5 דברים שיפגעו בקריירה שלך

5 דברים שיפגעו בקריירה שלך

יש כל כך הרבה דברים שיכולים לפגוע בקריירה של אנשים טובים שעובדים קשה. גם לטעויות שנעשות בתום לב ישנן לעיתים השלכות קשות

שיתוף

סקר שנערך לאחרונה על ידי VitalSmarts מצא, ש- 83% מהמשתתפים בסקר נכחו בטעויות של עובדים שהיו הרות אסון לקריירה, למוניטין ולעסק שלהם. 69% מהם הודו כי הם עצמם עשו טעות כזו. 31% הודו שהטעות עלתה להם באפשרות הקידום ובאפשרויות העלאה, 27% אמרו שהטעות פגעה ביחסי העבודה שלהם ו- 11% ציינו כי הטעות הרסה להם את התדמית.

מספרים אלו ממחישים כיצד אתה עשוי להזיק לקריירה שלך אם אתה לא זהיר. דברים קטנים המצטברים לאורך הזמן יכולים לערער את הקריירה שלך בדיוק כמו טעות אחת ענקית. החדשות הטובות הן שאם אתה מודע להם, אתה יכול לשלוט בהם בטרם יגרם נזק.

יותר הבטחות ופחות מעשים

מאוד מפתה לרצות את הלקוחות ואת המנהלים שלך ולהבטיח להם את הירח על מגש. במיוחד כשאתה ישר וחרוץ ומאמין כי תוכל לבצע זאת. המכשול הוא יצירת לחץ מיותר שיכול לגרום לך להיראות רע. אם אתה מבטיח לעשות משהו מהר עד כדי גיחוך ואתה מפספס את המועד ולו במעט, כבר הרסת מעט מהאמון שניתן בך ואת התדמית המוצלחת שלך. הדבר הכי אבסורד בכך הוא שיכולת להשיג תוצאות מצוינות אם היית פשוט מגדיר ציפיות ריאליות יותר. זהו אחד מאותם מצבים בהם הפרספקטיבה חשובה יותר ממהירות התוצאות. עליך להיות מציאותי לגביי יכולותיך ולא להבטיח הבטחות בשמיים. במיוחד כשאין צורך בכך כשהלקוחות והמנהלים כבר מאמינים בכך.

שאננות

כמה זמן עבר מאז שלמדת מיומנות חדשה והיא כבר צורפה לרשימת המיומנויות בקורות החיים שלך? אם מדובר בכמה שעות או ימים, כנראה שאתה קצת שאנן.
שאננות היא מחריבת קריירה רצינית. אף פעם אל תניח כי אתה יודע הכל וכי אין לך צורך בסיוע או בהכשרה נוספת. במיוחד כשאתה מבטיח הצלחה בפרויקט שזה עתה סיימת ללמוד את תחומו. מותר לך להיעזר זה אפילו נכון יותר עבור המנהלים שלך, מאשר שתציג להם תמונה שאפתנית ושאננה בצורה מוגזמת.

פחד משינוי

פחד משינוי הוא התאום המרושע של השאננות. אחד הביטויים הפעילים של פחד משינוי הוא: "אבל אנחנו תמיד עושים את זה ככה." דברים משתנים מהר בעידן הנוכחי ועליך להיות מוכן וערוך לשינויים. עובדים הנאחזים רק במה שהם למדו והתנסו בו עד כה מתוך חשש לטעויות, לא יוכלו להתקדם הלאה לגבהים חדשים. באחד הסקרים שבוצע בהקשר של פחד משינוי, 91% מהנסקרים השיבו כי העובדים המצליחים ביותר הם אלה שיכולים להתאים את עצמם למקום העבודה המשתנה. שינוי הוא חלק קבוע בחיינו, הן מבחינה אישית והן מבחינה מקצועית. זה לא משנה אם אתה סבור שדברים צריכים להשתנות או אם אתה מעדיף את הדרכים הישנות – השינוי נדרש. אתה לא צריך לאהוב שינויים רק להפסיק לפחד ולהתנגד להם.

אגו מנופח

האם אי פעם עבדת עם מישהו שהיתה לו שורה של הצלחות והתחיל להרגיש כאילו הוא סופרסטאר? הצלחה היא כבירה והיא אכן מעלה את האגו ומעצימה את הקריירה. הבעיה מתחילה כשאתה נותן לה לעלות לך לראש. אז אתה סבור כי ההצלחה תישמר לנצח, שאין לך צורך להשקיע וללמוד ואתה נח על זרי הדפנה. מהר מאוד ההצלחות מתעכבות והאגו שלך נפגע. אגו מנופח גם מעיב על חבריך לצוות ועל המנהלים שלך. זוהי בהחלט לא דרך להתקדם בקריירה.

התמונה הגדולה

לעתים אתה כל כך עסוק בפרויקט הנוכחי או במשימה קונקרטית, עד כי אתה שוכח להביט בתמונה הגדולה. זוהי טעות קריירה מובהקת. לכל דבר בו אתה עוסק בחברה, יש השפעה על התמונה הכוללת – על החברה כולה. עליך להרים את הראש מידי פעם ולבדוק האם השתנה משהו בתכניות הגלובליות של החברה – ייתכן והפרויקט עליו אתה עובד במרץ, כבר לא מתאים לתמונה שהשתנתה. אז אתה מאבד זמן יקר במקום לבצע פרויקטים שיוכלו לקדם את החברה ואותך.

רישום ליריד משאבי אנוש HRexpo2021

אין תגובות

השאר תגובה