שימוש בטכנולוגיה כדי לעשות פחות ולהשיג יותר

שימוש בטכנולוגיה כדי לעשות פחות ולהשיג יותר

4 שיטות עבודה מומלצות הקשורות לטכנולוגיה שאנשי משאבי אנוש צריכים לזכור, כאשר הם מבקשים להשיג יותר בפחות מאמץ

שיתוף
טכנולוגית משאבי אנוש

טכנולוגית משאבי אנוש

כיום אנו פועלים בשוק עבודה אקוטי, מאופיין במחסור של עובדים מיומנים לעומת שפע של מקומות עבודה. עבור מעסיקים, המשמעות היא תחרות מוגברת על כישרונות והוספת לחץ על מחלקות משאבי אנוש שאחראיות למשיכת, סינון וגיוס המועמדים המוכשרים

כיצד מנהלי משאבי אנוש יכולים לייעל את זמנם ולהפיק יותר בפחות מאמץ? התשובה: באמצעות טכנולוגיה. המפתח הוא להציב את הטכנולוגיה במרכז אסטרטגיית משאבי אנוש.

להלן ארבע שיטות עבודה מומלצות הקשורות לטכנולוגיה שייעלו את עבודת משאבי אנוש:

התאמת הנוכחות המקוונת למכשירים ניידים

כיום יש יותר טלפונים ניידים ברחבי העולם מאשר מברשות שיניים, והגישה לאינטרנט קלה יותר מאשר אי פעם. המכשיר הנייד הפך לדרך היעילה ביותר להתחבר עם מחפשי עבודה מתמצאים בטכנולוגיה, אשר לעתים קרובות משתמשים בסלולר כדי לחפש בדיסקרטיות הזדמנויות עבודה. המשמעות היא, שחברות צריכות להתמקד ביצירת חוויות חיוביות ובלתי נשכחות למחפשי העבודה באמצעות המכשיר נייד, כמו גם להעצים את החוויה הניידת של המחפשים לסקירה חלקה יותר של הצעות עבודה והגשה נוחה של קורות חיים. זה כולל יצירת עמודי קריירה ואפליקציות משרות ידידותיים לנייד והבטחה כי התוכן שלכם ניתן לעיון בקלות עם אמצעים חזותיים איכותיים, תוכן קצר ופשוט, וסרטונים המותאמים למסכים קטנים באמצעות CSS מותאם אישית או HTML5.

מינוף אפשרויות הניתוח למעורבות עובדים

מקומות עבודה משתנים ויש כמות עצומה של מידע זמין לחברות – במיוחד מידע על כוח העבודה ועל העדפות למקום העבודה הטוב ביותר. כיום, ארגונים מתחילים לסקור את הניתוח בדרכים מעודנות וממוקדות יותר, כולל הערכת נתונים דמוגרפיים ומגמות סביב מעורבות העובדים. אילו גורמים תורמים לשחיקת עובדים? אילו תחומים בניהול כוח אדם יכולים להשתפר? אם הנתונים מראים כי גורמים מסוימים תורמים להתשה, חברות יכולות להעריך את שורש הבעיה ולהסיט את תשומת הלב והמשאבים כדי לתקן על מנת למקסם את שביעות רצון העובדים.

שימוש במכונות למידה לגיוס עובדים

כיום ניתן ומומלץ להשתמש במכונת למידה כדי למצוא את המועמדים הטובים ביותר, במהירות ובדייקנות. על צוותי משאבי אנוש מוטלת אחריות ניהול צרכי העובדים הקיימים, אך גם אחריות גיוס עובדים חדשים. עליהם לגייס עובדים חדשים שמביאים איתם מיומנויות איכותיות ויכולת לתרום לארגון. סקירת יישומים יכול להיות תהליך מייגע, אך למידה ממוחשבת יכולה ולסמן את המועמדים הרלוונטיים ביותר לבדיקה. יישום הטכנולוגיות הללו בתהליך חיפוש המועמדים יכולה לסייע בהורדת עומס העבודה של עובדי משאבי אנוש ולסייע בהפחתת ההטיה הלא מודעת בעת פרסום העבודה ובבחירת המועמדים.

אופטימיזציה של סביבת העבודה

חשוב לבצע אופטימיזציה של סביבת העבודה כדי למקסם את היעילות ולספק את חוויית העובד הטובה ביותר.
בדיוק כמו הבטחת חוויית לקוח חיובית שהיא בראש סדר העדיפויות של ארגונים כדי להצליח, יותר ויותר חברות כיום מכירות בכך כי אופטימיזציה של סביבת העבודה שלהם הכרחית לטובת שביעות רצון ופרודוקטיביות העובדים.
כלים ושירותים זמינים בחברה, כגון הטבות, פורטלים, משאבי רשת וגישה להכשרות לעובדים, חיוניים ליצירת סביבת עבודה אופטימלית. חשוב לאפשר לעובדי משאבי אנוש להוסיף ערך לאורך מחזור החיים של העובדים בחברה.
כדי לנהל את תהליכי הגיוס וניהול העובדים בצורה הטובה ביותר, צוותי משאבי אנוש חייבים לשמור על ראש פתוח ולמנף פתרונות טכנולוגיים חדשים המסייעים לנהל משימות שגרתיות ולפקח על מגמות התעסוקה. יישום שיטות עבודה מומלצות אלו יסייע להבטיח שהחברה עומדת ביעילות בצורכי העובדים, מקדמת גיוון ומעודדת מעורבות בכל רחבי הארגון.

כנס משאבי אנוש בנושא העצמת ההון האנושי

אין תגובות

השאר תגובה