שיתוף

לחברה גדולה בדרך כלל יש צוות מנהלים גדול מאחוריה. המנכ"ל וצוות המנהלים הבכירים הם האחראים להובלת החברה קדימה. צוות ניהולי חזק מגדיר אסטרטגיה ברורה וטובה, מפקח על סיכונים, ומספק הדרכה כשמדובר בגיוס כישרונות.

אז מה עושה בעצם צוות המנהלים הבכיר? התשובה לשאלה זו השתנתה באופן דרמטי בעשור האחרון, בתגובה למשבר הפיננסי העולמי שהשפיע על ארגונים רבים. לרב אלו שהתמודדו טוב יותר עם המשבר, היום צוותים מורכבים ממנהלים בכירים ומנהיגי חברות עם ניסיון רב בניהול סיכונים. אלו אנשים שניצבו בשורה הראשונה ויש להם רקורד מוצלח בתעשייה. עם זאת, לא משנה כמה איכותי הצוות, כדי להיות יעיל עליו להיות מגוון.

לצוות המנהלים הבכיר הטוב ביותר יש מגוון רחב של מיומנויות וניסיון שמשמשים לצורך קידום החברה למטרותיה ארוכות הטווח. מנהלים מגוונים הם כמו פאזל, הם כולם שונים, אבל בסופו של דבר מתאימים יחד בצורה מושלמת.

בניית צוות מנהלים מגוון, אינו פשוט אך חשוב ביותר. גיוון מביא חשיבה חדשה, תובנות ופרספקטיבה על השוק ועל המהלכים העסקיים. העדר גיוון מייצר החמצה. צוותים מבחינה תרבותית יכולים להישאר בסופו של דבר עם שטחים עיוורים ולהחמיץ רמזים חשובים על מגמות השוק או על בעיות פנימיות. זו הסיבה לכך שארגונים מצליחים כוללים ברובם צוות ניהולי בכיר מגוון – עם כמה שיותר נשים בין הגברים, מוצא שונה, רקע דתי שונה, אזור מגורים, אוכלוסייה וגיל.

במחקר של יא-וואן יאנג ועמיתיה מבית הספר לעסקים של אוניברסיטת וייק פורסט, נמצא, כי תאגידים עם צוות ניהולי בכיר מגוון, נטו פחות לקחת סיכונים ושילמו יותר דיבידנדים לבעלי מניות מאשר בחברות בעלות צוותים הומוגניות.

יאנג ועמיתיה בחנו יותר מ -2,000 חברות ציבוריות במהלך 13 שנים. לטענת החוקרים נמצאו "ראיות ברורות ומשכנעות כי גיוון הצוות הניהולי הגביל באופן משמעותי את לקיחת הסיכונים המוגזמת".

אף על פי שחלק גדול מהדיונים כיום על גיוון הצוות הניהולי הבכיר מתמקד במגדר, המחקר של יאנג השתמש בהגדרה רחבה יותר, שכללה מין, גזע, ניסיון, קביעות ומומחיות. חברות עם צוותים מגוונים נטו יותר לשלם דיבידנדים – ולשלם דיבידנדים גבוהים יותר למניה – מאשר תאגידים עם צוותים פחות מגוונים.

צוות ניהולי מגוון מאפשר לחברה לקבל מספר רב של תוצאות אפשריות לגביי כל פעולה, מה שאומר שמועצת המנהלים לוקחת בחשבון סיכונים שונים.

כדי להפוך את צוות המנהלים הבכיר בחברה למגוון, יש להפוך את הגיוון בגיוס המנהלים לדרישה. בנוסף, ניתוח פעולותיו של הצוות הקיים יבטיח שיפור באמצעות מגוון רחב של פרספקטיבות וקשת רחבה יותר.

מעבר לכך, יש לטפח תרבות של מועצת מנהלים מזמינה ומעודדת משוב פתוח, כן ובעל דעות עצמאיות.

כנס משאבי אנוש כנס קהילת הגיוס השנתי 2021

אין תגובות

השאר תגובה