4 טיפים לכתיבת קורות חיים מנצחים

4 טיפים לכתיבת קורות חיים מנצחים

בכנס AllJobs הועברו תכנים רבים שנועדו למחפשי עבודה - בדגש על כתיבת קורות חיים והתנהלות נכונה בתהליך הגיוס והמיון בחברות. 4 טיפים לכתיבת קורות חיים מנצחים אשר הוצגו ע"י ליאת בן תורה

שיתוף
טיפים לכתיבת קורות חיים

בכנס AllJobs שהתקיים אתמול והיום (ימי ב'-ג' השבוע) הועברו תכנים רבים למחפשי העבודה בדגש על כתיבת קורות חיים והתנהלות נכונה בתהליך הגיוס והמיון בחברות.

ליאת בן תורה, נציגת AllJobs, העבירה בכנס הרצאה תחת השם – "לכתוב קורות חיים מנצחים". בהרצאה סקרה בן תורה את תהליך המיון הראשוני שעוברים קורות החיים שנשלחים לחברות. בין השאר הפנתה את תשומת לב המשתתפים בהרצאה, לטעויות נפוצות בכתיבת קורות חיים, הציגה מבנה נכון של כתיבה, הצגת נתונים של מעסיקים קודמים ופרטים אישיים, ונתנה טיפים ממוקדים לגבי אופן הצגת התוכן בקו"ח ועיצוב המסמך.

זמן ממוצע לחיפוש עבודה : בין 3-6 חודשים

ליאת בן תורה ציינה כי הזמן הממוצע לחיפוש עבודה בשוק בישראל הוא כשלושה חודשים כאשר לתפקידים מסויימים זמן החיפוש אף כפול מכך – לכן אין להתייאש מעצם החיפוש ואין לחשוש מדחייה. כתיבה נכונה של קורות החיים שיווקים, יכולה לשפר את מצב המחפש ולאפשר לו לעבור את הסינון הראשוני של תהליך הגיוס.

שלב ראשון בכתיבה נכונה: בשימוש במילים המקצועיות

חברות רבות מבצעות סינון אוטומטי של קורות החיים הנשלחים אליהם על ידי כלים המחפשים מילים מסויימות בתוך הטקסט. לדוגמה: שם תפקיד גנרי כמו "מנהל מוצר", יכול להופיע בחברה מסויימת תחת השם "אחראי אפליקציה". אי שימוש במונח מנהל מוצר למרות שהתפקיד אותו ביצע המועמד זהה בהגדרתו, אינו משרת את המטרה של מחפש העבודה, שכן הכלי לא יזהה אותו באופן אוטומטי.

השימוש התדיר בכלי סינון אוטומטיים וכן העובדה שזמן הממוצע שמקדישה מגייסת לסקירה ראשונית על קורות חיים הוא כ-20 שניות בלבד, מגבירה את חשיבותם של קורות חיים ממוקדים. לכן חשוב כי הכותרות וההדגשות יהיו ממוקדות ויכוונו לתפקיד הנחשק.

חשוב – בדיקה של דרישות התפקיד והתאמת קו"ח אליו

הניסיון המקצועי  הוא הפרמטר הראשון ש-48% ממנהלי משאבי אנוש בודקים בקורות החיים. לכן תקציר מכוון וממוקד לתפקיד אליו מופנים הקו"ח, יכול לשרת את המועמד במעבר הסינון הראשוני!

מבנה נכון – אינו מבנה שבלוני!

מבנה נכון של קורות חייםאין סיבה להשתמש במבנה שבלוני. מי אמר כי קורות החיים צריכים להיות לפי סעיפים מוסכמים או בסדר מסויים? יש לך חוזקה בתחום מסויים? יש לך יתרון ברור על מועמדים אחרים? – הבלט את זה! אין סיבה שסעיף שפות לא יהיה ראשון אם מחפש העבודה דובר 3 שפות ברמת שפת אם ומתמודד על תפקיד מתורגמן.

ותיקון טעויות – שפה נכונה

טעויות כתיב במסמך כה חשוב והיצוגי כמו קו"ח, אינם משהו שמתקבל בעין טובה. קו"ח  צריכים להיות ממוקצעים. רצוי שהמועמד ישקיע עוד כמה דקות ויבדוק בעיון את שכתב, מומלץ גם לתת למישהו אחר לעבור על הקו"ח. טעות כתיב מראה על חוסר רצינות וחוסר אכפתיות – לא משהו שהמגייסת מחפשת בעובד.

בסופו של דבר, המטרה היא להגיע לשנייה ה-21, כתיבת קורות חיים בצורה הנכונה תביא את המועמד לשם.

סדנת דיני עבודה בנושא מניעת הטרדה מינית והתעמרות בעבודה

אין תגובות

השאר תגובה