שיתוף

תמיד מפתיע לגלות עד כמה אנשים יוותרו על שליטה לטובת הקריירה שלהם. סטודנטים לתואר שני לדוגמה, שמאפשרים ליועצת לבחור עבורם את נושא המחקר, או פוסט-דוקטורט שנמצא תחת שליטתו של החוקר הראשי. אנשי משאבי האנוש דואגים לפיתוח הקריירה של העובדים, ולעתים העובדים שוכחים לדחוף את עצמם.

מסתבר, שהרבה יותר קל להעביר את ניהול הקריירה שלך לידיים של אחרים מאשר לשבת ולהגדיר באופן הגיוני ופרקטי את הצעדים הבאים. אולם גישה זו עשויה גם להוביל לאכזבה ותסכול לאורך הדרך. כיוון שבסופו של דבר אתה זה שהכי אכפת לו מהקריירה שלו, והיתר שם כדי לעזור. עליך לעשות את הבחירות הנכונות עבורך, ולשם כך עליך לקחת שליטה.

מוקד השליטה בקריירה

זה קל לצפות שדברים טובים "יפלו לך מהשמיים". אתה חכם, עבדת קשה כדי להגיע לתואר מתקדם ומגיעה לך עבודה טובה בשכר ראוי שמציעה סיפוק אינטלקטואלי. אבל קריירה לא צומחת בגלל "דברים שנופלים לרגליך", היא צומחת כאשר אתה שולט בה – שולט בפעולות שלך, מונחה על ידי קבוצה של מטרות קריירה, ועושה הכל כדי להגיע לשם.

אם אתה רוצה שליטה רבה ככל האפשר, אתה זקוק למוקד פנימי של שליטה. בפסיכולוגיה, מוקד השליטה מתייחס לגורמים שאנשים מאמינים שהם שולטים בהם. בקצה אחד של הספקטרום נמצאים אנשים עם מוקד שליטה חיצוני, שמאמינים שחייהם מונעים על ידי כוחות חיצוניים (זה בדרך כלל מבט לא בריא על העולם). בקצה השני נמצא המוקד הפנימי, שגורס כי מה שאנחנו מקבלים בחיים נובע מהכוחות הפנימיים שלנו וכי אנחנו יכולים להשפיע על אירועים ותוצאות. טיפוח מוקד פנימי יעזור לך למצוא את העבודה הטובה ביותר עבורך ולהצליח לאורך הקריירה שלך.

המפתח לשליטה בקריירה

המפתח הוא להסתכל לתוך עצמך בכל שלב של הקריירה שלך, ולגבי כל החלטה חשובה בקריירה. האם אתה מקבל את ההחלטה על סמך משהו בתוכך שאומר לך שזה הצעד הנכון? או שאתה מונע על ידי "רוחות הגורל"? אם אתה מבין שאתה לא בשליטה, עליך למצוא את הדרך להסתכלות הפנימית.

שלושה תחומים של שליטה בקריירה

ישנם שלושה תחומים עיקריים שבהם הפעלת שליטה על בסיס יומי יציבו אותך על השביל הנכון. הראשון הוא הזמן: הזמן והטיימינג הם היבט חשוב של ההצלחה בקריירה, כיוון שאתה הוא זה שיחליט כמה זמן אתה הולך להתחייב על כל הפעילויות שלך. הדרך הטובה לנהל את הזמן היא ללמוד למקד את המאמצים שלך במה שחשוב ויתרום לך באמת, לא רק על אלה משימות דחופות שעומדות מולך.

התחום השני הוא תקשורת: אנחנו שולטים בתקשורת שלנו, במילים שיוצאות מהפה, בדרך בה אנו מביטים, יוצרים קשר עין, מהנהנים בראש, מקשיבים ומבטאים את עצמינו. זה היבט חיוני כל כך להצלחה בקריירה, שזה הפך להיות גורם מספר אחד להצלחה. הצלחה בקריירה מחויבת שליטה ומיומנויות תקשורת טובות, הן בכתב והן בעל פה.

התחום השלישי הוא שליטה בהתחייבויות שלנו: כאשר אתה רק מתחיל את הלימודים לתואר שני, אתה עלול להתפזר קצת וזה בסדר. אבל כאשר אתה מתחייב ליועץ שלך או לסטודנט אחר, אתה תעשה הכל כדי למלא את המחויבות. חשוב להפעיל את השליטה הדרושה כדי להיזהר בהבטחות ולעמוד בהתחייבויות, כדי לייצר אמון אצל האנשים שסביבך, המנהלים, הקולגות, ולקוחות החברה.

כנס משאבי אנוש בנושא העצמת ההון האנושי

אין תגובות

השאר תגובה