דמי הנסיעות לעובדים לא יופחתו

דמי הנסיעות לעובדים לא יופחתו

למרות ההוזלה במחירי התחבורה הציבורית, דמי הנסיעות לעובדים לא יופחתו

שיתוף
עבודה בדרך

עבודה בדרך

האוצר וההסתדרות הגיעו להסכמות חדשות, כך שדמי הנסיעה לעובדים לא יופחתו עקב הרפורמה בתחבורה הציבורית.

ההסכמות התקבלו לאחר שיחות אינטנסיביות בין יו"ר ההסתדרות אבי ניסנקורן, יו"ר הסתדרות עובדי המדינה אריאל יעקובי ויו"ר הסתדרות המעו"ף ארנון בר דוד עם מנכ"ל משרד האוצר שי באב"ד.

למרות שכוונת האוצר היתה לקצץ בהחזרי הנסיעות בעקבות הרפורמה החדשה בתחבורה הציבורית, משרד האוצר ספג התנגדות קשה בנושא מצד ההסתדרות. לטענת ההסתדרות המהלך לקצץ את החזרי הנסיעות לעובדים, יפגע משמעותית בעובדים המגיעים מאזורי הפריפריה שהתחבורה הציבורית בסביבתם אינה יעילה ולכן הם לרב מגיעים לעבודה ברכבם הפרטי. בשל כך אותם עובדים נסמכים על החזרי הוצאות הנסיעה המבוססים על עלות הנסיעה בתחבורה הציבורית.

לאחר מו"מ בין ההסתדרות לבין האוצר, הצדדים הגיעו להסכמות וימנעו את קיצוץ דמי הנסיעה לעובדים בעקבות הרפורמה בתחבורה הציבורית. לדברי יו"ר ההסתדרות אבי ניסנקורן: הם הצליחו לתקן את העיוות אשר פגע בעובדים רבים, בייחוד מאזורי הפריפריה.

דמי הנסיעות לעובדים לא יופחתו על אף ההוזלה במחירי התחבורה הציבורית, כך הוחלט במסגרת ההבנות החדשות שהושגו בין ההסתדרות לבין משרד האוצר. ההסכמות התקבלו ביממה האחרונה לאחר הידברות אינטנסיבית ופגישה שקיימו יו"ר ההסתדרות אבי ניסנקורן, יו"ר הסתדרות עובדי המדינה אריאל יעקובי, ויו"ר הסתדרות המעו"ף ארנון בר דוד עם מנכ"ל משרד האוצר שי באב"ד.

בנוסף לכך ועל פי הפרסומים במאקו, בעקבות הפרסום בחדשות 2, שר האוצר משה כחלון הורה אף להחזיר לעובדי המדינה את דמי הנסיעה שקוצצו משכרם בחודשים האחרונים בעקבות הרפורמה בתעריפי התחבורה הציבורית. זאת בהמשך לכך שבחודש שעבר פורסם כי מאות שקלים הורדו מתלושי השכר של עובדי המדינה על דמי הנסיעה.

 לדברי שר האוצר משה כחלון על פי מאקו, הרפורמה שבאה להיטיב עם הציבור יצרה עיוות במה שנחשב כרכיב שכר קבוע לעובדים, ולכן הורה לממונה על השכר להשיב מידית את הכסף ולקבוע מתווה חדש בו זכויות העובדים לא יפגעו.

כנס משאבי אנוש בנושא העצמת ההון האנושי

אין תגובות

השאר תגובה