התאחדות התעשיינים בצפון פתחה אתר דרושים ייעודי למפעלי האזור

התאחדות התעשיינים בצפון פתחה אתר דרושים ייעודי למפעלי האזור

הרקע למיזם האינטרנטי הוא ההגירה השלילית של צעירים אקדמאים לאזור המרכז, דבר שיצר חסרים גדולים באזור במקצועות הטכנולוגיה וההנדסה

שיתוף
מחסור בעובדים בתעשייה

הניסיונות לחבר בין עובדים למעסיקים בצפון הארץ נמשכים גם מעבר למשרדי המשרד לפיתוח הנגב והגליל.

בשלוחה הצפונית של התאחדות התעשיינים העלו לאחרונה לאוויר אתר דרושים ייעודי לגיוס עובדים עבור חברות ומפעלי תעשייה.

באתר מפרסמים מעסיקים החברים בהתאחדות, רשימת משרות פנויות במפעליהם תוך צירוף קישור למשלוח מייל או קורות חיים בהתאמה.

בסניף צפון של ההתאחדות חברים כיום יותר מ-500 מפעלים וחברות תעשייה. מעת לעת עורכים מנהליה סיורים במפעלים, בצד ימי עיון, יריד תעסוקה וכנסים רלוונטיים. על הקמת האתר הוחלט בכדי לסייע למפעלים בגיוס כוח-אדם איכותי, כך נמסר, למשרות מגוונות בעיקר בתחומים טכנולוגיים.

מנהל התאחדות התעשיינים בצפון, ליאור אפלבאום, ציין כי הרקע למיזם האינטרנטי הוא ההגירה השלילית של צעירים אקדמאים לאזור המרכז, דבר שיצר חסרים גדולים באזור במקצועות הטכנולוגיה וההנדסה. "פורטל הדרושים", אמר אפלבאום, "הוא שירות חשוב נוסף של סניף צפון בהתאחדות התעשיינים למפעלים. זו הזדמנות למנהלי אגפי כוח האדם להשתמש בכלי פרסום נוסף שהינו חינמי ונגיש מאוד, הן למעסיקים והן למחפשי העבודה, למצוא משרות חדשות ולקרוא עליהן בפורטל בפירוט רב ובזמינות ברשת האינטרנט, ולהגיב עליהן בלחיצת מקש. זאת, בשונה מאוד מעיון במשרות המתפרסמות רק בעיתונות הכתובה.

"האתר מיועד לסייע למפעלים לאתר דרושים בעיקר במקצועות טכנולוגיים והנדסיים. יש מחסור גדול בצפון בתחום זה הן בשל הגירת צעירים אקדמאים לאזור המרכז והן בשל הזנחת החינוך הטכנולוגי ומערך ההכשרות המקצועיות. החוסר ניכר בכל מפעלי התעשייה המסורתית והפורטל, הוא כלי שמסייע להנגיש את ההזדמנויות בין המחפשים תעסוקה לבין המפעלים המחפשים מועסקים בעיקר לקו הייצור ומקצועות הנדסיים".

סדנת ניהול זמן

אין תגובות

השאר תגובה