מורי קבלן השביתו שוב מרכזי השכלה; מפגינים בשעה זו בת"א

מורי קבלן השביתו שוב מרכזי השכלה; מפגינים בשעה זו בת"א

"מקומם שלאחר חמש שביתות לא הושג הסכם ביננו לבין חברת המתנ"סים, בעוד שמשרד החינוך עומד מן הצד", טוענים המורים

שיתוף
שביתת מורי קבלן

מורי הקבלן בתוכנית היל"ה עוברים מאיומים למעשים. היום (ד') הושבתו 40 מרכזי השכלה לנוער נושר, הפועלים במרכז הארץ.

בחדשות HRus דיווחנו לפני שבועות ספורים, כי המורים המלמדים במסגרת תוכנית היל"ה, מצויים מזה כמה חודשים בסכסוך עבודה מול החברה למתנ"סים המעסיקה אותם. זו האחרונה מעסיקה אותה מאז זכתה במכרז של משרד החינוך, ומתנהלת למעשה כחברה קבלנית.

באמצעות ארגון כוח לעובדים, מתקוממים המורים על אי התקדמות בדיונים שמנהלים נציגיהם עם חברת המתנ"סים לשיפור שכרם ותנאי העסקתם. בנוסף, דורשים המורים מהנהלת משרד החינוך להתערב במשבר.

במקביל לשביתה מקיימים המורים בשעות אלה הפגנה בשדרות רוטשילד בתל-אביב, ומניפים סיסמאות דוגמת "מורי קבלן – מורים מן המניין". המפגינים מאיימים להחריף צעדיהם ללא הגבלת זמן, עד שישיגו השוואה של תנאי העסקתם לאלו של כלל המורים בישראל.

עינת אברהמי, מורה במרכז ההשכלה בתל-אביב וממובילי המאבק, מתרעמת: "מקומם שלאחר חמש שביתות שקיימנו לא הושג הסכם ביננו לבין חברת המתנ"סים, בעוד שמשרד החינוך עומד מן הצד ואינו מתערב כאילו שהסכסוך אינו נוגע למערכת החינוך הציבורית ומתרחש על כוכב לכת אחר. משרד החינוך אומנם הוציא להפרטה את תוכנית ההשכלה לנוער שנשר מהלימודים הרגילים בבית הספר, אך המשרד אינו יכול להתנער מאחריותו כלפי המורים והנוער”.

בחברת המתנ"סים משליכים בתגובה את האחריות לפתחו של משרד החינוך. ""אנו פועלים לפי תנאי המכרז של משרד החינוך. היה ויוכנסו למכרז שינויים בתנאי העסקתם של המורים – נברך על כך".

מנכ"ל משרד החינוך, דלית שטאובר, תיפגש עוד היום עם נציגי המורים לדון בדרישותיהם.

סדנת ניהול זמן

אין תגובות

השאר תגובה