנן חרטות רבות בקרב העובדים, בעיקר על כך שלא פנו לייעוץ, לא אספו מידע על השוק, על התחום, על צפי השוק ועל רמת ההתאמה שלהם לתפקיד והסיכוי לשביעות הרצון שלהם מהקריירה שבחרו.

מה הכוונה בייעוץ או סיוע לקראת הכניסה לשוק העבודה? ליז איברהים, דירקטורית ב- Canadian Education and Research Institute for Counselling מסבירה: "ייעוץ וליווי קריירה זה הרבה מעבר לסיוע למועמד לכתוב קורות חיים ולהתקבל לעבודה. היועץ, שמגיע עם הבנה לגבי השוק, תפקידים ומגמות, מאבחן את המועמד ומגלה: במה הוא טוב? במה הוא מתעניין? במה הוא יתקשה? וכיו"ב. לאחר מכן, היועץ יכול לסייע למועמד לבנות מסלול קריירה שנכון לו ויסייע לו."

אז למה לא?
החלטות בנושא קריירה / מסלול תעסוקתי, הן בין ההחלטות הקריטיות ביותר שאדם מקבל שכן בחירות אלה מלוות אותנו מתחילת שנות העשרים ועד לשלהי/סוף שנות השישים. אפילו יותר. אז מדוע אנשים לא פונים לכיוון של ייעוץ מקצועי ייעודי לתחום הקריירה?
מהסקר עולה כי הסיבות לכך שאנשים לא פונים לייעוץ קריירה הן:
– היעדר מודעות לתחום
– אנשים צעירים חושבים שהם מבינים טוב מאוד את השוק ולא צריכים סיוע
– אנשים בתחילת דרכם חושבים שהם כבר יודעים מה הם רוצים ואי אפשר להניע אותם לכיוונים אחרים
– העלות הכרוכה בייעוץ גורמת לאנשים בתחילת דרכם לוותר

נשים מתייעצות יותר מגברים
על פי הסקר, בעוד שרק 50% מקרב הגברים פונים לייעוץ מקצועי בתחום הקריירה, 57% מקרב הנשים עושות זאת או עשו זאת לאחרונה.

הדור הצעיר פתוח יותר לייעוץ קריירה
מהסקר עולה כי כיום, 60% מקרב הסטודנטים פונים לייעוץ או שהם פתוחים לרעיון של פנייה לייעוץ קריירה. בנוסף, העובדים שפתוחים לרעיון השיבו בסקר כי הם רואים בחברים, בני משפחה ואנשי מקצוע כיועצים שאליהם ניתן לפנות כדי לקבל מידע על שוק העבודה וכדי להתייעץ בנושא המסלול שהם שוקלים.

ג'ון בוסו, חבר מועצת Canadian Education and Research Institute for Counselling: "כיום יש מודעות גוברת לכך שבדיוק כפי שאנו זקוקים ליועץ פיננסי שילווה אותנו בתהליך קבלת החלטות הנוגעות לניהול כספים, אנו זקוקים לייעוץ מקצועי בתחום מסלול הקריירה ושוק העבודה."

סדנת דיני עבודה בנושא מניעת הטרדה מינית והתעמרות בעבודה

אין תגובות

השאר תגובה