שיתוף

חדשנות היא קריטית עבור ארגונים כיום, על מנת להמשיך ולשמור על יתרון תחרותי לאורך זמן. רבות מהחברות החדשניות ביותר בעולם חשפו את הסוד לחדשנות מתמשכת: העובדים שלהן. עם זאת, הנעת העובדים לקחת חלק בחדשנות יכולה להיות מאתגרת.

להלן 6 טקטיקות שתוכלו ליישם להנעת העובדים שלכם לחדשנות:

הקלה בהגעה ללקוחות

חדשנות באמת חזקה, כאשר היא פותרת נקודות כאב המושרשות עמוק. העצמת העובדים לתקשר עם הלקוחות מאפשרת להם להזדהות עם נקודות הכאב הללו, ולזהות הזדמנויות לחדשנות בנוסף, תקשורת דו כיוונית מאפשרת אינטראקציות נוספות שחשובות לא פחות, לצורך סיעורי מוחות.

הארגון שלכם יכול להתחיל להפעיל את התקשורת הדו כיוונית בין העובדים והלקוחות, על ידי הגדרת לוחות זמנים לשיחות, ביצוע סקרים ועוד.

ערבו את המנהיגים

תמיכה מצד צוות המנהיגים ועידוד לחדשנות, יכולה להניע באופן משמעותי את העובדים ליזום ולהעלות רעיונות לפיתוחים ושירותים חדשים. העובדים, ששואפים לרצות את המנהיגים ולהרשים אותם יחושו מונעים בהרבה, לו המנהיגים שלהם יהיו מעורבים בתהליך.

כאשר המנהלים לוקחים זמן כדי לספק משוב אמיתי על רעיונות העובדים, זה מוכיח מחויבות ארגונית אמיתית לחדשנות.

תחרויות ואירוח חדשנות

בעולם התוכנה, האקתונים הוכיחו הצלחה ביצירת רעיונות חדשניים ופיתוח במהירות, אבל רעיון זה יכול להיות מתורגם לכלל התעשייה. הגדירו תחרות חדשנות בארגון שלכם – בקשו מהעובדים ליצור צוותים כדי להציג את הרעיונות שלהם, לפרגן לרעיונות של אחרים, ולזכות בפרסים בגמר התחרות.

צרו מדיניות זמן לא מובנית

אחד האתגרים הגדולים המעכבים את החדשנות הוא, החשש שהדבר יגזול זמן רב או מחויבות מהעובדים ויפגע במשימותיהם השוטפות. יצירת ואכיפת מדיניות זמן לא מובנית – שבה העובדים יכולים לקחת מספר שעות ולהקדיש אותן לחדשנות, מבטלת דאגה זו.

פיתוח תכניות תמריצים

חידושים מתגמלים שהופכים קניין רוחני יקר עבור הארגון הם מניע מפתח. תכניות תמריצים מתגמלות לעובדים בצורה כלכלית עבור החידושים שלהם, מאפשרים איכות גבוהה יותר של חידושים בעלי ערך רב יותר.

צוות חדשנות

מטה צוות חדשנות ייעודי מבטיח כי המיקוד בחדשנות לא יילך לאיבוד כאשר בעיות אחרות יתעוררו, או בתקופות לחץ ארוכות. קצין חדשנות יכול לתכנן אסטרטגית יוזמות חדשניות ולתפעל את החדשנות בכל רמות הארגון, כולל פעילויות יום-יומיות כגון אופטימיזציה של תהליכים ואפילו גיוס לחדשנות.

סדנת פרזנטציה אפקטיבית והעברת מסרים מרחוק

אין תגובות

השאר תגובה