שעון הנוכחות מורה על העתיד

שעון הנוכחות מורה על העתיד

השקה חדשה: שעון נוכחות המזהה עד 4,000 עובדים על בסיס תווי פנים בלבד

שיתוף
דוח שעות עבודה
דוח שעות

החתמת כרטיסיות עובד באופן ידני ו/או שימוש בשעוני נוכחות אנלוגיים הם נחלת העבר. חוקי העבודה במדינות מערביות ואפילו במדינות מתפתחות מחייבים את המעסיק לבצע מעקב שעות עבודה מדויק. הצורך של המעסיקים להנפיק ולשמר דוחות נוכחות מדויקים לצרכים שונים (ביטוח, חישוב שכר ותגמולים, ראיות למקרה של תביעות משפטיות מצד עובדים ו/או ועדים מקצועיים ועוד), הוביל לגל של פיתוחים בתחום שעוני הנוכחות בכלל ולפיתוח שעוני נוכחות ביומטריים בפרט.  

החברה המפתחת שעוני נוכחות ביומטריים לשוק העבודה FingerTec משיקה את הגרסה החדשה לשעון הנוכחות העתידי – FACE-ID-3. אפליקציית ה- FACE-ID-3 הינה חלק מהתוכנה עליה מבוססת המערכת הביומטרית לזיהוי עובד על פי מגע יד. באמצעות יכולת זיהוי טכנולוגית ברזולוציות גבוהות, התוכנה מסוגלת לזהות את העובד ללא צורך במגע יד, על ידי מבנה הפנים בלבד.

הפיתוח החדש מאפשר לארגונים ליהנות ממערכת נוכחות שהיא גם אמצעי אבטחה, ועל כן מהווה התוכנה פתרון לארגונים גדולים בהם מושם דגש על אמצעי אבטחה מתקדמים. מערכת הנוכחות החדשה של FingerTec מאפשרת לארגונים לבחור את אופן זיהוי העובדים (על ידי תביעות אצבע, סריקת תעודה מזהה, זיהוי קולי, הקשת מספר עובד או מספר תעודת זהות, אולם גולת הכותרת היא כאמור אפליקציית זיהוי הפנים, ללא מגע וללא אמצעי זיהוי נוספים. מערכת זו מאפשרת לארגון להפיק דוחות נוכחות ברמת האמינות הגבוהה ביותר וכן היא חוסכת לארגון זמן וכסף. החיסכון בכסף נובע מהעובדה שאין עוד צורך להנפיק לעובדים כרטיסי נוכחות ויש חיסכון בציוד משרדי. החיסכון בזמן נובע מכך שהעובדים נקלטים במערכת בזה אחר זה במהירות שיא. אם עובד שוכח את כרטיס הנוכחות שלו או לא מצליח להגיע לרמת דיוק במתן טביעת אצבע וכיו"ב, הוא לא צריך להתעכב ולעכב את עמיתיו בתחילת משמרת או בסיומה. רמת הדיוק מאפשרת לעובדים להיקלט בתוך שניות ספורות וחוסכת טעויות וזמן עבודה הכרוך בעדכונים ותיקונים ידניים של חשבי שכר.

FingerTec מבוססת על תוכנה המסוגלת להכיל פרטים מזהים של 4,000 עובדים. נתוני הנוכחות של העובדים נקלטים בתוכנה התומכת במספר שפות (אנגלית, סינית, צרפתית, איטלקית, רוסית ועוד) ואליה ניתן להתממשק ממחלקות החברה השונות כדי להנפיק דוחות ו/או לסנכרן את הנתונים עם מאגר הנתונים הכללי בארגון.

למידע נוסף בנושא פיתוח טכנולוגיית משאבי אנוש, הנך מוזמן/מוזמנת לכנס טכנולוגיית HR שיערך ב-2 במאי במלון שרתון ת"א.

 

סדנת פרזנטציה אפקטיבית והעברת מסרים מרחוק

2 תגובות

  1. קודם כל , טכנולוגית זיהוי פנים נמצאת כבר מעל שנתיים בשוק ועדיין לא הוכיחה את עצמה כמחליפה ראויה לזיהוי טביעת אצבע.
    בנוסף, זמן הזיהוי הממוצע בזיהוי פנים גדול פי כמה מאשר זיהוי בעזרת טביעת אצבע (מספר שניות לעומת כשניה אחת).
    כמובן שבמקומות בהן זיהוי אצבע הוא קשר עד בלתי אפשרי (לדוגמא, אתרי בניה, חוות חקלאיות, תעשיה כבדה), אין ברירה אלא להשתמש בזיהוי ביומטרי אחר, מכיוון שהאצבעות לא יעשו את העבודה בצורה נאמנה.

  2. טכנולוגיית זיהוי פנים נמצאת כבר זמן ארוך יותר משנתיים בשוק, אך ברור כי ככל שהטכנולוגיה משתפרת איכות ויכולות הזיהוי עולות וזמן הזיהוי קטן.

    הגרסה החדשה נותנת (ע"פ החברה) מענה טוב יותר מהגרסאות הקודמות ויכול לשמש תחליף ראוי לזיהוי ביומטרי ע"פ טביעת אצבע.

השאר תגובה