עילה לתביעה – ריגול תעשייתי

עילה לתביעה – ריגול תעשייתי

בבית הדין המחוזי בפ"ת התקבלה תביעה של חברת ארטא כנגד חברת 'וינזור & ווינטון' על סך 754 אלף ₪ בגין ריגול תעשייתי.

שיתוף
HR Intelligence
HR Intelligence

חברת ארטא לציוד משרדי, העוסקת בין היתר בייבוא, שיווק והפצה של מוצרי אומנות, והמשמשת מזה עשרות שנים כמפיץ בלעדי של המותג האנגלי "וינזור", הגישה לבית הדין המחוזי בפ"ת תביעה כנגד חברה בשם "וינזור & ווינטון" על סך 754 אלף ₪ בגין ריגול תעשייתי.

לדברי התובעת, בינואר השנה נפגשו מנהלי ארטא עם הנהלת הנתבעת. נציגי הנתבעת הציגו עצמם כבעלי עסק, הכולל שתי חנויות, המשווק מוצרי הובי. הנתבעים הביעו עניין בסחורת התובעת וטענו שהם שוקלים למכור את סחורת התובעת בשתי החנויות. הנתבעים ביקשו וקיבלו מידע אודות המוצרים, כולל רשימת חנויות ובעלי חנויות בהן נמכרת סחורת וינזור וכן קטלוגים ומחירונים של המוצרים.

התובעת טוענת כי הנתבעים הצליחו לפלח את שוק מוצרי וינזור בישראל, להבין את טווחי המחירים וכיו"ב בהסתמך על מידע עסקי וניסיון שהצטבר לאורך השנים.
מכתב התביעה עולה כי הנתבעים החלו לייבא לארץ מוצרים, הדומים לשני מוצרי וינזור הנמכרים ביותר בארץ, כשהם אף מוצגים כמותגי וינזור – למרות שאינם כאלה ובנוסף, המוצרים הללו הינם באיכות נמוכה יותר ממוצרי וינזור המקורים.

התובעים טוענים כי הנתבעים פגעו בזכויות ההפצה הבלעדיות ולפגיעה קשה בשם המותג, נזקים המוערכים כעת בכ-750,000 ₪. בנוסף, מבקשים התובעים מבית המשפט לתת צו מניעה זמני שיאסור על הנתבעים לייבא ולשווק המוצרים עד תום ההליכים המשפטיים.

הנתבעים טרם הגישו כתב הגנה.

כנס משאבי אנוש 2020

אין תגובות

השאר תגובה