מחקר: חברות עם נשים בתפקידים בכירים מצליחות יותר

מחקר: חברות עם נשים בתפקידים בכירים מצליחות יותר

לטענת המחקר נשים משפיעות באופן חיובי על ההתנהלות הארגונית והפיננסית של הארגון, הן טובות בעבודת צוות ומוסיפות אנרגיה ויצירתיות

שיתוף
נשים בעבודה

 עכשיו זה רשמי: חברות בהן נשים מכהנות בתפקידים בכירים, מגיעות לתוצאות טובות יותר בכל הנוגע לרווחיות וצמיחה. כך טוען מחקר שפרסמה לאחרונה חברת הניהול הגלובלית  McKinsey & Company.

 לטענת המחקר, "נשים הן בעלות כישרון איכותי הבא לידי ביטוי בשוק התחרותי והן משפיעות באופן חיובי על ההתנהלות הארגונית והפיננסית של הארגון".

לדעת המומחים, נשים נוטות לשתף פעולה יותר מאשר גברים והן גם טובות בעבודת צוות ובהנעת עבודה קבוצתית.  כמו כן, פעמים רבות אינן חוששות להביע את דעתן ובלא מעט רגש, מה שמוסיף אנרגיה ויצירתיות לארגון.

עם זאת, נתונים אלה עדיין רחוקים מלהתבטא בצמיחה דרמטית של מספר הנשים בתפקידים בכירים וההנהלות הבכירות של החברות עדיין לא משתנכעות בצורך לטפח נשים. על פי דו"ח בנושא שפורסם בשנה שעברה, ל-71% מהחברות בעולם המערבי, אין אסטרטגיה ברורה ומוגדרת לטיפוח נשים בתפקידים בכירים.

 גם בארץ המצב לא טוב בהרבה. נתונים שהתפרסמו לאחרונה על הרכב הדירקטוריונים בחברות הציבוריות, הצביעו על כך כי ברוב הדירקטוריונים של החברות הגדולות במשק, מכהנת אישה אחת בלבד.

סדנת מנהלים בנושא דיני עבודה בצל משבר הקורונה

אין תגובות

השאר תגובה