מהבוקר: הסגל הזוטר משבש פתיחת סמסטר ב' באוניברסיטאות

מהבוקר: הסגל הזוטר משבש פתיחת סמסטר ב' באוניברסיטאות

הארגונים דורשים לשפר את תנאי עבודתם ושכרם, והם מייצגים סטודנטים לתואר שני ושלישי, עמיתי הוראה ומורים מן החוץ

שיתוף

ארגוני הסגל הזוטר באוניברסיטאות פתחו הבוקר (א') בשביתה, בד בבד עם פתיחת הסמסטר השני באוניברסיטאות העברית, בר-אילן ותל-אביב.

הארגונים דורשים לשפר את תנאי עבודתם ושכרם, והם מייצגים סטודנטים לתואר שני ושלישי בתפקידי הוראה וסיוע למרצים, עמיתי הוראה ומורים מן החוץ.

אשר למוסדות האקדמיים האחרים, הודיעו הללו כי ישבשו את הלימודים עם חידושם באוניברסיטת חיפה ביום רביעי הקרוב ובאוניברסיטת בן-גוריון והטכניון ביום ראשון הבא.

הלימודים בהם יתקיימו באופן משובש, כאמור, מאחר והסגל הזוטר אחראי על חלק משמעותי משעות ההוראה, התרגול במעבדות, בדיקת העבודות והמבחנים.

מנגד מאיים ועד ראשי האוניברסיטאות בביטול ההסכמות שהושגו עד כה במו"מ עם הסגל, במידה וזה יפתח בשביתה. בדין ודברים בין הצדדים השיג הסגל הזוטר תוספת שכר והגברת הביטחון התעסוקתי של סטודנטים הלומדים במסלול לדוקטורט, כך שיועסקו לשנתיים עם אפשרות לתעסוקה לשנתיים נוספות, במקום על-פי סמסטרים כיום.

אלא שהמגעים עלו על שרטון מאז התברר שהצעת האוניברסיטה חרגה מהמתווה התקציבי שאישר משרד האוצר, שלא אישר אותה בסופו של דבר. או אז הופסק המשא-ומתן, כאשר הסגל טוען שנושאים רבים טרם סוכמו וכי האוניברסיטאות חזרו בהן מכמה הצעות.

ביום שלישי נקבעה פגישה בין הצדדים, בנוכחות נציגי אגף הממונה על השכר באוצר, כדי לנסות ולגשר על הפערים בין הצדדים ועל התקציב הנדרש.

בוועד ראשי האוניברסיטאות קובלים כי "נציגי הסגל הזוטר פוגעים בסגל הזוטר אותו הם מתיימרים לייצג. נציגי הארגון התאהבו ברעיון השביתה ושכחו מהי המטרה לשמה נשלחו על ידי חבריהם. התלהמות, פרובוקציות, ושביתה מיותרת שתזיק בראש ובראשונה לסטודנטים, לא ישנו את העובדה שהגענו לקצה גבול הוויתורים מבחינתנו ואנחנו מוכנים לחתום מידית על ההישגים המשמעותיים שהושגו. השביתה, משמעותה שנציגי הסגל הזוטר זורקים לפח הישגים רבים שהושגו בעמל רב במשך חודשים רבים של מו"מ".

מהמועצה להשכלה גבוהה הוסיפו כי "תכלית הקמפיין השקרי היא ניסיון להטיל את האחריות על השביתה הבלתי אחראית וחסרת התוחלת שיזמו דווקא על מי שפעלו ופועלים באופן ענייני לסייע לפתרון הסכסוך – שזה שר החינוך, יו"ר ות"ת ויו"ר ור"ה".

ד"ר אסתר סרוק, יו"ר פורום ארגוני הסגל האקדמי הזוטר, אמרה כי "חברי הסגל הזוטר בכל האוניברסיטאות מאוחדים במאבק ליצירת תנאי העסקה הוגנים. ועד ראשי האוניברסיטאות והוועדה לתכנון ותקצוב של המל"ג, הוכיחו את חוסר אמינותם, ושר החינוך ממשיך בשתיקתו הרועמת. לא נותרה לנו ברירה. כל האחריות למשבר ולנזק שייגרם למערכת ההשכלה הגבוהה מוטלים על כתפיו של שר החינוך, גדעון סער".

כנס משאבי אנוש שנתי 2022

אין תגובות

השאר תגובה