שיתוף

עייפות אמצע היום בעבודה היא עניין מוכר ומתסכל. לאחר ארוחת הצהריים בסביבות 14:00-15:00, העייפות משתלטת ואתם מתקשים להתנגד לתחושת הנמנום. חלק מהאנשים ילכו לפינת הקפה וישתו קפה חזק שיעיר אותם, חלקם יאכלו שוקולד להעלאת האנרגיה, אך לרע המזל כשהסוכר יגיע במהירות לגוף שלכם, תחזרו די מהר למקום בו התחלתם: עייפות כתוצאה מירידת  הסוכר.

בטרם אתם בוחרים בהסתערות על חטיפי שוקולד, קחו נשימה עמוקה ונסו לחשוב על חלופות בריאות שישמרו על האנרגיה שלכם לאורך זמן:

התרחקו ממסך המחשב

בהייה בצג המחשב כל היום, עלולה להוביל לראייה מטושטשת, כאבי ראש וערפול, במיוחד בשעות הצהריים כשאתם עייפים. לכן, במקום להכריח את עצמכם לפעור עיניים גדולות מול המסך, קחו הפסקה והתרחקו ממסך המחשב לפחות ל- 20 דקות. הכינו לעצמכם תה ירוק שמשחרר אנרגיה קבועה, שוחחו עם חבר לעבודה, צאו החוצה לנשום אוויר, העיקר שתתרחקו מהמסך.

הכנה לירידת אנרגיה

הדרך הטובה ביותר לנצח את שפל אמצע היום בעבודה היא להתכונן לכך. זה פשוט לא מציאותי לצפות מעצמנו לשמור על רמת אנרגיה גבוהה לאורך כל היום, בדיוק כפי שלא היינו מצפים מעצמנו  ללכת בקצב מהיר במשך שמונה שעות. אל תצפו מעצמיכם להיות ממוקדים ולחשוב אסטרטגית ללא הפסקות והתכוננו מראש לירידת האנרגיה. זכרו זאת בעת תכנון רשימת המטלות שלכם ליום העבודה ותכננו אותן כך שהמשימות המצריכות יותר קשב וריכוז ייעשו בבוקר. את המשימות המייגעות והמכבידות פחות, השאירו לשעות הצהריים ואחר הצהריים., כך שגם אם תרגישו איטיים ועייפים יותר, עדיין תספיקו לבצע הכל לאורך שעות היום.

חטיפי חלבון

מזונות עתירי חלבונים מסייעים לייצב את רמת הסוכר בדם, ומונעים את ההתרסקות הקלאסית של שעות הצהריים ואת תחושת העייפות שלאחר מכן, המאפיינת את ההאטה של אמצע היום. חטיפי חלבון עשירים בשומנים בריאים, מה שהופך אותם למקור אנרגיה נהדר.

אגוזים מסוגים שונים הם מקור חלבון ושומן בריאים, ביניהם: קשיו, שקדים, פיסטוקים, גרעיני חמנייה, חמאת אגוזים אורגנית וכן פרוסות בשר רזה כגון תרנגול הודו ועוף.

מתחו את השרירים

הימצאות במצב לא פעיל לאורך זמן רב,  גורמת לעתים קרובות להתקשות השרירים והמפרקים, משום שהם אינם נעים ונמתחים. הקפידו להזיז את הגוף בהפסקת הצהריים וביתר ההפסקות שאתם עושים. תנועה. היא דרך מצוינת לנצח את השפל של אמצע היום.

החליפו את הקפה בתה ירוק

כמויות גדולות של קפאין יכולים להשאיר אתכם ערים מאוחר בלילה, מה שהופך אתכם לעייפים ביום  העבודה הבא. את הקפה השאירו לבוקר, ואחר הצהריים נסו להתרגל לשתות תה ירוק. תה ירוק מכיל צמחים נוגדי חמצון שמסייעים להטעין את מערכת הגוף באנרגיה וישאיר אתכם ערניים בשעות אחר הצהריים מבלי לפגוע בשינה שלכם בלילה.

 

כנס מיזוגים ורכישות בהיבט המשאב האנושי

אין תגובות

השאר תגובה