3 טעויות שנשים עושות ופוגעות בקריירה שלהן

3 טעויות שנשים עושות ופוגעות בקריירה שלהן

למה נשים אינן מצליחות להתקדם כמו גברים? ספר שיצא בארצות הברית מתמקד בטעויות שנשים עושות ולא בגורמים החיצוניים שמכשילים את הקריירות שלהן

שיתוף
טעויות בתהליך הגיוס

טעויות בתהליך הגיוס

אנחנו יודעים כבר מזמן על תקרת הזכוכית, על אותן נשים מוכשרות ומשכילות לפחות כמו הגברים שעמדו איתן על קו הזינוק, ובכל זאת לא מצליחות לעבור את המדרגה ההיא בסולם הארגוני ומרוויחות פחות מגברים בעלי משרות מקבילות.

את הפערים האלה נהוג לייחס לאפליה על רקע מגדרי ולחוק ולנורמות שאינם תומכים בנשים שצריכות להתמודד גם עם משימות הבית והמשפחה וגם עם אתגרים מקצועיים. סופרת אמריקאית בחרה להתמקד דווקא בעניין טעויות שנשים עושות בקריירה. הנשים עצמן עושות את הטעויות, והסופרת ביקשה לגלגל אליהן בחזרה את הכדור. האם דומה הדבר להאשמת העניים בעוניים, או שבכל זאת יש כאן משהו? שפטו בעצמכם.

לואיס פרנקל, מחברת הספר Nice Girls Still Don't Get the Corner Office ("בחורות נחמדות לא מקבלות את המשרד הפינתי") טוענת שיש 133 טעויות לפחות שנשים עושות שגורמות לקריירה שלהן להיתקע. שם הספר מרמז שהמכנה המשותף של הטעויות האלה הוא הרצון של נשים "להיות בסדר". כאשר הספר פורסם לראשונה לפני עשר שנים, מספר השגיאות שצוינו בו היה נמוך ב-33%. אחד ההסברים לגידול שמספקת פרנקל הוא שהמיתון גרם ל"שוק שהופך לתחרותי יותר ויותר." באתר PayScale הופיעו כמה טעויות "נבחרות" מהרשימה של פרנקל.

עשיית הבלתי אפשרי. אם את עושה שזה יצליח, ולא משנה עד כמה הלו"ז צפוף או התקציב קטן, את הופכת לשחקנית המצטיינת של הקבוצה. הבעיה היא שאם את עושה את הבלתי אפשרי לעתים קרובות מדי, סביר שתמצאי את עצמך נתקעת באותו מקום. למה לבוס שלך לקדם מישהו שמצטיין כל כך בטיפול במשימות בדרגתו הנוכחית? פרנקל מציעה שתמצאי את הזמן לקדם את הקריירה שלך ולא רק לעשות נסים.

הגנה על טפשים. פרנקל טוענת שנשים הן מוקד משיכה לטמבלים. הם נמשכים לנשים יותר מאשר לגברים ונשים גם סובלניות יותר כלפיהם. התפקיד שלך אינו לסבול אנשים בלתי נסבלים. את מלמדת אנשים כיצד לנהוג בך, וכאשר את מרגילה אותם לכך שאת מוכנה לסבול הכל, את באמת תיאלצי לסבול הכול בסופו של דבר.

תפקיד המצפון. נשים רבות לוקחות על עצמן את התפקיד של זאת שמדברת על בעיות קטנות יחסית. פרנקל אינה קוראת לנשים להתעלם ממוסר, מצפון ואתיקה, אלא לא להרחיב את ההון החברתי שלך לכל עבירה על הכללים. אם החברה שבה את עובדת מתנהגת רע כל-כך, אולי הגיע הזמן לחפש לעצמך משרה חדשה.

בואו לשמוע עוד ביום עיון בנושא נשים פורצות קדימה, שיערך ב-28.7.14. לחצו כאן לפרטים

כנס מיזוגים ורכישות בהיבט המשאב האנושי

אין תגובות

השאר תגובה