ביד חזקה: הנהלת תנובה נכתה אלפי שקלים משכר העובדים

ביד חזקה: הנהלת תנובה נכתה אלפי שקלים משכר העובדים

בעקבות השתתפותם של העובדים במחאה בחודש האחרון, הוחלט לקזז משכרם. לקראת החג ערך ועד העובדים מגבית לסיוע 50 העובדים

שיתוף

הנהלת תנובה קיזזה משכרם של העובדים שכר ימי עבודה בעקבות השתתפותם במחאת העובדים בחודש האחרון.

מדובר בכ-50 עובדים, שהנהלת החברה הודיעה להם לא להגיע לעבודה בעקבות הפסקת ייצור הקוטג' ועד לחידוש הייצור. סמנכ"ל משאבי האנוש של תנובה, עצמון ליפשיץ, הודיע במכתב ליושב ראש ועד העובדים כי העובדים לא יהיו זכאים לשכר עבודה.  

 יושב ראש ועד העובדים, אחיאב שמחי, נתן הוראה לעובדים כן להגיע ולהשתלב בפעילות אחרת של המחלבה או במרכז הלוגיסטי. נטען שאחת הסיבות שהם אינם זכאים לשכר היא שמדובר בהשבתת מגן, שבאה כמענה לשיבוש העבודה על ידי העובדים, ונועדה להתגונן מפני נזקי השביתה.

פרקליטם של עובדי תנובה, עורך הדין בני כהן, אמר שלא מדובר בהשבתת מגן ושעל החברה לנהוג על פי המתחייב בחוק. לטענתו מטרת המכתב שהוציא סמנכ"ל משאבי האנוש הוא להפחיד את העובדים ולעורר בהם את החשש מפני השתתפות במחאה, והדבר נוגד את החוק. הוא הוסיף שאם ההנהלה היתה חושבת שמדובר בהשבתת מגן, היה עליה לתת הודעה על כך כדין.

כהן אמר: "הנהלת תנובה לא מבינה כנראה שהפסקת פעילות המחאה בשבוע האחרון היא מחווה כלפי הציבור לקראת החג ולא סיום הסכסוך. כדאי להנהלה המנכה משכרם של עובדים, במיוחד ערב חג הפסח, לשנן ולהבין במהלך ליל הסדר את משמעות הפסוק בהגדה: "ביד חזקה ובזרוע נטויה ובמורא גדול ובאותות ובמופתים" – כי זה מה שמצפה לאחר החג, למי שנוהג כך ערב החג".

בעקבות הניכוי משכרם של העובדים, ועד העובדים החליט לערוך מגבית לקראת החג ולאסוף כסף בקרב עובדי החברה עבור אלה ששכרם נוכה.

לפני כשבוע החליט ועד העובדים להקפיא את העיצומים באספקת המוצרים של החברה לחנויות, וחזור ולספק לקראת החג קוטג', יופלה ושוקו לחנויות. גם נציגי העובדים אמרו שמדובר במחווה כלפי הציבור לקראת החג ובהחלט לא בסיומו של הסכסוך.

סדנת ניהול זמן

אין תגובות

השאר תגובה