4 דרכים בהן סביבת עבודה ארגונומית תורמת לארגון

4 דרכים בהן סביבת עבודה ארגונומית תורמת לארגון

אין ספק שכאשר לעובדים נוח ונעים בסביבת העבודה שלהם, מידת הריכוז, היצירתיות והפרודוקטיביות שלהם עולה

שיתוף
מקלדת Photo by Salvatore Vuono

יתרונות נוספים ביצירת סביבת עבודה ארגונומית בכך שבריאות העובדים נשמרת במהלך העבודה, גבם זקוף וישר, זרימת הדם בגוף טובה והם יכולים לעבוד למשך שעות ולשמור על בריאותם.

עובדים שזוכים לסביבת עבודה תומכת בריאות חשים מושקעים יותר

עובד שזוכה לסביבת עבודה ארגונומית, לכדור פיזיו עליו יוכל לשבת לזמן מסוים שיתרום לחיזוק שרירי הגב ויציבה נכונה, מקלדת ארגונומית שתקל על ההקלדה הממושכת, שולחן ארגונומי ועוד, מבין כי הוא זוכה להתייחסות רצינית וכי החברה מוקירה ומעריכה אותו ודואגת לבריאותו בהתאם. יש לכך משמעות ערכית. ככל שהעובד חש שדואגים לצרכיו ועושים מעל ומעבר עבורו, כך הוא ישקיע בחברה ויהיה מונע בהתאם.

כאשר החברה מספקת לעובד ציוד ארגונומי לשמירה על בריאותו, היא למעשה אומרת לו: "אתה חשוב לנו, אנחנו רוצים שתהיה מאושר ושיהיה לך נוח." המשמעות והערך של הדברים הללו אינם מוטלים בספק.

עובדים שנוח להם פרודוקטיביים יותר

כאשר אנו סובלים כאבים ומיחושים בגב, בשרירים, בפרקי הידיים, תוצאה של עבודה משרדית ממושכת, קשה לנו לעבוד ולייצר. הגוף מתעייף ביתר קלות, רמת הריכוז יורדת בשל המיחושים ואנו משתדלים לקצר את יום העבודה, או לחילופין מושכים את הזמן ומספקים עבודה פחות פרודוקטיבית. עובדים שמסופקת להם סביבת עבודה ארגונומית תומכת, משתחררים מהכאבים עם הזמן, עובדים ביתר יעילות ופרודוקטיביים הרבה יותר.

מהירות התפוקה עולה

ציוד ארגונומי לעיתים קרובות מייעל את עבודתו של העובד ומקצר משמעותית את זמן העשייה. כך לדוגמה, מקלדות ארגונומיות יכולות לעזור להקליד מהר יותר ולהספיק לכתוב תכניות עסקיות, להשיב על מיילים ואפילו לכתוב אלגוריתמים וקוד ביתר מהירות וקלות. שולחן ארגונומי מאפשר יציבה טובה יותר, ואף נוח יותר לתפעול ולניקוי. כך שאפילו כאשר אתה מנקה את שולחן המשרד שלך אתה מתכופף פחות ומזיק לעצמך פחות בהתאם.

 בטיחות בעבודה

סביבת עבודה ארגונומית משפר את הבטיחות של העובדים. ישנם פחות סיכויים לגב תפוס שמשבית את העובד במהלך עבודתו, לנפילות במשרד תוך התקלות בציוד שאינו בטיחותי, לבעיות בגב הנובעות מישיבה על כסא לא מתאים. סביבת עבודה ארגנומית נחשבת לבטוחה מאוד וככל שרמת הבטיחות בעבודה עולה, כך החברה ממותגת טוב יותר כמקום עבודה בטוח ונוח לעובדים. 

כנס משאבי אנוש כנס קהילת הגיוס השנתי 2021

אין תגובות

השאר תגובה