30 שנה לצבירן – כנס הלקוחות

30 שנה לצבירן – כנס הלקוחות

לרגל 30 שנה לחברת סקרי השכר הוותיקה, התכנסו לקוחות צבירן להתעדכן בנעשה בתחום בשנה האחרונה

שיתוף
כנס צבירן

כנס צבירן

כנס 30 שנה לחברת צבירן התקיים בשבוע שעבר, בהשתתפות מאות לקוחות החברה, סמנכ"לי ומנהלי משאבי אנוש ושכר. הכנס סקר מגמות כלכליות בתחום השכר וההטבות, ובמרכזו הציג גיל שלי, מנכו"ל החברה, סקירה של המגמות הכלכליות בעולם. שלי פתח ואמר כי המילה "משבר" (כלכלי) כבר לא רלוונטית משנת 2008. מאותה תקופה אנו נוסעים במסלול חדש, איטי יותר. ב-2013 גוש האירו יצא ממיתון, וניתן לסכם כי מצבם של העשירים ימשיך להיות טוב, ובטוח טוב יותר מאלה שעובדים בשביל הכסף.

סיכום מצבה הכלכלי של ישראל לשנת 2013 מראה כי מצב הצמיחה בישראל הוא טוב, וכמו המגמה העולמית גם בישראל הצמיחה איטית יותר בשנה שחלפה. סה"כ מדובר בהמשך ישיר לשנת 2012: מגמת הצמיחה בירידה, השקל התחזק מאוד והקשה על היצוא. אחוזי האבטלה עלו ל-6.4% ונראה שלא ירדו בשנה הקרובה. 

מגמות עולמיות עיקריות בשכר והטבות

כנס צבירן, אזור ההתכנסות

העידן הכלכלי החדש נותן את אותותיו בשכר והטבות בכל העולם. השכר החציוני הריאלי בארצות הברית נמצא במגמת ירידה. במדינות הפריפריה, לעומת זאת, חלה ירידה תלולה. כתוצאה מאי השוויון בין המדינות, זהו הנושא המוביל על סדר היום הכלכלי בעולם.

נושא נוסף שנמצא על הפרק לטיפול בשנה הקרובה: שכר הבכירים בעולם, בניסיון להשוותו לשכר החציוני (מובן שמדובר בפופוליזם). 

הנושא המרכזי של נאום אובמה בקונגרס הוא העלאת שכר המינימום. בגרמניה לראשונה הוצב שכר מינימום. המצב הכלכלי החדש השפיע על הפנסיה בעולם כולו, וכיום הפנסיה היא הנושא הנסקר ביותר בעולם.

סטנדרט חדש עולמי שמגיע גם לישראל, שם את העובד במרכז ולא את חברות הביטוח, ונכנסה גם רגולציה בנושא. בגלל העליות המתונות יותר בשכר, נושא ההטבות בתוך חבילת התגמול הוא חשוב ומשמעותי ביותר, המקנה ערך רב לעובד באמצעות דאגה לעתידו הפיננסי.

בכנס הרצה גם אהוד מזומן, סמנכ"ל משאבי האנוש של בזק, שסיפר כיצד החברה הפכה את ועד העובדים מאויב לאוהב. הרצאתו עסקה בדרך אותה עשתה חברת בזק מחברה ממשלתית, בה עובדים קיבלו מכסות עבודה שנגמרו בשעות הבוקר המוקדמות – לחברה שמודדת את העובדים שלה, מציבה להם יעדים אגרסיביים, אך גם דואגת לשתף אותם בהצלחת החברה באמצעות הענקת אופציות ביד נדיבה לכל העובדים. כתוצאה מכך נחשבת כיום חברת בזק לאחד ממקומות העבודה הנחשקים במשק.

ג'ו דאגן, מייסד סקר השכר הגלובאלי של IPASS ומנכ"ל COMPTRYX, הציג בהרצאתו דרכים חדשות למדידת ניהול המשאב האנושי בחברה. באמצעות כלי מדידה חדשניים הראה את העלות הכספית של ריבוי תפקידי סגן נשיא בחברה'לעומת הממוצע בשוק: מדדים שכללו עלות ממוצעת של עובד בחברה גלובלית אל מול השוק, עלות כוח האדם בכל אזור גאוגרפי וכך השוואה בין עלויות פיתוח בין חברות שונות על פי האזור בו מפתחים.

 גיל שלי, מנכ"ל צבירן, ירצה בכנס מקורות הגיוס שיערך ב-5.3. לחצו כאן לפרטים נוספים

סדנת דיני עבודה בנושא מניעת הטרדה מינית והתעמרות בעבודה

אין תגובות

השאר תגובה