שיתוף

להעסקת אימהות לארגון ישנם יתרונות ברורים ומוכחים כגון: עובדות אמפתיות ורגישות יותר לסביבה, השקעת יתר בעבודה הנובעת מהצורך להוכיח את עצמן, מחויבות ורצינות למקום העבודה, ועוד.

אך מלבד היתרונות לארגון, ישנם גם יתרונות משמעותיים לילדים ולבן הזוג, שנובעות מכך שהאם עובדת ומרוויחה לפרנסתה.

להלן 5 יתרונות של אימהות עובדות:

אימהות עובדות – ילדים חכמים

מחקרים מראים כי ילדי האימהות העובדות הופכים לחכמים ופעילים יותר, בהשוואה לילדים של אימהות שאינן עובדות. זאת בשל העובדה, שהאימהות העובדות צריכות לצאת מהבית ולהשאיר מטלות ואחריות מסוימת לילדים. הילדים שצריכים לסייע בבית ולדאוג לעצמם בגיל צעיר יותר, מפתחים ידע וכישורים כמו גם עצמאות מוקדמת, שמתבטאים בכישורים שלהם בגילאים מאוחרים יותר גם כן.

עצמאות

הילדים לאימהות עובדות עצמאיים יותר, כיוון שאין להם את האפשרות להיתלות על האם במשך כל היום ועליהם לדאוג לעצמם. הם נותרים ללא אפשרות אחרת מאשר לעשות את שיעורי הבית שלהם, לחמם לעצמם ארוחת צהריים, ללכת לחוגים בעצמם, לסדר את החדר ואת הכלים במטבח וכד'., הם למעשה מחויבים לעשות את כל המשימות הקטנות הללו שילד יכול לעשות בכוחות עצמו, אך עושה אותם רק כשאין לו ברירה. כך הילדים הללו הופכים לעצמאיים ואחראים יותר.

הרגלים טובים

אימהות עובדות מנחילות הרגלים טובים, בכך שהן מסייעות בפרנסת המשפחה ומסייעות לאבות להכניס כסף הביתה. הילדים לומדים מכך הרגלים טובים של עבודה וקריירה, לעומת אלו שנשארים בבית ונותרים מאחור. אם עובדת מספקת עזרה פיננסית. היא מוסיפה יתרון של עזרה כלכלית למשפחה ובדרך זו המשפחה פועלת בצורה חלקה מאוד ללא כל קושי פיננסי והילדים גם מקבלים את הטוב ביותר שההורים מסוגלים להרשות לעצמם בשל רמת הכנסה טובה.

זמן איכות

אימהות עובדות לרב "מפצות" את הילדים בזמן איכות, בילויים משותפים וגילויי חיבה ממוקדים, כאשר הן חוזרות הביתה. זאת בשל העובדה שהן מתגעגעות לילדים במשך היום ורוצות להשקיע בהם זמן איכות. בנוסף, לאימהות שנמצאות בבית כל היום סביב הילדים, לעתים האנרגיות נגמרות, והן מתקשות לספק תשומת לב ממוקדת לכל ילד בנפרד.

השראה

האימהות העובדות מהוות השראה לילדים שלהן כאשר הילדים מסתכלים על האמא עובדת ומאושרת מהעשייה ושואפים לעבוד ולהיות בעלי קריירה בעצמם בבוא העת. בדרך זו, הם גם לומדים לעבוד קשה ולהתפרנס בכבוד.

סדנת דיני עבודה בנושא מניעת הטרדה מינית והתעמרות בעבודה

אין תגובות

השאר תגובה