שיתוף

צמיחה של ארגון משמעה לעיתים קרובות התרחבות למדינות אחרות, והקמת פעילות בהן, ובראש ובראשונה העסקת עובדים שיאיישו את הסניף באותה מדינה.

יש חברות שמעדיפות לגייס את כל צוות העובדים מבין המקומיים במדינת היעד, מהעובד הזוטר ביותר ועד למנהל הסניף, ויש חברות שמעדיפות לשלוח עובדים מהארץ לרה-לוקיישן, כדי שיצטרפו לצוות המקומי.

גיוס והעסקה של עובדים מקומיים במדינות אחרות בעת הקמת פעילות במדינות אלה, והעברת עובדים מישראל אל מדינות אחרות בעת הקמת פעילות באותן מדינות, הן שתי משימות מאתגרות מאוד עבור מנהלי משאבי האנוש.

חשוב להדגיש, כי מנהלי משאבי האנוש נאלצים להתמודד עם אתגרים בנושא העסקת עובדים בחו"ל ורה-לוקיישן, כמעט בכל ההיבטים של ניהול המשאב האנושי.

סיוע משמעותי בהתמודדות עם אתגרים אלה ניתן לקבל מתוכנות יעודיות לנושא של העסקת עובדים מעבר לים, לרבות עצם המעבר של העובדים לרלוקיישן.

תוכנות יעודיות לרלוקיישן ולהעסקת עובדים מקומיים מעבר לים מספקות מגוון רחב של אפשרויות לניהול הניידות והמעקב אחר התהליך.

תוכנות אלה מסייעות אף בניהול סידורי הנסיעות של היוצאים לרה-לוקיישן, באיסוף כל הנתונים הדרושים, בתיעוד של העובדים, בחישוב דרישות הוצאות ועוד. חלק מתוכנות אלה מציעות לוח מחוונים מרכזי שעוקב אחר כל שלב בתהליך, לרבות אחר התקציב המיועד לכך.

כדי לוודא שהתוכנה המיועדת לניהול רה-לוקיישן וניהול עובדים מעבר לים הינה התוכנה המתאימה ביותר לארגון ולצרכיו, יש  4 תכונות שחשוב לוודא את קיומן בתוכנות כאלה לפני שרוכשים אותן:

1 ראשית, יש לוודא שמדובר בפלטפורמה מבוססת תוכנה בעלת פיצ'רים שמאפשרים למנהל משאבי האנוש להתמודד עם כל השלבים של המעבר למדינה אחרת, או של גיוס העובדים במדינה אחרת, לרבות אבטחת המידע והנתונים על כל עובד, נושא של שכר והטבות, וחיזוי הוצאות בכל אחת מהמדינות.

2 שנית, כדאי לוודא שבפלטפורמת התוכנה קיים כלי שמאפשר להתאים את השירותים שנדרשים לעובדים בחו"ל (בין אם הם מקומיים או ישראלים ברה-לוקיישן), וכי גם העובדים יכולים להשתמש בכלי זה (בשירות עצמי) כדי לסייע במהלך.

כלי מסוג זה, שמהווה מעין פיצ'ר בתוכנה, יכול לחסוך זמן יקר לעובדים ברה-לוקיישן ולעזור להם להסתגל במהירות למיקומם החדש.

3 הנקודה השלישית היא נושא הענן: רצוי מאוד שהפלטפורמה המקוונת תהיה מבוססת ענן כך שניתן יהיה להשתמש בה מכל נקודה על פני הגלובוס.

בנוסף, חשוב שיהיו בה פיצ'רים שמאפשרים לשפר את הניידות של העובדים בכל פעולה שהם מבצעים, בלי קשר למיקומם בעולם, ושהיא תמקסם את היעילות על ידי העברת כל המידע למיקום מרכזי.

4 הנקודה הרביעית היא התאמת תנאי ההעסקה למדינה הרלוונטית. חשוב מאוד שהפלטפורמה מבוססת התוכנה תהיה מסוגלת להתאים באופן אוטומטי את תנאי העסקת העובדים בכל מדינה ובכל תרבות.

לרבות עמידה בדיני העבודה באותה מדינה, התנהלות על פי המנהגים השגורים באותה מדינה כמו למשל חופשות, חבילות שכר והטבות על פי אמות המידה באותה מדינה, וניהול כל הגורמים הקשורים לשיפור חווית העובד.

כנס משאבי אנוש

כנס הגיוס השנתי 2024

כנס רווחה וחווית העובד

אין תגובות

השאר תגובה