שיתוף

בעל איתור וגיוס טלנטים מובילים נהוג לבדוק את הניסיון שלהם והידע והיכולות שלהם בתחום שלשמו מגייסים אותם.

אבל לעיתים קרובות, לא פחות חשוב לבדוק שני היבטים נוספים: את מידת ההתאמה של התכונות האישיות שלהם לארגון ולצוות ואת היכולת שלהם לקבוע סדר עדיפויות נכון ויעיל למשימות המוטלות עליהם.

לפעמים, שני מרכיבים אלה יכולים להיות מכריעים בקביעת התאמתו של המועמד לתפקיד.

שילוב הרמוני של אישיותו של המועמד, כולל התאמה תרבותית, יכולת הסתגלות מהירה, יכולות שיתוף פעולה, איכויות מנהיגות ואינטליגנציה רגשית, יחד עם כישורי תעדוף יעילים, תורמים לאפקטיביות ולהשפעה הכוללת של הפרט בתוך הארגון.

הערכה הוליסטית זו מבטיחה שהטלנט המגויס הוא לא רק בעל הכישורים הדרושים, אלא גם מתאים לתרבות הארגונית וליעדים האסטרטגיים של החברה.

5 סיבות לחשיבות קיומן של תכונות אופי של טלנטים:

1 התאמה תרבותית:

לאישיותו של מועמד יש תפקיד משמעותי בקביעת התאמתו לתרבות הארגונית של החברה. התאמה תרבותית טובה מבטיחה שהמועמד יתיישר עם הערכים, הנורמות וסביבת העבודה של הארגון.

זה מוביל לשיתוף פעולה טוב יותר, לשביעות רצון העובדים ולסינרגיה כוללת של הצוות.

2 יכולת הסתגלות:

בנוסף, לכישרונות מובילים יש לעתים קרובות אישיות מסתגלת וגמישה. הם יכולים לנווט בין אתגרים, לאמץ שינויים ולשגשג בסביבות עבודה דינמיות.

אישיות הניתנת להתאמה הינה חיונית עבור עובדים שיכולים לתרום ביעילות במצבים ותרחישים עסקיים מגוונים ומתפתחים.

3 שיתוף פעולה ותקשורת:

שיתוף פעולה יעיל הינו חיוני ליצירתיות, חדשנות ולפתרון בעיות. מועמדים בעלי כישורים בינאישיים ותקשורתיים חזקים יכולים לבנות קשרים חיוביים עם עמיתים ולקוחות. אישיות שיתופית ותקשורתית מטפחת סביבת עבודה נוחה ומאפשרת הצלחה קולקטיבית.

4 תכונות מנהיגות:

בעל תכונות מנהיגות הוא נכס גם עבור תפקידים שאינם ניהוליים. טלנטים מובילים מגלים לעיתים קרובות תכונות מנהיגותיות כמו יוזמה, אחריות ויכולת לעורר השראה באחרים.

תכונות אלו תורמות לאפקטיביות של המועמד בהנעת פרויקטים קדימה והשפעה חיובית על עמיתיו.

5 אינטליגנציה רגשית:

לאנשים בעלי ביצועים גבוהים יש לרוב אינטליגנציה רגשית, המאפשרת להם להבין ולנהל את רגשותיהם ולנווט ביעילות במורכבויות חברתיות.

אינטליגנציה רגשית היא בעלת ערך בהיבטים שונים של העבודה, כולל שיתוף פעולה בצוות, פתרון קונפליקטים ואינטראקציות עם לקוחות.

5 סיבות לחשיבות של יכולת הטלנט לקבוע סדרי עדיפויות נכונים ויעילים:

1 קבלת החלטות אסטרטגית:

כישרונות מובילים צריכים להיות מיומנים בקבלת החלטות אסטרטגית. עליהם לנתח מצבים מורכבים, לזהות סדרי עדיפויות מרכזיים ולקבל החלטות מושכלות המתאימות למטרות הארגון.

היכולת לתעדף אסטרטגית, תורמת לערכו של המועמד בהשגת יעדים ארוכי טווח.

2 ניהול זמן:

קביעת סדרי עדיפויות נכונים ויעילים קשורה קשר הדוק לניהול זמן יעיל. עובדים שיכולים לנהל את זמנם בחוכמה יכולים להתמודד עם משימות מרובות בלי לוותר על האיכות.

מיומנות זו קריטית במיוחד בסביבות עבודה שמתנהלות בקצב מהיר ושהדרישות בהן לגבי זמן הן גבוהות.

3 התמקדות במשימות בעלות השפעה גדולה:

כישרונות מובילים צריכים להבין את החשיבות של התמקדות במשימות שיש להן השפעה גדולה יחסית, התורמות באופן משמעותי ליעדים הארגוניים.

הם צריכים לדעת להבחין בין משימות דחופות לבין משימות חשובות, ולהקצות את הזמן והמשאבים שלהם לפעילויות שמניבות את הערך הרב ביותר.

4 התאמה לסדרי עדיפויות משתנים:

סביבות עסקיות הן דינמיות, וסדרי העדיפויות יכולים להשתנות. מועמדים שיכולים להסתגל במהירות לסדרי העדיפויות המשתנים מפגינים זריזות וחוסן.

יכולת הסתגלות זו מבטיחה שאנשים יכולים לנווט באי ודאות ולהמשיך לספק תוצאות בנסיבות מתפתחות.

5 כישורי ניהול פרויקטים:

היכולת לתעדף היא חלק בלתי נפרד מניהול פרויקטים יעיל. לטלנטים מובילים יש לרוב כישורי ניהול פרויקטים חזקים, המאפשרים להם לחלק פרויקטים מורכבים למשימות הניתנות לניהול, לקבוע לוחות זמנים ולהבטיח את ההשלמה המוצלחת של התוצרים.

3 תוצאות של שילוב תכונות אישיות עם יכולת תעדוף:

1 תרומה הוליסטית:

המועמד האידיאלי הוא בעל שילוב של אישיות מתאימה וכישורי תיעדוף יעילים. אישיות חיובית תורמת לסביבת עבודה הרמונית, בעוד שהיכולת לתעדף מבטיחה שהמועמד יוכל לתעל את מאמציו ליוזמות משפיעות.

2 יעילות ומנהיגות:

עבור תפקידי ניהול, השילוב של אישיות ויכולות תעדוף הוא חיוני במיוחד. מנהלים צריכים לעורר השראה ולהנחות את הצוותים שלהם תוך קבלת החלטות אסטרטגיות והקצאת משאבים יעילה.

איזון בין אישיות משכנעת וכישורי תעדוף חזקים תורם לאפקטיביות מנהיגותית.

3 חדשנות ויצירתיות:

האישיות והיכולת של המועמד לתעדף משפיעות גם על הגישה שלו לחדשנות ויצירתיות. מועמד שמעריך יצירתיות ובעל יכולת לתעדף פרויקטי חדשנות יכול לתרום משמעותית לתחרותיות של החברה בשוק.

 

כנס משאבי אנוש

כנס הגיוס השנתי 2024

כנס רווחה וחווית העובד

אין תגובות

השאר תגובה