שיתוף

כאשר העסק שלך גדל ואתה רוצה להמשיך להגשים את המטרות שלך ולעמוד בהתחייבויות, גיוס אנשים נוספים בכוח העבודה שלך תמיד עושה את האפקט.

עם זאת, למשוך את המועמדים המושלמים לתפקיד יכול להיות מאמץ מאתגר, ואתה צריך אסטרטגיה גיוס טובה כדי לעשות דברים בצורה נכונה. בין אם אתה מנהל חברה קטנה או גדולה, הנה שישה מרכיבים מרכזיים של תהליך גיוס יעיל שיכול לעזור לך למצוא את העובדים האידאליים די מהר.

זיהוי המטרות העיקריות של החברה

זה חיוני לקבוע את הסיבות לכך שהחברה שלך צריכה אנשים נוספים בכוח האדם. על ידי הבנת מטרות הליבה של החברה שלך, אתה יכול להבין כיצד תהליך הגיוס יכול להיות מיושם להשגת מטרות אלו. להלן כמה סיבות מדוע אתה צריך להתחיל במאמצי גיוס:

הוספת ערכות מיומנות חדשות כדי להגדיל את היכולת של הארגון שלך.
שדרוג כישרונות העל בחברה שלך.
פתרונות תחלופת עובדים.
הרחבת עסקים.

כלים חיוניים לגיוס עובדים

בדרך כלל, חיפוש מועמדים מתאימים ופניה אליהם עם הצעת עבודה אטרקטיבית, היא אחד ההיבטים החיוניים באסטרטגיית גיוס יעיל. עם זאת, לא ניתן לזהות מועמדים פוטנציאליים ללא כלים אפקטיביים לכך. לכן, יש צורך להשתמש בכלים הנכונים שישכנעו אנשים לשלוח קורות חיים. בין הכלים הטובים ביותר: מדיה מסורתית כגון פרסום בעיתונים או קמפיין גיוס בטלוויזיה לטובת גיוס המועמדים הטובים ביותר עבור הפוזיציות הפתוחות בחברה.

אירועים – השתתפות בירידי תעסוקה ובאירועים נוספים בתעשייה שיכולים גם לעזור לכם לקבל מגוון רחב של מועמדים לבחירה. אירועים יכולים גם להיות דרך מצוינת להכיר את מאפייני המועמדים טוב יותר.

מקור אינטרנט מסורתי – עם שדרוגים טכנולוגיים של היום, אתה יכול להשתמש במגוון רחב של לוחות עבודה גדולים נישה שבו אתה יכול לכתוב את הפתחים העבודה שלך תמורת תשלום לאסוף רשימה של המועמדים לעבודה.

אתר גיוס – אם אתה רוצה לייצר מאגר מועמדים לטווח הארוך, אתה יכול ליצור אתר גיוס שלך באמצעות מסגרות פיתוח אינטרנט. תוכל למשל לגייס את מיטב מפתחי האתרים כדי שיתמודדו עם היצירה המקורית של אתר הגיוס שלך. לא רק שזה ימשוך מועמדים, זה יהיה יספק להם ביטחון בשל ההשקעה שלכם.

הערכת מועמדים

חלק חיוני נוסף בתהליך גיוס יעיל הוא איך אתה מעריך את המועמדים. זה חיוני לבצע הערכה מעמיקה המבוססת על כשירות, כדי לזהות את האנשים המתאימים ביותר לתפקיד. הנה כמה אפשרויות הערכה שאתה יכול לשקול על מאמצי הגיוס שלך:

ביצועים אקדמיים.
בדיקות מיומנויות.
בדיקות אישיות.
ראיונות.
הפניות.
הערכה בזמן העבודה.

אנשים אחראים לגיוס

כמובן, שתהליך הגיוס אינו שלם ללא מרכיב חיוני זה. לפני תחילת העבודה, הקפד לזהות את האנשים שיהיו מורשים לבצע את הליך הגיוס. בדרך כלל, האנשים המטפלים בגיוס כוללים:

עובדים בשירות משאבי אנוש

מנהלי קו

מגייסים עסקיים הפועלים באופן פנימי

יתר על כן, אתה יכול גם לערב חלק העובדים הנוכחי שלך בתהליך הבחירה. הם יכולים לעזור להמליץ על כישרונות מדהימים, כמו גם לספק תובנות משלהם איזה סוג של אנשים יהיו המתאימים ביותר לתפקיד, אשר צוות גיוס יכולים לסייע בקביעת פרמטרים אלו

מיומנויות או כשירות בבחירת מועמדים

לפני גיוס המועמד, אתה צריך לשקול היטב אם המועמד מתאים כראוי לדרישות העבודה הנדרשת. אם אתה יודע מהם הכישורים הנדרשים והגדרת אותם, תוכל בהתאם להם לחפש את המיומנויות המתאימות במועמדים שאתה מראיין. נסה להכין שימה של מיומנויות אותן עליך לחפש בעת בחירת המועמדים, לדוגמה:

אינטליגנציה.
תכונות אישיות ואיכויות הנדרשות למבקש.
כישורים טכניים הדרושים לתפקיד.
חוויות העבודה של המועמד.
צרכי מיומנות החברה.
התאמה תרבותית.

כנס משאבי אנוש בנושא העצמת ההון האנושי

אין תגובות

השאר תגובה