שיתוף

פרויקט התמודדות משאבי אנוש עם נגיף הקורונה

 

בצד הצורך לשלוח עובדים לחל"ת או אף לפטר עובדים, יש ארגונים שמוצאים פתרונות להמשיך לעבוד, כאשר חלק מהעובדים או כולם עובדים מהבית.

השאלה היא מה עושים בארגונים בהם העובדים חייבים להיות לפחות יום או יומיים במשרד לצורך ביצוע משימותיהם השוטפות.

בחלק מהארגונים נמצא לכך פתרון. בארגונים אלה מקפידים על כך שעובדים יעבדו מהמשרד ב"משמרות", כאשר העבודה מתבצעת לסירוגין מהבית ומהמשרד, כדי לעמוד בהנחיות של משרד הבריאות.

לדוגמה, למשרד עצמו מגיע מספר האנשים המותר על פי הכללים וההנחיות, שאר העובדים עובדים מהבית, והם מתחלפים ביניהם.

במילים אחרות, כל יום אנשים אחרים מגיעים למשרד והשאר נשארים לעבוד מהבית. בנוסף, העובדים שמגיעים למשרד עובדים כל אחד בחדר אחר.

להלן כמה טיפים להתנהלות במשרד על פי הנחיות משרד הבריאות – כללים שחייבים להתקיים בכל ארגון שחלק מעובדיו מגיעים למשרד:

1 יש להגיע אל המשרד אך ורק עם מסיכת פנים שמאפשרת לכל עובד להגן על הסביבה, גם אם העובד משוכנע שהוא בריא ואין לו כל סיבה לחשוב שנדבק בנגיף.

2 כל עובד שאמור להגיע למקום העובדה צריך למדוד את החום בביתו. לאחר מכן, יש למדוד חום (שוב) לכל עובד טרם כניסתו למשרדי הארגון.

3 כל עובד צריך למלא הצהרה על מדידת חום והיעדר התסמינים: חום גוף מעל 38 מעלות צלזיוס, שיעול, קושי בנשימה. העובד יגיע עם ההצהרה למקום העבודה והמעסיק ישמור את הטפסים.

המנהל הישיר או המנהל שנמצא במקום צריך למלא טופס הצהרה עם כל הפרטים על העובדים שהגיעו לעבודה, באתר האינטרנט של משרד הבריאות.

על פי הנחיות משרד הבריאות, כל עובד שיש לו חום של 38 מעלות או יותר, ו\או תסמינים נשימתיים (שיעול או קושי בנשימה) צריך להישאר בבית עד יומיים לאחר ירידת החום.

4 מאחר שהנגיף עובר ברסיסי רוק אין להתקרב אל עובד אחר ויש לשמור על מרחק של שני מטרים לפחות בין עובד לעובד.

5 חשוב מאוד לפתוח את כל החלונות במקום העבודה. במשרדים בהם לא ניתן לפתוח חלונות לרווחה ולאוורר את המשרד מספיק, יש להחליף את המסננים במיזוג האוויר בתדירות גבוהה מאוד.

6 בכל פינה בארגון יש לתלות שלטים המעודדים את העובדים שמגיעים למשרד לשטוף ידיים בתדירות גבוהה. השטיפה עם סבון צריכה להמשך במשך דקה לפחות.

לאחר מכן יש לנגב את הידיים במגבת נייר חד פעמית ולהשליכה לפח.

7 בכניסה למשרד ובכל פינה אפשרית במשרד יש לפזר עמדות עם מיכלי אלכוג'ל (או אלכוהול 70%) וקופסאות ובהן מספר גדול של כפפות חד פעמיות.

על כל עמדה יש לתלות שלט שמדרבן את העובדים להשתמש באלכוג'ל ולהחליף כפפות.

עם זאת, יש להדגיש בפני העובדים כי על פי ההנחיות, שטיפת הידיים עם סבון הינה יעילה יותר מאשר האלכוג'ל. לכן אין להסתמך לחלוטין רק על אלכוהול או אלכוג'ל.

8 יש להנחות את העובדים בעל פה ואף לתלות שלטים על כך שכל התעטשות או שיעול יש לכוון לפנים המרפק או עדיף לטישו.  

9 אשר לעובדים שחשים לא טוב, גם אם אין להם חום או שיעול או בעיות נשימה – הם צריכים להשאר בבית ולא להגיע למשרד.


אירוע משאבי אנוש 20-21.12.2021

כנס הגיוס השנתי 2021
כנס רווחה וחווית עובד 2021
כנס ההדרכה והלמידה 2021
באנר כנס דיני עבודה

אין תגובות

השאר תגובה