מחקר חדש קובע: נשים עוזבות את הארגון לדרך עצמאית

מחקר חדש קובע: נשים עוזבות את הארגון לדרך עצמאית

הן לא מוכנות לשבת בשקט ולחכות לקידום הבא. נשים שאפתניות קמות ועוזבות תפקידי מפתח עם תנאים מדהימים כדי לצאת לדרך עצמאית

שיתוף
נשים עצמאיות

נשים עצמאיות

עד לא מזמן, נשים שרצו להצליח בקריירה, אלה עם השאיפות הגדולות באמת, ידעו שהדרך היחידה היא למעלה. היום נראה אפוא כי נשים שאפתניות במיוחד מבינות שיש שתי דרכים להתקדם: למעלה בסולם ההיררכי או החוצה לגמרי – לדרך עצמאית.

על פי מחקר שבו השתתפו 1,200 נשים מצליחות המחזיקות בעמדות מפתח בארגון – 78% מהן מוכנות לצאת מחדר ההנהלה של הארגון ולהיות נשים עצמאיות, לפתוח עסק עצמאי.

נשים עייפו מפוליטיקה ארגונית!

כשנשאלו מדוע הן שוקלות לנטוש את הארגון המבוסס לטובת דרך עצמאית חדשה לגמרי ובלתי מוכרת, מרבית הנשים ציינו שהן עייפות מפוליטיקה תאגידית. רובן ציינו שהשאיפה להתקדם בסולם ההיררכי בארגון נבעה מצורך לעשות משהו משמעותי, להשפיע, להוביל, להיות עצמאיות, לנהל את עצמן תוך שילוב בין עבודה לחיים, להגדיל את כושר ההשתכרות שלהן. את כל אלה הן יכולות לעשות בדרך עצמאית.

עם הכלים שיש לו כיום הארגון אינו מסוגל לשמור על הנשים השאפתניות

מרבית התוכניות שקיימות כיום בארגונים הגדולים הן כאלה ש"מחנכות" נשים כדי לאפשר להן לטפס במעלה הסולם. התוכניות הללו נועדו לסייע לנשים להתאים את עצמן לסביבת העבודה, כלומר להיות קשוחות יותר או רכות יותר, סבלניות יותר או מוחצנות יותר…

במקביל, היוזמות הנפוצות ביותר בארגון עובדות על יצירת רגשי אשמה בקרב ההנהלה על כך שהיא לא עושה מספיק כדי לקדם נשים כמגדר. יש פחות ופחות דגש על המשוואה הפשוטה – מי שטוב ומשקיע = מגיע. תוכניות החינוך הללו שעובדות הן על גברים והן על נשים בארגון אינם מסייעות לנשים לממש את מלוא הפוטנציאל שלהן. עובדה שכעת הרוב המכריע של נשים מצליחות חושבות על או פונות לכיוון הדרך העצמאית.

ארגונים שרוצים לשמר את העובדות הטובות שלהם צריכים לפעול ומהר!

נשים אינן מוכנות לשבת ולחכות. זה אחד המסרים החזקים ביותר מתוך המחקר. הן לא מוכנות להסתפק בהבטחה שבעתיד… או אם תעמדי ביעדים… או כשיתפנה תפקיד… או רואים בך עתודה… נשים רוצות לקבוע את גורלן, לעצב אותו, לממש את מלוא הפוטנציאל שלהן ולהשיג מטרות אישיות כאן ועכשיו.

ארגונים שרוצים לשמר את העובדות המצטיינות שלהם צריכים להבין את זה, ומהר. הם צריכים להבין ששימור עובדות זה לא רק חדרי כושר, שיעורי פילאטיס, ימי כיף או בונוסים שמנים. זה גם לא העלאת שכר ופידבק חיובי. נשים שאפתניות שואפות להגיע למעלה, ואם זה לא יהיה בארגון זה יהיה בארגון אחר או בחברה שהן בעצמן ייסדו. לשבת לחכות לקידום, בכלוב של זהב, זוהי כבר לא אופציה.

עוד בועה שמתנפצת בעקבות ממצאי המחקרים האחרונים היא שקואוצ'ינג, הדרכה, מנטור, וכל תוכנית אחרת לחינוך מנהלים ומנהלות בארגון לא תוכל באמת ליצור את המציאות האופטימלית עבור נשים חזקות. הן לא מוכנות להשתנות כדי להצליח, אלא הן בטוחות שיש להן את היכולת לעשות את זה ובדרך שלהן. מה גם שהן לא מוכנות לשבת ולחכות עד שמנהלים בארגון יעברו "סדרת חינוך" ילמדו כלים חדשים המבוססים על תפישות חדשות ויפנימו ולאחר מכן יטמיעו את מה שלמדו… לנשים אין זמן. או שמקדמים אותן עכשיו או שמאבדים אותן לתמיד.

הבלתי ידוע לא ממש מפחיד את הנשים!

הנטייה לחשוב שנשים הן זהירות יותר ואחראיות יותר ושהן מעדיפות יציבות וביטחון על פני מימוש, מונעת מארגונים לראות את שלט הסכנה הגדול! סקרים ומחקרים שנעשו לאחרונה מראים פעם אחר פעם שנשים אינן פוחדות לצאת לדרך עצמאית. זו אף מגמה שהולכת ותופסת תאוצה.

 בואו לשמוע עוד ביום עיון בנושא נשים פורצות קדימה! לחצו כאן לפרטים

סדנת מנהלים בנושא דיני עבודה בצל משבר הקורונה

אין תגובות

השאר תגובה