שיתוף

חברות מסוימות לוקחות את נושא מעורבות העובדים למקום גבוה מאוד ומייצרות דרכים יצירתיות וייחודיות לשמירה על אושרם ומעורבותם של העובדים שלהם. הדבר תורם באופן משמעותי לפיתוח והצלחת החברה כולה, כפי שבחלק מהחברות ניתן לראות.

להלן 4 חברות המצטיינות במעורבות העובדים שלהן:

Southwest Airlines

Southwest Airlines היא חברה נערצת באשר לשיטות חיזוק מעורבות העובדים שלה, עם מעורבות עובדים שנשארת גבוהה לאורך שנים. יש לחברה צוות מחויב ומסור אשר נלהב לגביי חזון החברה וערכיה, ויעשה כל שביכולתו כדי שהחברה תמשיך להצליח. החברה הציגה רף גבוה – החל מלאפשר לעובדים מכל המחלקות לעצב את המדים שלהם בעצמם, לקחת חלק בהחלטות החברה ולהשמיע את מילתם, ולהוות דוגמה זוהרת ללקוחות החברה בשל האושר המציף אותם.

החברה מעודדת את העובדים לספק השראה ולעשות את הדברים אחרת. הסרטון הוויראלי שהפיצה אחת הדיילות בחברה שהעבירה את המידע בנושא בטיחות המטוס כשיר ראפ, מוכיח איזה סוג של אוטונומיה החברה מאפשרת לעובדים וכמה יצירתיות הדבר מייצר.

מידיי שבוע מנכ"ל החברה מכריז את שמותיהם של העובדים שעשו מעל ומעבר באותו השבוע ומשבח אותם בפומבי, בנוסף אותם עובדים שהוכרזו, יפורסמו במגזין החברה שמתפרסם מידיי חודש.
סוג זה של הכרה מיידע את העובדים בכך שהם מוערכים וכי העבודה הקשה והמחויבות שלהם לא נעלמו מעיניי המנכ"ל. מתן שבח חשוב בדיוק כמו משוב בונה. אנשים אוהבים להרגיש מוערכים ובעלי מוטיבציה. זה מסייע להם להמשיך ולצעוד קדימה.

מייסד חברת Herb Kelleher, Southwest Airlines מציין כי: "מתחרים פשוט לא מסוגלים לאמץ את רמות המעורבות ומחויבות העובדים בחברה. זה מצריך סוג מסוים של תרבות ומדיניות שאינם מתבטאים רק באופן חומרי אלא בדברים גשמיים שאינך יכול "לקנות" אותם, כגון: מסירות, נאמנות, וכד'."

Full Contact

בכל שנה, חברת התכנה Full Contact מעניקה לעובדיה 7,500$ כדי שיצאו לחופשה בתשלום. העובדים יכולים לטייל בכל מקום בעולם כשהתנאי הוא – שהם באמת יהיו בחופשה, לא יתחברו למיילים ולא יעבדו במהלך החופשה. החברה עומדת על הרעיון כי עובדים אשר יוצאים לחופשה ומתנתקים לחלוטין מהעבודה במהלכה, חוזרים לעבודה לאחר מכן מוכנים ואנרגטיים יותר. בנוסף, הם שבים עם השקפה שונה וטרייה לעבודה.

הדבר גם מספק לאותם נופשים את ההבנה, שבזמן שהם נעדרו מהעבודה הדברים טופלו ושהםאינם היחידים שצריכים לשאת את כל העול על כתפיהם. הדבר מפחית במידה משמעותית את הלחצים והסטרס בעבודה ומייצר אצל העובדים תחושת אמון מוגברת בעמיתיהם לעבודה ומידת מעורבות מקסימלית.

Legal Monkeys

חברת ניהול חומרים משפטיים Legal Monkeys יצרה דרך פשוטה יותר להראות לעובדי החברה כי העבודה הקשה שלהם מוערכת. החברה יצרה "לוח הערכה" במסגרת תמונה מזכוכית, בו העובדים יכולים לרשום את העובד המוערך ביניהם כשאותו עובד זוכה לקבל את הלוח ולשמור אותו על שולחן המשרד שלו, עד שהוא מחליט להעביר אותו לעובד אחר. כל הישג ביצועי, מצוין גם באתר ובעמוד הפייסבוק של החברה וזוכה להוקרה, והדבר מגדיל את מעורבות העובדים באופן משמעותי.

Screwfix

אחת הדרכים של חברת החומרה Screwfix בבריטניה לשמור על מעורבות העובדים שלה היא ע"י יצירת תרבות חברה פתוחה וכנה. אחת לשבועיים העובדים מקבלים הזדמנות לספק משוב למנהלים שלהם ללא כללים או הנחיות. החברה מעודדת את העובדים לספק משוב עבור הכל – כיצד המנהלים חושבים, איך דברים מנוהלים, מהי האינטראקציה מול הלקוחות, וכן להעלות הצעות ורעיונות לשיפור. אחת היוזמות בחברה שפותחה ע"י רעיון של עובד היא כרטיס לקוח להאצת תהליכי רכישות בחנות. לדברי גורמים בחברה, המוצר לא היה קיים לולא אותו עובד העלה את הרעיון לייצר אותו, מה שמוכיח כיצד מעורבות העובדים תורמת באופן ישיר ומשמעותי להצלחת החברה.

כנס משאבי אנוש כנס קהילת הגיוס השנתי 2021

אין תגובות

השאר תגובה