איך משלבים פעילות גיבוש והעצמת עובדים עם חוויה ערכית

איך משלבים פעילות גיבוש והעצמת עובדים עם חוויה ערכית

20 הצעות לפעילויות גיבוש והעצמת עובדים עם חוויה ערכית של שמירת טבע והיסטוריה מרתקת

שיתוף

מנהלי משאבי אנוש, מנהלי הדרכה ומנהלי רווחה בארגונים, משקיעים לא מעט מזמן בחיפוש מתמיד אחר רעיונות חוויתיים וייחודיים לימי גיבוש, סדנאות שטח (outdoor training) ולאירועי שיא לעובדים ומנהלים. כולם מחפשים פעילויות שישאירו חותם משמעותי אצל העובדים, ינעימו את זמנם, יעשירו את עולמם וכמובן יסייעו להם בעבודתם.

חוברת חדשה של רשות הטבע והגנים, שהושקה השנה לראשונה ומאגדת יותר מ-20 הצעות לפעילויות של מפיקים וספקי תוכן מובילים, באתרי הטבע והמורשת מהיפים והחשובים בארצנו.

לרגל השקת החוברת שוחחנו עם עמית לבקוב, מנהל אגף מכירות ברשות הטבע והגנים, שמוביל את הנושא מטעם הרשות.

מה מיוחד בחוברת ואיך היא מסייעת למנהלי משאבי אנוש, רווחה והדרכה בארגונים?

"החוברת מהווה כלי עבודה מצויין. היא כלי חובה לכל מי שעוסק בארגון פעילויות הדרכה וגיבוש לעובדים ומנהלים בארגונים ומחפש חווית מעצימות, מיוחדות וערכיות, תוך שילוב ערכי שמירת טבע ומורשת בשמורות הטבע ובגנים הלאומיים.

"בחוברת חלוקה לפעילויות לפי סוגים, ולפי אזורים בארץ, במבחר גנים לאומיים ושמורות טבע. כל פעילות המוצעת על ידי חברת הפקה או חברת תוכן, נבחרת וכוללת את הפעילות עצמה יחד עם הביקור באתר. השילוב הייחודי מעצים את החוויה בכללותה ובתוך כך את חווית הביקור במקום.

"בין הפעילויות הרבות אפשר למצוא פעילויות בסגנון 'חפש את המטמון', 'המירוץ למיליון' עם כיתבי חידות ומשימות באתרים היסטוריים מרהיבים, ניווט באתרים בין פניני טבע ומורשת, 'חדר בריחה' במבצר, מופעים בשילוב הקהל, חפירות ארכיאולוגיות ואפילו מדיטציה בבטן האדמה במערת הנטיפים או בבית גוברין".

מה מיוחד לדעתך בפעילויות הגיבוש וההעשרה המוצעות בשמורות הטבע והגנים הלאומיים?

"החיבור בין פעילויות הגיבוש וההעצמה לעובדים לבין הערך של השמורה או הגן הלאומי יוצר את ההבדל. לכל אתר סיפור היסטורי מרתק או חיבור לשמירת טבע, שמתחברים לפעילות עצמה ובכך משאירים חותם משמעותי עם מסר חשוב שהארגון יכול להעביר לעובדיו באמצעות הפעילות. אלה ללא ספק מעניקים את הערך המוסף לפעילות. מעבר לזה יש גם את הנוחות והיופי שבקיום הפעילות באתרים שנחשבים ליפים ולמרהיבים ביופיים בישראל".

למי מתאימות הפעילויות המוצעות?

"הפעילויות מתאימות לקבוצות של חברות וארגונים מכל הארץ, החל מצוותים קטנים של 20-15 איש ועד אירועי שיא עם אלף משתתפים ואף יותר. יש פעילויות המתאימות לכל מזג האוויר, אבל בעקרון התקופות המומלצות לפעילות הן בדרך כלל באביב ובסתיו. יש מגוון רחב וניתן לעשות התאמה של הפעילות בהתאם לצורכי ואופי הארגון ועובדיו".

מי בפועל דואג להפקה של האירועים האלה?

"חברות ההפקה למיניהן דואגות להפקת האירועים, בהתאם לפעילות המוצעת. הן דואגות לכל דבר, משלב התיאום ועד הביצוע בפועל. מולן מתבצע גם התשלום והן דואגות לאגרת הכניסה לאתרים באופן מרוכז ויעיל. חברות ההפקה מספקות פתרון מקיף בהתאם לצורכי החברה והארגון וגם יודעות לתפור פתרונות ייחודים ומותאמים כמו כפפה ליד. ניתן לעשות התאמות, להוסיף או להוריד תכנים ופעילויות. הפעילות מותאמת לאתרים השונים, כאשר באתרים יש את כל התשתית הנדרשת לקיום מגוון הפעילויות. עכשיו נשאר רק לבחור".

איך ואיפה ניתן לקבל את החוברת?

"את החוברת אפשר לקבל כקובץ אינטרנטי לדואר האלקטרוני (אימייל) או בדואר רגיל, על פי בקשתכם. אימיילים ניתן לשלוח לכתובת: AMITL@NPA.ORG.IL".

סדנת ניהול זמן

אין תגובות

השאר תגובה