חפשו אצל מועמדים סקרנות אינטלקטואלית

חפשו אצל מועמדים סקרנות אינטלקטואלית

יש מרכיב שמראיינים נוטים לשכוח: סקרנות אינטלקטואלית. בעלי התכונה הזאת עשויים לתרום רבות לארגון

שיתוף
זכוכית מגדלת

סקרנות

קל להחמיץ מידע חשוב על מועמדים בראיון שזמנו מוגבל. אף על פי כן, יותר ויותר מעסיקים שואלים שאלות שבוחנות חשיבה ביקורתית. עם זאת, טוענים באתר משאבי האנוש Adecco, יש עדיין תחום אחד נשכח: סקרנות אינטלקטואלית. נתונים מראים שלרמת הסקרנות בתחום שלך עשויה להיות השפעה מרחיקת לכת על החברה שבה אתה או את עובדים. למה מועמדים סקרנים הם מגויסים רבי ערך ואיך אפשר לדעת שהמרואיינים הם אנשים בעלי סקרנות אינטלקטואלית?

הם מתחשבים במגוון השקפות. אנשים בעלי סקרנות אינטלקטואלית שמים לב לסביבתם יותר מהאחרים, גם אם הדבר אינו קשור באופן ישיר לחיי השגרה שלהם. הם נמשכים לכל מה שנראה להם חכם, יעיל או מעניין. סקרנותם בדרך כלל מובילה אותם לחשוב על השפעותיהן של תעשיות אחרות או על איך עובדים בעלי מקצוע אחרים, גם אם אינם קשורים למשרתם. השקפות אלה מאפשרות לסקרנים האינטלקטואלים לחשוב בצורה הוליסטית ולהוסיף מחשבות, רעיונות ויצירתיות רעננים לכל פרויקט שהוא.

הם שואלים "למה לא?" על בסיס יומי. עובדים שהם סקרנים נוטים להתייחס באופטימיות לאתגרים ולפרויקטים שלהם. כאשר שוקלים פיתרון שייראה לאחרים כמוזר או קשה מדי ליישום, הסקרנים האינטלקטואלים יטו לומר, "למה לא?" במקום לנסות לפתור את הבעיה באחת הדרכים הישנות ולעתים פגות התוקף.

הם לוקחים בעלות. מינון טוב של סקרנות אינטלקטואלית מניע עובדים להעמיק יותר בעבודתם. הם נוטים למצוא את הזווית המעניינת כמעט בכל פרויקט אן לא בכולם, והמנטליות הזאת מאפשרת להם להחזיק בגישה אופטימית באופן כללי ולקחת בעלות רבה יותר על הפרויקטים שלהם, ופעמים רבות להגיע אל מעבר לציפיות וליעדים. עובדים שמראים מידה רבה של עצמאות בפרויקטים שלהם ובצוותים שונים, פעמים רבים מעוררים השראה באחרים סביבם להיות גם הם מעורבים יותר.

איך לגלות בראיון סקרנות אינטלקטואלית?

ודאו שאתם כוללים בראיון שאלות שמאירות דפוסי למידה. למשל:

• מה את עושה בשביל הכיף?

• אילו ספרים קראת לאחרונה?

• איך אתה לומד דברים חדשים?

אם המועמדים מראים רמה גבוהה של אנרגיה כאשר הם עונים על השאלות הללו, זה בדרך כלל סימן טוב לסקרנות טבעית. אם הם מחפשים באופן פעיל מידע על בסיס שבועי או יומי, זה אמור להשתקף בקלות בתשובות שלהם. סימן חיובי חשוב מאוד נוסף: אם המועמד או המועמדת שואלים אתכם שאלות רבות, סביר שהם סקרנים אינטלקטואלים. אם אתם מוצאים את עצמכם עונים להם על שאלות הקשורות למרכיבי התפקיד והצורה שבה פועלת החברה, יש סיכוי טוב שהאדם מולכם הוא סקרן אינטלקטואלי.

רישום ליריד משאבי אנוש HRexpo2021

אין תגובות

השאר תגובה