ירוחאן למען הקהילה – נווה מדבר קסום לאירועי חברה

ירוחאן למען הקהילה – נווה מדבר קסום לאירועי חברה

בינואר נחנך מרכז אירועים חדש בירוחם המציע 2 דונם של קסם מדברי שיהפוך את אירוע החברה למיוחד במינו. הבונוס: תרומה לקהילה

שיתוף
אירועי חברה

אירועי חברה

מתחם אירועים חדש נחנך בפארק ירוחם לפני מספר שבועות: ירוחאן, המיועד לאירוח אירועי חברות או אירועי תרבות מקומיים ואזוריים. ירוחאן הוקם מתוך הבנה שעידוד חברות לקיים אירועים בירוחם, יחזק את הקשר לירוחם ולנגב ויעודד בעיר תעסוקה. העיירה אשר נמצאת בתנופה – בתחום החינוך והפיתוח הסביבתי, עדיין מתמודדת עם אתגרים של חיזוק העסקים המקומיים והתעסוקה. החזון הוא שחברות (אשר מקיימות אירועים שונים) יראו בקיום אירוע בירוחם הזדמנות לעטוף את אותו האירוע במודעות למחויבות חברתית. אם חברות יירתמו יחד, וכל אחת תערוך אירוע אחד או שניים בירוחם, הדבר יביא לתנופה משמעותית לעסקים ולתעסוקה בירוחם, לצד מסר של גאווה לעובדים לגבי תרומתם.

מיכאל ביטון, ראש מועצת ירוחם: "קונדואיט יצרה הזדמנות ייחודית לתמיכה בירוחם – העמדת תשתיות לחברות עסקיות מובילות בישראל לקיים בירוחם אירוע המשלב טבע ופינוקים עם השקעה ותרומה, במסלול של עסקים וקהילה. קונדואיט עשו זאת פעמיים ובגדול והטביעו חותם בירוחם. אנחנו לקחנו יחד מטרה משותפת להוביל לכך שעשרות חברות עסקיות יגיעו לירוחם לאירוע שנתי או לכל אירוע חברה אחר, שייתפר לפי מידה ובהתאם לצרכים המיוחדים לכל חברה. מעשה של עשרות אלפי אנשים שנוהרים לירוחם הנחשפים לנופים, ליופי, לייחודיות ומטביעים חותם בקהילה היא הציונות החדשה, היא הערובה לחברה שיש בה ערבות הדדית ושותפות גורל. אנחנו מזמינים את כל החברות, אנחנו לרשותכם. אני מאמין שחברות רבות ילכו בעקבות קונדואיט".

מה מציע מתחם ירוחאן?

גודלו של שטח המתחם הינו כ- 2 דונם ובו אוהל אירועים מרשים הצופה ללב הפארק, האגם והדשאים, שמאפשר לארח באופן נוח ומכובד מאות עובדים. מסביב לאוהל נטועים 30 עצי זית צעירים, והוא כולל משטח בטון מוחלק, חיבורים לחשמל ונמצא בסמיכות למבנה שירותים מעוצב ברמה גבוהה. לצד האוהל מוקמת תשתית שתשמש גם להקמת אורחן לילה עבור מטיילים באזור.

האירועים בירוחאן יכולים לכלול מגוון תכנים, החל מפעילות המרוכזת בעיקר בפארק ומשלבת רכיבה על אופניים, סיור על סגווי, סנפלינג ובנג'י ממנוף גבוה, אומגה ועוד מגוון פעילויות אתגריות ועד לקיום סדנאות העשרה, הפעלת מתחם טיפולים אלטרנטיביים, קיום מופעים מוסיקליים באוהל וחוויות קולינאריות מיוחדות, וכמובן האפשרות להרחיב את הפעילות דרך שילוב של הטבע המקיף את האזור – כגון תצפית על נופי המכתש הגדול, החולות הצבעוניים, סדנאות במדבר וכן פעילות מגוונת בעיירה ומפגש עם תושבי ירוחם. השמיים הם הגבול בנווה המדבר הקסום הזה.
המתחם עצמו ינוהל ע"י החברה הכלכלית בירוחם וכל ההכנסות מהאירועים יועברו למועצה ולמען פיתוח העיירה.

ירוחאן
מאהל האירועים ירוחאן. צילום: תומר פולטין

 

למה ירוחם וכיצד נוצר הקשר בין קונדואיט לירוחם?

כהמשך ישיר לאירוע החברה שקיימה קונדואיט בשנה שעברה בירוחם, הקשרים בין החברה לעיר התהדקו. שיתוף פעולה בין רונן שילה לבין מיכאל ביטון, ראש מועצת ירוחם, הביא לשיפוץ ולפיתוח פארק ירוחם – כולל הקמת מרכז אופניים ומרכז צפרות בפארק וכן לתכנון הקמת מתחם אירועים, אשר נחנך כאמור החודש עם אירוע החברה השנתי של קונדואיט.

רונן שילה, מנכ"ל חברת קונדואיט, מסביר כי מיום הפיכתה של קונדואיט לרווחית היה זה אך טבעי להפנות חלק מרווחי החברה בחזרה לקהילה.  ואכן החברה לאורך השנים לקחה לעצמה כפרויקט לאמץ את המושבה גדרה, תוך חשיבה מוקפדת על מגוון תחומים רחב ועל הצרכים של יוצאי הקהילה האתיופית המתגוררים בעיר, ועל האפשרות לעשות שינוי אמיתי ומשמעותי בקהילה המקומית.

לאחר שיישום המודל שפותח הניב תוצאות מדהימות אמיתיות בשטח, וכחלק מהיות החברה בעלת ערכים ציוניים, הוחלט למקד את העשייה הנוכחית גם בפיתוח וחיזוק הנגב. רונן שילה ממשיך ומסביר כי הטיעון הוא פשוט ועוצמתי. ישראל היא סיפור הצלחה בינלאומי חסר תקדים בכל הקשור ליזמות טכנולוגית. תעשיות ההי-טק, תעשיות ביטחוניות, פיתוחים בתחום הרפואה – כל אלה הם החוליה החזקה בכלכלת ישראל. אבל כל שרשרת חזקה רק כחוזק החוליה החלשה ביותר שלה, וכדי להגיע לחוסן לאומי בר-קיימא צריך לחזק את כל החוליות בשרשרת. חברות, תאגידים ומפעלים בישראל אינם מתקיימים בריק, כי אם בתוך החברה הישראלית כולה. כשקשה בנגב, זה משפיע לרעה גם בתל אביב. אנו, מקבלי ההחלטות בחברות העסקיות, נציגי החוליה החזקה, יכולים למנף את השינוי ולתרום משמעותית לחיזוק החוליות החלשות יותר.

קיום אירועים בירוחאן יאפשר להזכיר לעובדי החברה או לשותפים העסקיים שצריך להסתכל מעבר לאופק הצר של רווחת בעלי המניות, אל העם בו אנו חיים, אל המרקם החברתי בו אנו פועלים, לגלות אחריות חברתית ולחוש גאווה בעובדה שהדרמנו עד ירוחם ושנותיר אחרינו תקווה והזדמנות לאזור, ובכך גם לחברה הישראלית כולה.

ארגונים ומחלקות משאבי אנוש יכולים להשתלב בעשייה ובתמיכה בירוחם

האוהל והתשתיות (בעלות של מעל כ-2 מיליון שקלים) נתרמו על ידי חברת קונדואיט וכל אחד ואחת מעובדי החברה. יחד עם זאת, המתחם נמצא רק בראשית דרכו וחברות המעוניינות יכולות להשתלב בתרומה לתשתית של האוהל והפארק – ולהיות חלק בפיתוח ומינוף המתחם.
במקביל לעשייה החברתית הענפה של קונדואיט, החברה תומכת בהקמת עמותה – "קהילת ההיי טק למען החברה" בניהולה של נורית גרי, שתאחד חברות היי טק לעשייה חברתית, תמיכה בירוחאן וקידום פרויקטים נוספים בנגב ובכלל.

למידע נוסף אודות ירוחאן וקבלת פרטים על קיום אירועים בירוחם ניתן לפנות אל נורית גרי, מנהלת 'עמותת חברות ההיי-טק למען הקהילה', באימייל: gery.nurit@gmail.com

יריד משאבי אנוש 2022 - ריבוע

אין תגובות

השאר תגובה