הרמת הכוסית בצים הסתיימה בנטישת העובדים

הרמת הכוסית בצים הסתיימה בנטישת העובדים

באירוע הרמת כוסית לכבוד פסח, אמר יו"ר צים כי ועד העובדים חצה את הקווים בהתנהלותו ועורר כעס רב

שיתוף

אירוע הרמת הכוסית לכבוד חג הפסח שהתקיים בסוף השבוע שעבר, הסתיים בנטישת העובדים את האולם, בעקבות דברים שנאמרו להם על ידי ההנהלה שהנחתה את האירוע. הראשון שדיבר מטעם הנהלת החברה היה רפי דניאלי, המנכ"ל. הוא אמר כי מצבה של צים הוא לא טוב, לא פירט, ואמר כי כולו תקווה כי העובדים המסורים יסייעו לחברה לצאת מהמצב הקשה אליו היא נקלעה.

 לאחר מכן נשא דברים יושב ראש צים, ניר גלעד (מנכ"ל החברה לישראל): הוא ברך את כולם בחג בשמח, ולאחר מכן הטיח האשמות בוועד העובדים כי הוא חצה קווים אדומים. לדבריו, על כל העובדים להודות לבעלי החברה שהזרימו כסף לצים. דברים אלה עוררו כעס בקרב חברי ועד העובדים, בראשותו של אבי שטרית, והם החליטו לעזוב את האולם.

 לפני כחודש הכריזה ההסתדרות במרחב חיפה על סכסוך עבודה, לבקשתם של העובדים. סכסוך העבודה הוכרז לאחר שההנהלה הכריזה על פיטורים קרבים וקיצוצים בתנאי השכר שעלותם מוערכים בעשרות מיליוני שקלים בשנה.

העובדים טוענים כי הנהלת החברה הפרה באופן משמעותי את הסכם השכר הקיבוצי עליו הם חתומים, והגישו תביעה משפטית בעניין. בכתב התביעה נטען כי החברה נקטה בהלנת שכר, העסיקה עובדים במסגרת אאוטסורסינג ועיכבה קידום דרגה של עובדים. במשך שבועיים נקטו העובדים בעיצומים ושיבשו את עבודתם, כך שפעילות החברה בישראל שותקה. לדבריהם, לאחרונה נמנעים העובדים מלשבש את העבודה, מתוך מחווה של רצון טוב כלפי החברה. בהסתדרות ובהנהלת צים מקווים שלמרות התקרית באירוע הרמת הכוסית, בקרוב ייחתם הסכם לסיום הסכסוך. במסגרת ההסכם מסתמנת פשרה, לפיה 100 העובדים שצפויים להיות מפוטרים לא יפוטרו בבת אחת, אלא באופן הדרגתי במהלך שלוש שנים. מכסת 100 העובדים יכללו גם עובדים שיפרשו מרצון תמורת פיצויים מוגדלים. דבר נוסף שמסתמן במסגרת הפשרה הוא ויתור ההנהלה לא לשלם לעובדים תוספת ותק.

סדנת ניהול זמן

אין תגובות

השאר תגובה