שיתוף

שוק העבודה משתנה במהירות, הטכנולוגיות המיועדות לארגונים, ובפרט למחלקות ניהול משאבי אנוש, הולכות ומתפתחות בקצב מואץ, וכל ארגון שרוצה להיות בחזית שןקי היעד שלו חייב לכוון את עובדיו לכיוונים של התפתחות מקצועית שוטפת ורציפה.

פיתוח ארגוני המבוסס על התפתחות אישית של העובדים דרך הכשרות ולמידה, הוא משימת המפתח שמאפשרת את יכולת התחרותיות של הארגון.

יש 9 עקרונות יסוד שמאפשרים לעודד את המוטיבציה של העובדים ללמוד, להתפתח ולקחת עוד ועוד הכשרות ברצף, כדי לא להשאר מאחור בכל הקשור להתפתחויות בתחום הפעילות של החברה:

1 להנחות את העובדים לגבי ההכשרה המתאימה והזמנים בהם יש לקחת כל קורס או סדנא:

השלב הראשון הוא לחבר בין עובדים למדריכים, או מנטורים או מאמנים, שיכולים להדריך אותם לגבי סוגי הלמידה המתאימים להם ביותר ולגבי הזמן שבו עליהם להתחיל בהכשרה הבאה.

בנוסף, יש לוודא שהמנהלים הישירים ממלאים תפקיד פעיל בתמיכה בהתפתחות העובדים הכפיפים להם.

2 לעודד תרבות ארגונית של חשיבה מכוונת התפתחות מקצועית וצמיחה:

יש לעודד תרבות ארגונית של צורת חשיבה והתנהלות שהן מכוונות צמיחה מקצועית. תרבות ארגונית שבה העובדים מאמינים שניתן לפתח יכולות ומיומנויות חדשות באמצעות השקעת מאמץ ולמידה.

במקביל, יש לבסס תרבות ארגונית שמעודדת את העובדים להתמודד עם כל פחד מכישלון על ידי הגדרת טעויות וכשלונות כהזדמנויות לצמיחה.

3 לקדם שיתוף ידע:

יש ליצור פלטפורמות או פורומים עבור העובדים שבמסגרתם הם יכולים לחלוק את הידע והמומחיות שלהם עם אחרים. יש לעודד עובדים מנוסים להדריך עמיתים חדשים יותר וחסרי ניסיון.

4 לעדכן באופן קבוע את תוכניות ההכשרה:

יש לוודא שתכני ההדרכות וההכשרות מתעדכנים כל הזמן כדי להבטיח את הרלוונטיות שלהם בסביבה העסקית המשתנה במהירות. במקביל, יש לאסוף משוב מעובדים באופן רציף כדי לזהות תחומים לשיפור.

5 לחגוג אבני דרך בלמידה:

כדאי לארגן אירועים או טקסים כדי לחגוג אבני דרך משמעותיות בהכשרה ולמידה, לרבות השלמת הסמכה או שליטה במיומנות חדשה. הזדמנויות מאפשרות לחזק את חשיבות הלמידה הרציפה.

6 לטפח סביבת למידה בטוחה:

יש לוודא שהעובדים ירגישו בטוחים לשאול שאלות, לשתף רעיונות ולהביע את צרכי הלמידה שלהם ללא חשש משיפוטיות.

7 לקדם תרבות של סקרנות ופתיחות:

חשוב לעקוב ולדווח באופן שוטף על ההתקדמות של העובדים בהכשרות. חשוב לשתף סיפורי הצלחה ועדויות מעובדים שנהנו מלמידה מתמשכת.

8 לקבל את תמיכת ההנהלה הבכירה:

חשוב לקבל הכרה ותמיכה בלמידה, מההנהלה הבכירה. על המנהלים הבכירים לתמוך ולהשתתף באופן פעיל ביוזמות הלמידה של החברה.

9 הקצאת משאבים ותקציבים ללמידה והתפתחות:

יש לבצע באופן שוטף ורציף, הערכות לגבי האפקטיביות של מאמצי הלמידה וההכשרה ואת הטמעת תרבות הלמידה בארגון. חשוב לבצע התאמות על סמך משוב העובדים והצרכים הארגוניים המתפתחים.

 

כנס משאבי אנוש

כנס הגיוס השנתי 2024

כנס רווחה וחווית העובד

אין תגובות

השאר תגובה