קליפורניה: צפוי לעבור חוק חדש שיסוכך על עובדי ענף החקלאות

קליפורניה: צפוי לעבור חוק חדש שיסוכך על עובדי ענף החקלאות

חוק עבודה חדש צפוי לחייב את המעסיקים בענף החקלאות לספק לעובדים מים וסככה

שיתוף
חוקי עבודה
חוקי עבודה

השמש הזורחת כל ימות השנה במדינת קליפורניה היא סמל הממגנט אליו אלפי תיירים מרחבי העולם. אנשים מרחבי העולם מוכנים לשלם מחיר יקר כדי להגיע ולו לחופשה הקצרה ביותר במדינת השמש הנצחית, אולם השמש הזו מסכנת את חייהם של מי שנחשף לה שעות מרובות ובקרב קבוצה זו נמנים כמובן עובדי ענף החקלאות.

מאות עובדים חלו כתוצאה מתנאי העבודה ועל פי ארתור רודריגז, נשיא התאחדות עובדי החקלאות בקליפורניה, "רק משנת 2005 מתו 16 עובדים מענף החקלאות כתוצאה מחשיפה לשמש בזמן העבודה."

כעת, נערכים המחוקקים במדינת קליפורניה להעביר חוק עבודה חדש המחייב את המעסיק לספק לכל עובד חקלאות – מים לשתייה וסככה.

נבחרת הציבור, בטסי בטלר, הפועלת להעברת החוק, בשיתוף פעולה עם התאחדות עובדי החלאות במדינת קליפורניה, אמרה ל-Human Resource Journal: "זה בלתי נתפס לחשוב שכיום עובדי חקלאות עדיין מקפחים את חייהם בעבודה. כולנו יודעים שמים וסככה הם תנאים בסיסיים הכרכיים. אנחנו מדברים כאן על התאמה פשוטה של שני תנאים בסיסיים – מים וסככה, שניהם כמעט חסרי עלות והם עושים את ההבדל של שמים וארץ – או של חיים ומוות."

כדי להבטיח שמעסיקים אכן יפעלו על פי החוק, תינתן לעובדים בחקלאות אופציה להגיש תביעה כנגד מעסיקים שלא יספקו להם את התנאים הבסיסיים מבלי להוכיח נזקים.

בקליפורניה מועסקים כיום למעלה מ-100,000 עובדים בענף החקלאות ותרומתם לתוצרת החקלאית בארה"ב היא משמעותית. נציגי הציבור השואפים להעביר בקרוב את החוק טוענים כי רק חוק 'שיש לו שיניים' יצליח לשמור על העובדים בענף זה שכן קיימת מודעות לנושא הסכנה הכרוכה בחשיפה לשמש, ובפרט לעבודה מאומצת בתנאי שטח קשים. קיים מידע רב ואף נהלים המכסים את הסוגיה במוסד האמריקאי לבטיחות וגהות, אולם אלו לא מיושמים. לדברי בטלר: "אנחנו מקווים שכאשר יעבור החוק ומעסיקים יבינו שאם הם לא ישמרו על העובדים ולא יסוככו עליהם מפני השמש – הם בעצמם יהיו חשופים לתביעות משפטיות ויעמדו בפני קנסות – אז הם ייקחו את הנושא ברצינות."

 

יריד משאבי אנוש 2022 - ריבוע

אין תגובות

השאר תגובה