תקציב הרווחה נגמר? רעיונות לפעילויות רווחה בעלות מינימלית

תקציב הרווחה נגמר? רעיונות לפעילויות רווחה בעלות מינימלית

מנהלי הרווחה נדרשים לגשר על הפער שבין טובת העובדים, אינטרס האיגוד המקצועי ומטרות ההנהלה.

שיתוף
לילך סימיאן

בשנים האחרונות אנו עדים לקיצוצים בתקציבי הרווחה בארגונים וההשפעה על העובדים היא כמובן מיידית. יש שיגידו שעדיף לוותר על פעילויות רווחה מאשר לאבד את עבודתם, אך כאנשי משאבי אנוש אנו מודעים לחשיבותה הגבוהה של הרווחה בארגונים. מעבר להגברת שביעות הרצון של העובדים מהעבודה, פעילויות רווחה ופנאי מגבשות בין הצוותים ומאפשרות את צמיחת הארגון באמצעות יחסים חברתיים במקום העבודה.

למנהלי הרווחה תפקיד מפתח בקשר המשולש שבין ההנהלה, העובדים והוועד המייצג. מנהלי הרווחה נדרשים לגשר על הפער שבין טובת העובדים, אינטרס האיגוד המקצועי ומטרות ההנהלה. בעיתות של שינויים וחוסר יציבות כלכלית ותעסוקתית, הדבר קשה כפליים. חוסר הוודאות משפיע על הקושי להזדהות עם העבודה והארגון, נוצר קושי לראות את התמונה המלאה ובנוסף אנו נתקלים בחוסר שביעות רצון וחוסר מחויבות של העובדים.

על מנת להתמודד עם הקושי מומלץ לחשוב בצורה יצירתית ושונה, להגיב במהירות ולחשוב בצורה אסטרטגית. אומנם מנהלי הרווחה לא נדרשים לנהל את השינוי, אך הם נדרשים להיות בקשר עם העובדים, לספק להם עמוד תומך להישען עליו וליצור את התנאים הסוציאליים-חברתיים הנדרשים להם, על מנת להרגיש שוב ביטחון והנאה במקום העבודה ובעבודתם.

אז איך בעצם משמרים את התחושה שקיימת רווחה בארגון, למרות הקיצוץ בתקציב?

דרך ראשונה: להיעזר בעובדים עצמם ובכישרונותיהם

לעובדים שלנו יש סיפורי חיים, כישרונות וחוויות שלא תמיד באים לידי ביטוי בעבודה. זה המקום לתת להם במה. בעלי תחביבים מיוחדים כמו ציור, צילום, פיסול או אפייה יכולים להציג ו/או להציע למכירה את פרי יצירותיהם כחלק מהפנינג בחג הביכורים.

אפשרות נוספת היא ליזום הרצאה מרתקת אחת לתקופה, שיכין אחד העובדים בנושא ייחודי, כמו טיול ליעד אקזוטי בעולם, תחביב מיוחד (הכנת יין למשל), סיפור על נס שקרה לו (לקראת חנוכה) או התנדבות מרתקת.

דרך שנייה: למחזר חומרים שכבר קיימים

עשו סיבוב בבית הפרטי שלכם וקבלו רעיונות. נכון שמתחשק לכם להחליף את מדף הספרים שלכם בספרים חדשים? דרך נהדרת לחגוג את שבוע הספר היא בהפנינג "ספר תמורת ספר".

דרך מקורית לחגוג את ראש השנה היא בהפנינג החלפות "סיר עם תבשיל תמורת עוגה".

דרך שלישית: לרתום את המחאה החברתית

יצירת שיתופי פעולה עם ארגונים נוספים מאפשרת להגדיל את "קהל יעד" למשווקים פוטנציאליים וכך העובדים שלנו יזכו בהטבות ובהנחות גדולות יותר, גם ללא סבסוד של הארגון.

לקראת החורף ננסה להשיג הנחה על תנורי חימום, שמיכות פוך, מצעים, סירים וכד'. בקיץ ניתן להשיג הנחות באטרקציות ובבריכות, חוברות לימוד, משקפי שמש ועוד.

איך מגלים את הסיפורים המיוחדים? איך רותמים את העובדים לפעילויות קצת אחרות? התשובה לכך היא מאוד פשוטה – מדברים עם העובדים. יצירת שיתוף פעולה בא מתוך תחושת שייכות ושיתוף. בשיחות עם העובדים, מעבר להיכרות עם הסיפורים המיוחדים שחיפשנו, נגלה מה הם רוצים ומה חסר להם. הרי אנחנו שם בשבילם. 

כנס משאבי אנוש בנושא העצמת ההון האנושי

אין תגובות

השאר תגובה