מיקרוסופט משתדלת להעסיק אוטיסטים

מיקרוסופט משתדלת להעסיק אוטיסטים

במיקרוסופט מתייחסים ברצינות לנושא המגוון האנושי. בחודש שעבר הכריזה מיקרוסופט רשמית על תכנית להעסקת אנשים עם אוטיזם

שיתוף

על מה חושבים במשאבי אנוש כאשר מדברים איתם על מגוון אנושי? בדרך כלל הכוונה היא לאיזון מספרי טוב יותר בין גברים לנשים, לפעמים מתייחסים גם לנושא של הגיל. יש חברות, בעיקר בארצות הברית, שמתייחסות ברצינות גם לנושא של הגיוון האתני, ובישראל יש מקום לשילוב חרדים או ערבים בכוח העבודה. התחום של העסקת בעלי שונות מנטלית נמצא עדיין בחיתוליו, אבל הוא כנראה הדבר הבא.

אנשי הקשת האוטיסטית מתחילים במגמה שמזכירה את היציאה מהארון ותביעת הזכויות השוות של התנועה ההומו-לסבית. על הקשת האוטיסטית יש אנשים בעלי מגוון אבחונים – מהפרעות ריכוז ולמידה ועד אוטיזם עמוק. רבים מהאנשים הללו יכולים להשתלב במקום העבודה, ולא רק שה"מוגבלות" שלהם לא תפריע להם, במקרים רבים היא גם תוכל לתרום לחברה.

לחברת מיקרוסופט יש תכנית פיילוט חדשה להעסקת אנשים עם אוטיזם – במשרה מלאה – בקמפוס רדמונד בוושינגטון. החברה הכריזה על התכנית בחודש שעבר (אפריל). מארי אלן סמית', סגנית נשיא למבצעים עולמיים במיקרוסופט, שהיא אם לילד מתבגר עם אוטיזם: "זה פשוט, מיקרוסופט מתחזקת כאשר אנו מרחיבים את ההזדמנויות וכשיש לנו כוח עבודה מגוון שמייצג את הלקוחות שלנו".

תכנית הפיילוט תפעל בשיתוף עם Specialisterne, ארגון ללא מטרות רווח מדנמרק שעוזר בהכשרת אנשים בעלי אוטיזם לקריירות בתחום ה-IT. ב-Business Insider דווח שחברת SAP עבדה כבר עם Specialisterne, כחלק ממטרתה להגיע לכך שעד שנת 2020, לפחות 1% מכוח העבודה שלה יהיה אנשים עם אוטיזם.

לא מוותרים על אף מאגר כישרונות
"אנשים עם אוטיזם מביאים כוחות שלהם אנו זקוקים במיקרוסופט. כל אדם הוא שונה, לחלק יש יכולת מדהימה לשמר מידע, לחשוב ברמה של פרטים ועומק ולהצטיין במתמטיקה ובכתיבת קוד. זהו מאגר כישרונות שאנו רוצים להמשיך להביא למיקרוסופט," כתבה סמית' בבלוג שלה.

סמית' אף הוסיפה שתכנית הפיילוט שהיא מפעילה עם Specialisterne היא הצעד הראשון בדרך להעסקת אנשים נוספים בעלי מוגבלויות. סמית' אמרה גם שמיקרוסופט היא סביבה נהדרת לבעלי היכולות השונות לפתח את היכולות והקריירות שלהם. "התחייבנו להביא לכך שאנשים בעלי מוגבלויות יוכלו להצליח לאורך זמן. אנחנו עובדים גם עם Supported Employment וספקים שותפים כדי להעסיק אנשים בתפקידי שירות באירועים, תחבורה, ושירותי מזון. בתפקידים האלה אנו רואים רמת שחיקה של 1% בלבד. היום אנשים יכולים לשקול מגוון רחב של הזדמנויות בתעסוקה נתמכת עם הספקים השותפים שלנו במיקרוסופט," כתבה סמית' והוכיחה שיש מעשים ולא רק דיבורים.

הירשמו עוד היום לכנס הרווחה השנתי והבטיחו את מקומכם! לפרטים והרשמה יש ללחוץ כאן

כנס משאבי אנוש בנושא העצמת ההון האנושי

אין תגובות

השאר תגובה