3 סגנונות מנהיגות שונים ויעילים

3 סגנונות מנהיגות שונים ויעילים

3 סגנונות מנהיגות יעילים ושונים המבוססים על הספר 'מנהיגות ראשונית' של דניאל גולמן, ריצ 'רד בויאטיס ואנני מקי

שיתוף
3 סגנונות מנהיגות

3 סגנונות מנהיגות

מהם 3 סגנונות המנהיגות השונים שעליך להכיר ולדעת?

ההנחה העיקרית ע"פ הספר 'מנהיגות ראשונית' היא שמנהיגות איכותית אינה נובעת מ- IQ גבוה או כישורים שהופכים מנהיג לגדול. הסוד למנהיגות גדולה היא רמה גבוהה של אינטליגנציה רגשית.

יש כמובן יותר מדרך נכונה אחת להוביל קבוצה של אנשים, בעוד שסגנונות מנהיגות מסוימים עשויים להתקבל בחום יותר מאשר אחרים, הבחירה עם איזה סגנון להסתמך תלויה בנסיבות, באישיות שלך, ובמצב של הצוות שלך.

מה שחשוב לזכור הוא, כי אין גישה אחת מושלמת למנהיגות. למעשה, סביר להניח שאתה בסופו של דבר תחליט על הסגנון הטוב ביותר לבחור בו על פי המצב.
הגדרת סגנונות מנהיגות

סגנונות מנהיגות מתייחסים להתנהגויות שמנהיגים משתמשים בהם כדי לקיים אינטראקציה עם עובדיהם. זה מכסה את הכל, כולל איך הם מניעים אותם, מספקים להם כיוונים, מסייעים להם להשיג מטרות ומעצימים באופן כללי את הצוות שלהם.

חשוב כי כמנהל, אתה תעצים את העובדים שלך להיות מנהיגים גדולים. הם צריכים להבין כי מנהיג לא צריך להיות בעמדה של סמכות אלא של השפעה.

3 סוגים שונים של מנהיגות:

מנהיגות חזון

מנהיג החזון מעביר אנשים לקראת חזון משותף. זה לא רק על איך להגיע לשם, זה לגרום לצוות שלך להבין לאן אתה רוצה ללכת. סגנון זה עובד הכי טוב ברגעים שבהם יש צורך בכיוון חדש.

מה שטוב בסגנון זה שהוא מקדם אוטונומיה ומאפשר לאנשים לחדש ולהתנסות לקראת מטרה. הכשל מתקבל בהבנה, והעובדים יכולים להרגיש בנוח לנסות דברים חדשים שיסייעו לקדם את המשימה קדימה.

מנהיגות אימון

סגנון מנהיגות זה כפי שמציע שמו, עוסק באימון עובדים כדי שישתפרו במה שהם עושים. דברים כמו פגישות ושיחות אחד על אחד עם עובדים בים לטובת מנהלים עם סגנון מנהיגות אימון. עם זאת, יש הבדל בין ניהול מיקרו וניהול אימון. כמנהל, המטרה שלך היא לעזור לעובדים להתפתח בתפקידם, לאתגר אותם כדי שיוכלו להתעלות על עצמם תוך מתן כלים, עצה ותמיכה שהם צריכים כדי להצליח.

מנהיגות אימון אינה מכתיבה את מה שאדם צריך לעשות בכל שלב בדרך, אלא קוראת להנחות אותם לקראת גרסה משופרת של עצמם כדי שיוכלו לתרום בצורה הטובה ביותר לצוות תוך עמידה ביעדים האישיים שלהם.

אחת הטעויות הגדולות שמנהיגים עושים עם סגנון זה מתמקדת בשיפור החולשות של העובדים שלהם. כמנהיג, אם אתה רוצה לקבל את התוצאות הטובות ביותר מהצוות שלך אתה צריך להתמקד על נקודות החוזק שלהם.

מנהיג שותפות

מנהלים עם סגנון מנהיגות זה פועלים כשותף, מה שמוביל לקשרים טובים בתוך הארגון שלהם.

המיקוד שלהם הוא ליצור מקום עבודה הרמוני יותר שבו כולם יודעים ועובד היטב אחד עם השני.

לעתים קרובות, לעובדים יהיו חילוקי דעות בינם לבין עצמם ולא יאהבו את כל עמיתיהם לעבודה, אבל סגנון מנהיגות זה נועד לתקן את כל זה. אם האמון נשבר אי פעם בארגון, מנהיג שותפים הוא האדם המושלם לתקן את הסדקים.

יריד תעסוקה וירטואלי אוניברסיטת תל אביב

אין תגובות

השאר תגובה