5 אסטרטגיות להנעת עובדים מרחוק

5 אסטרטגיות להנעת עובדים מרחוק

הנעת עובדים ושמירת על שביעות רצונם אינן משימות פשוטות. על אחת כמה וכמה כשמדובר בעובדים מרוחקים

שיתוף
הנעת עובדים מרחוק

הנעת עובדים מרחוק

העובדים מרחוק הם חלק מהצוות שלכם, ויש להניע אותם בדיוק כמו את יתר העובדים, על מנת לשמור על הפרודוקטיביות, המעורבות וצמיחת הארגון.

הבעיה שעומדת בפני מנהלים היא, שחברי הצוות המרוחקים לא נמצאים במשרד, המנהלים לא יכולים לדעת ממבט ישיר עד כמה הם מונעים בפועל, כמה זמן הם עובדים על משימה ספציפית מתוך שעות היום ועד כמה הם שבעי רצון מעבודתם.

ישנם כלים ואפליקציות שניתן להשתמש בהם כדי לעקוב אחר הפעילות של העובדים מרחוק, אך ניהול מיקרו, אפילו במצבים של עובדים מרוחקים, פחות יעיל. עובדים רבים למעשה מרגישים, שהם יכולים להיות פרודוקטיביים יותר כאשר הם יכולים לעבוד מרחוק. ועם זאת המוטיבציה חייבת להיות מתמשכת. אף אחד אינו במיטבו ללא קלט משוב קבוע.

כיצד להניע ולתמרץ עובדים מרוחקים

החלת חמש האסטרטגיות הבאות תשמור על הצוות המרוחק שלכם מעורבים. אלו אסטרטגיות מומלצות ומיושמות ע"י יועצים לשימור עובדים, כאשר שימוש באחת מהן לפחות תשפר משמעותית את המוטיבציה של העובדים. יישום כל חמש האסטרטגיות יוכל לשנות לגמרי את צמיחת העסק שלכם.

להלן האסטרטגיות:

לתקשר לעתים קרובות ולהציע משוב חיובי.

ליישם תוכנית להכרת עובדים.

להציע הזדמנויות צמיחה לעובדים.

להקים מערכות למדידת ביצועים.

ליישם תהליכי משחוק לעובדים.

לתקשר לעתים קרובות ולהציע משוב חיובי

תקשורת קבועה שומרת על חברי הצוות המרוחקים שלכם בלופ ומסייעת להם להרגיש מחוברים יותר לארגון.
מומלץ להשתמש בטכנולוגיה ובמדיה חברתית כדי לשפר את קשרי הקבוצה באמצעות פלטפורמות כגון הודעות מידיות, שיתופי מסך וסמינרים מקוונים.

פגישות קבועות עם המנהלים והצוות שבמשרד יכולות ליצור תחושה של שייכות ולסייע לעובדים מרוחקים לקבל תחושה טובה יותר של כיוון העבודה שלהם.

ליישם תוכנית להכרת עובדים

חשוב לספק הכרה ושבח לעובדים מרחוק. עובדים מרוחקים מקבלים מטלות, מסיימים אותם בזמן, ולרוב רק שומעים כאשר המנהלים שלהם צריכים יותר עבודה על המטלות.

כתוצאה מכך, עובדים מרוחקים מקבלים לעתים קרובות משוב שלילי בלבד. אם הם היו נוכחים במשרד, הם היו עשויים לקבל אישור או לקבל תגובה מעודדת של ניהול, המוביל למוטיבציה מוגברת. אך כיוון שהם עובדים מהבית שלהם, הם לרוב זוכים לתגובה רק כאשר משהו משתבש. חייבים להתכוונן על מתן משוב חיובי והכרה בהצלחת העובדים מרחוק.

צרו קהילה עבור הצוות שלכם. צוות מרוחק צריך לתקשר עם יותר מאשר רק המנהלים שלו, הם צריכים גם לתקשר עם חברי הצוות האחרים – לא רק אלו אשר עובדים גם מרחוק, גם אלו שנמצאים במשרד.

הכירו במאמצים בודדים והיו ספציפיים בשבחים שלכם. כמו כן הכירו בתרומות במצטיינים.

תגמלו את חברי הצוות המרוחקים כמו שאלו שבמשרד. שאלו אותם מה יהיה מועיל להם ותגמלו אותם בהתאם.

להציע הזדמנויות צמיחה לעובדים

מכיוון שהעובדים המרוחקים אינם נמצאים באותו המשרד יחד איתכם, הם עשויים להיות מודאגים מכך שאין דרך ברורה לקידום. דאגה זו מתגברת עם הזמן. עובד חדש יכול להישאר ללא מוטיבציה למשך מספר חודשים, אך לאחר מכן הוא עשוי להתחיל לחפש עבודה במקומות אחרים.

שאלו את העובדים מה היו רוצים לשפר החודש, זה יעזור לכם להבין טוב יותר את המקום שבו הם רוצים להיות
הבנה טובה יותר של מה שעושה את העובדים המרוחקים שלך מאושרים ופרודוקטיביים, יסייע בפענוח הכישורים המוסתרים שלהם שכדאי לקדם בארגון.

ייתכן גם שתוכל לייעל את תפקידם על מנת שיטפלו במשימות מורכבות ומתקדמות יותר ממה שעושים כיום.

להקים מערכות ולמדידת ביצועים

כדאי שתהיה לכם תשתית שתתמוך במעורבות של כוח העבודה שלכם. יש דרכים למדוד את הביצועים שלהם. אחרת, לא תדעו מתי הם הצליחו או נכשלו, וגם הם לא. כל חברי הצוות צריכים מטרות ברורות שיוכלו להשיגן.

הצבת מערכות למדידת ביצועים גם אצל העובדים מרחוק, תשלב אותם במערכת ותבטיח כי הם יהיו מעורבים ופרודוקטיביים יותר. כך תוכלו לקבל באופן עקבי את התוצאות הטובות ביותר האפשריות מן המאמצים שלהם.

ליישם תהליכי משחוק לעובדים

מודל של שילוב משחוק במקום העבודה גדל והופך לפופולרי. המשחוק עושה את העבודה תחרותית ומהנה. כאשר ישנם תגמולים מוחשיים הקשורים להשגת מטרות מסוימות ואבני דרך, אנשים מרגישים מונעים הרבה יותר.

משחוק יכול לפתור בעיות של תעסוקה מרחוק, אם משתמשים בו נכון. לדוגמה: אספקת משוב והכרה בעובדים מרחוק שהצליחו לזכות במערכת המשחוק. המשוב הנכון מוביל לתחושה של הישגיות ומניע עובדים לבצע היטב את העבודה ולהיות במיטבם.

אין תגובות

השאר תגובה