כשהשכר לא ממריא: פערי שכר עצומים בין גברים ונשים בחברת התעופה הבריטית

כשהשכר לא ממריא: פערי שכר עצומים בין גברים ונשים בחברת התעופה הבריטית

בחברת התעופה ריאנאייר בריטניה, יש פער עצום של 67% בשכר הממוצע של גברים ונשים

שיתוף
חברת התעופה ריאנאייר בריטניה

חברת התעופה ריאנאייר בריטניה

ארגון ריאנאייר דיווח על נתוני הפערים המגדריים בשכר שלו, בהתאם לתקנות הדיווח על הפער בין המינים הממשלתיים ולפני המועד האחרון להגשת הצעות המגזר הפרטי ל -4 באפריל 2018.

תקנון הדיווח על הפער בין המינים מחייב ארגונים הכוללים 250 עובדים או יותר, לפרסם את ההבדל בין השכר הממוצע לשעה של חציון השכר לעובדים במשרה מלאה בין גברים ונשים; ההפרש בין שכר הבונוס הממוצע לבין שכר הבונוס החציוני לעובדי גברים ונשים; הפרופורציות של עובדים גברים ונשים שזכו במענקי בונוס; ואת הפרופורציות של עובדים במשרה מלאה גברים ונשים בשכר התחתון, האמצעי והעליון.

על פי הנתונים של חברת ריאנאייר לשנת 2017: 3% בלבד מהבכירים עם השכר הגבוה, הן נשים. מבחינת השכר החציוני בחברה – השכר החציוני של הנשים בקבוצה זו נמוך ב-71.8% מהשכר החציוני של הגברים. מבחינת השכר הממוצע: השכר הממוצע של הנשים נמוך ב- מזה של הגברים ב- 67%,. הבונוס החציוני של הנשים נמוך באף הוא מזה של הגברים העובדים בחברה. מתוך 554 הטייסים המועסקים בחברה, רק 8 הן נשים.

הפער הממוצע בין המינים לפי מענקי הבונוס המשולמים בשנה עד אפריל 2017 הוא 20.6%, ופער השכר המינימלי לתשלומי בונוס הוא 3.4%. במהלך תקופה זו, 82.8% מהעובדות קיבלו תשלום בונוס לעומת 27.8% מהעובדים הגברים.
פחות מאחוז מכל חמישה (3%) מהעובדים ברביעון השכר הגבוה ביותר ברייאנייר הם נשים, לעומת 16% ברבעון השני, 76% ברבע השלישי ו -57% ברבעון הנמוך ביותר.

בחברת ריאנאייר מייחסים את פערי השכר המגדריים לכך שכוח העבודה שלהם מורכב מיותר מטייסים מאשר טייסות. יש 405 נשים שעובדות כחלק מצוות רייאנייר בבריטניה, המורכב מ -586 עובדים בסך הכל, ו -17 נשים שעובדות בתפקידים לא-צוותיים, מתוך סך של 42 עובדים שאינם עובדים בבריטניה. ניתוח ריאנאייר מראה כי זה גם משפיע על פערי הבונוס המגדריים כאשר טייסים יכולים למשוך בונוס גבוה יותר מאשר אלה שעובדים כחלק מצוות התא.

השפעה נוספת לפערי השכר המגדריים לטענת חברת ריאנאייר, נובעת מכך שרוב תפקידי הניהול והמינהל שלה הינם באירלנד, כך שרוב העובדים בבריטניה מבוססי צוות תא או טייסים.

דארל יוז, מנהל אסטרטגיית משאבי אנוש בריאנאייר, אמר בדו"ח על פי הפרסומים: " ריאנאייר הוא מעסיק המשלם באופן שווה ואנחנו גאים באלפי אנשי מקצוע גברים ונשים שעובדים קשה כדי לספק שירות גדול ואת התעריפים הנמוכים ביותר באירופה ללקוחות שלנו. כמו בכל חברות התעופה, פערי השכר המגדרי שלנו בבריטניה מושפעים באופן מהותי מהמספר הנמוך יחסית של טייסות בתעשיית התעופה. במקרה של רייאנייר הניהול וההנהלה שלנו מבוססים במידה רבה באירלנד, ולכן הרוב המכריע של העובדים שלנו בבריטניה הם טייסים או אנשי צוות.

בשנים האחרונות, מספר הנשים הטייסות העובדות בחברה גדל, ואנחנו מחויבים לפיתוח מגמה זו בברכה. זוהי תכונה של תעשיית התעופה שגברים יותר מאשר נשים בוחרים להיכנס למקצוע הטייס.

כל הטייסים הבריטיים שלנו וצוות התא שלנו מכוסים בהסכמים קיבוציים מוסכמים, שבמסגרתם משלמים לטייסים שלנו ולאנשי הצוות את אותה משכורת בסיסית, והנשים מקבלות את אותם שיעורי שכר כמו עמיתיהן הגברים".

סדנת פרזנטציה אפקטיבית והעברת מסרים מרחוק

אין תגובות

השאר תגובה