תמו ההשערות: יוסי וייס נבחר למנכ"ל התעשייה האווירית

תמו ההשערות: יוסי וייס נבחר למנכ"ל התעשייה האווירית

וייס מכהן בחברה כמנהל חטיבת טילים וחלל. יחליף את יצחק ניסן שאמור לפרוש בקרוב

שיתוף
כוח אדם

אחרי בורסת הערכות והשערות באשר לבחירת המנכ"ל החדש של התעשייה האווירית, ביום חמישי האחרון נפלה ההכרעה: יוסי וייס נבחר לתפקיד, ויחליף את יצחק ניסן שאמור לפרוש בקרוב.

וייס מכהן בחברה כמנהל חטיבת טילים וחלל. הוא גבר בדרך על מנכ"ל אלתא, ניסים הדס; יועץ המנכ"ל (תע"א), מיקי בר; עידו נחושתן, מפקד חיל האוויר היוצא ששמו אוזכר בתקשורת; יוחנן לוקר, המזכיר הצבאי של ראש הממשלה ורפי מאור מנכ"ל ECI.

הנטייה לבחור במועמד פנימי הפתיעה כמה מהמקורבים להליך הבחירה. ביום רביעי השבוע צוטטו כמה מהם באמרם "שמסתמנת נטיה לבחור במועמד פנימי, אף שטרם התקבלה החלטה סופית".

 

החזיר 100 אלף שקל

יצחק ניסן, המנכ"ל הנוכחי, יסיים את תפקידו בחודשים הקרובים. יורשו יצטרך להשתלב בתוכניות לגיבוש אסטרטגיה עדכנית לחברה והתאמת המבנה שלה לשינויים שיידרשו.

ניסן החל לכהן בתפקיד בפברואר 2006, לאחר ששימש כמה שנים כסמנכ"ל וכמנהל חטיבה בחברה. ניסן נחשב למנכ"ל דומיננטי וריכוזי, ולאיש מכירות מצוין. עם זאת, בתקופתו הפסידה התעשייה האווירית שני מכרזים יוקרתיים של מערכת הביטחון לטובת רפא"ל ("כיפת ברזל" ו"שרביט קסמים", שתיהן מערכות הגנה מפני טילים).

השנה האחרונה שלו התאפיינה גם בכמה פרשיות לא נעימות הקשורות לענייני כספים: הממונה על השכר באוצר חשף חריגות שכר אצל יותר מ־16 אלף עובדי החברה. לפי האוצר, מדובר בחריגות של כמיליארד שקל בשנה, שחזרו על עצמן מדי שנה בעשור האחרון. ניסן עצמו זומן לתשאול בנושא מעורבותו באישור השכר החריג שקיבל היועץ המשפטי של החברה, הגבוה בכ־45% מהשכר המרבי שאפשר לקבל לפי חוק.

פרשייה נוספת נגעה לניסן עצמו ונחשפה בעיתונות הכלכלית באוקטובר האחרון. בעקבות אותה פרשייה נאלץ ניסן להחזיר קרוב ל־100 אלף שקל לשלטונות המס, זאת לאחר שדיווח בתלוש השכר שלו על מכונית אחת ובפועל נהג במכונית אחרת, בשווי שימוש גבוה בהרבה מהמכונית שעליה הצהיר. הסכום שהחזיר ניסן משקף את הפער בין שווי השימוש בשני הרכבים בשנים 2007–2011.

עזיבתו הצפויה של ניסן מגיעה בתקופה בה עוזבים בכירים נוספים גופים מובילים במשק הישראלי. בין אלו, דווח על פרישתה של גליה מאור מבנק לאומי; שלמה ינאי מטבע ועקיבא מוזס מכי"ל.

אין תגובות

השאר תגובה