שרגא ברוש מונה ליו"ר מועצת שירות התעסוקה

שרגא ברוש מונה ליו"ר מועצת שירות התעסוקה

לפני חודשיים בלבד מונה מנכ"ל חדש לשירות התעסוקה. ברוש הצהיר כי יכהן בהתנדבות

שיתוף
מינוי שירות התעסוקה

התחזיות הלא ממש אופטימיות אשר לרף האבטלה בישראל ובעולם בשנה הקרובה, יוצרת צעדי מנע מכיוונים שונים, חלקם כלכליים ואחרים תעסוקתיים המבקשים לתקוע יתדות "ממלכתיים" בשוק העבודה המקומי.

דוגמה לכך הוא נשיא התאחדות התעשיינים לשעבר, שרגא ברוש. הלה ינחת בקרוב לכס יו"ר מועצת שירות התעסוקה.

שר התמ"ת שלום שמחון הורה על מינויו של ברוש ליו"ר פעיל של המועצה, כחלק מאותם צעדי מנע הנ"ל. לדברי השר, המינוי משלים מהלך של שילוב כוחות במשק, להתמודדות עם מגמת העלייה באבטלה.

ברוש הודיע בתגובה כי יכהן בתפקיד בהתנדבות, וזאת חרף העובדה שמדובר בתפקיד בשכר. "הסכמתי לקבל על עצמי את התפקיד מתוך הכרה בחשיבותו, דווקא בתקופה זו של האטה כלכלית, צפי להגדלת מספר המפוטרים ועלייה בשיעור האבטלה".

שמחון: "אין לי ספק שהניסיון שצבר ברוש בתפקידיו והשותפות שהוביל עם ההסתדרות, יתרמו תרומה גדולה להגדלת שיעור התעסוקה במשק.

שירות התעסוקה עלה לכותרות כמה פעמים בחודשים האחרונים, במסגרת ניסיונות התמ"ת וגופים חברתיים נוספים להתמודד עם האבטלה הסגמנטלית בקרב מגזרי שוליים בחברה הישראלית ואצל עובדים בני 45 ויותר.

לפני כחודשיים נכנס לתפקידו בועז הירש, המנכ"ל החדש של שירות התעסוקה.

הירש (46), תושב שוהם ואב לשלושה, מחזיק בתואר ראשון בכלכלה ותואר שני במשפטים. הוא שימש במשך יותר מעשור בסדרת תפקידים בכירים בשירות הציבורי ומכהן כיום כסמנכ"ל וכראש מנהל סחר חוץ במשרד התמ"ת. בעבר שימש גם כמשנה למנכ"ל התמ"ת.

"אני רואה בשירות התעסוקה כלי מרכזי בתחום התעסוקה, המהווה את הזרוע הביצועית העיקרית של התמ"ת ואני מאמין שבשיתוף פעולה עם המשרד, וועד העובדים, הנהלת השירות וצוות העובדים, אנו יוצאים למסע משותף, להצעדת השירות ושוק העבודה קדימה", אמר.

מינוי מנכ"ל

שמחון (מימין) והירש (צילום: דוברות)

כנס מיזוגים ורכישות בהיבט המשאב האנושי

אין תגובות

השאר תגובה