5 תכונות שחייבים למצוא אצל כל מועמד

5 תכונות שחייבים למצוא אצל כל מועמד

מעבר ליכולות, לכישרון ולניסיון שמציע מועמד לתפקיד, ישנן כמה תכונות אופי שיהפכו כל עובד להצלחה

שיתוף

כל משרה דורשת יכולות וכישורים שונים, אולם יש איכויות שאנשי משאבי אנוש מחפשים אצל כלל העובדים. ויישאלי טנוואר (Vaishali Tanwar), רכזת מערכת בקבוצת Time , הציגה אתמול (ד') באתר The Times Of India את התכונות שחשוב שיאפיינו כל מועמד.

התאמה תרבותית. אחת התכונות החשובות ביותר אחריה תרים ארגונים הוא רמת משמעת גבוהה. "לעובד צריכה להיות היכולת ליישר קו עם מערכת הערכים הארגונית כדי לרכוש את אמונם של אחרים באמצעות אתיקה עסקית", אומרת מנהלת משאבי אנוש בחברת Amway ההודית, באהונה קודהארי (Bhawna S Choudhary). "צריכה להיות הלימה בין מילים למעשים. בדומה לאיכות העבודה המתבצעת, ההתנהגות ויחס העובד כלפי הארגון משחקים תפקידים לא פחות חשובים".

ניצחון Photo by David Castillo Dominiciיכולות ניהול והובלה. רוב מנהלי הגיוס מחפשים יכולות תמיכה, הנהגה וניהול בקרב מועמדים. לדברי קודהארי, לעובד צריכה להיות היכולת לטפח באחרים מצוינות והישגים אישיים. בנוסף עליו לדעת כיצד לבנות תכניות יעילות המותאמות למטרות הארגון, ולהיות בעל מחויבות שמעניקה לסביבה תחושה שהכל אפשרי.

מוטיבציה ורעב לצמיחה. לעובד המפגין מוטיבציה ורצון להתקדם סיכויים גבוהים יותר להצליח, שכן כל עובד עם רצון עז לגדול תורם לצמיחת הארגון. "הרצון להצטיין הוא מה שמניע עובדים וארגונים לעבור לרמה גבוהה יותר", אומר שיילש סינג (Shailesh Singh), סמנכ"ל כוח אדם בחברת Max Life Insurance.

החלטיות. תכונה חשובה נוספת שיש לאתר אצל מועמדים היא היכולת לקבל החלטה מהירה, אך מחושבת היטב. "בעולם המאתגר והמהיר של היום, יש צורך תמידי באיזון בין הטווח הארוך והקצר, והיכולת לקבל החלטות בין שני הטווחים", אומר סינג. "בנוסף חשוב שלאחר ההכרעה, העובד יוכל להוביל את הצוות יחד".

אינטליגנציה. אין די בהשכלה טובה, אלא יש צורך בעובדים שחושבים מחוץ לקופסה. לצורך כך חשוב שהמועמד יהיה בעל אינטליגנציה וראייה חדה. יש צורך ביכולות תכנון, ארגון וכן התמודדות עם מצבי משבר תוך מתן פתרונות יצירתיים.

סדנת ניהול זמן

אין תגובות

השאר תגובה