עובדים מחפשים חברות השומרות על איזון עבודה ובית

עובדים מחפשים חברות השומרות על איזון עבודה ובית

עובדים כיום מחפשים עבודה בחברות שדוגלות באיזון בין הקריירה והחיים האישיים

שיתוף
איזון עבודה ובית

איזון עבודה ובית

עובדים כיום יודעים שהם יכולים לקבל בעבודה את כל מה שהם רוצים, הם רק צריכים לדעת איך לבקש את זה.

מנהלים ועובדים ברובם לא חוששים מעבודה קשה או משעות עבודה ארוכות. אבל אם הם תמיד משיבים להודעות אימייל גם בלילות ובסופי השבוע ולא יוצאים לחופשה ללא המחשב הנייד שלהם מזה שנים רבות, זה עלול לפגוע בהם ולגרום להם לשלם מחיר של שחיקה בעבודה ופגיעה באיזון בין העבודה והבית.

על פי מחקר של האגודה הפסיכולוגית האמריקאית (American Psychological Association), שליש מהעובדים אומרים כי הם לחוצים באופן כרוני בעבודה, ופחות ממחציתם (44%) אומרים שתרבות הארגון שלהם תומכת ברווחתם של העובדים.

עובדים שחשים בלחץ ובסטרס לרוב יחפשו לעצמם עבודה חדשה שתתאים יותר לאורח החיים שלהם ותעודד אותם לאזן בין הקריירה והבית.

כיצד להפוך להיות חברה שמעודדת איזון בין עבודה ובית?

הפכו את טון המטרות שלכם

הגדירו תחילה את המשמעות של האיזון בין העבודה והבית – מה המשמעות עבורכם ועבור העובדים בחברה? במה זה כרוך? מה תהיה המדיניות? לדוגמה: לא להשיב לאימייל בסופי השבוע ולאחר שעות העבודה, לאפשר יום בשבוע של עבודה מהבית, לספק שעות עבודה גמישות, וכן הלאה.

הגדירו לאילו שעות עבודה אתם מצפים מהעובדים ובאילו תנאים? חשוב שתרשמו את כל הציפיות שלכם ואת הקריטריונים לאיזון חיי עבודה הבית, כך שתוכלו לנסח מדיניות ברורה שתתאים למטרות אלו.

הגדירו מדיניות ברורה

את כל המדיניות שבחרתם רשמו בנוסח רשמי וכתוב והעלו אותו הן לאתר האינטרנט של החברה והן בדוח מסודר שישלח במייל לכל העובדים. גם במודעות הדרושים שאתם מפרסמים למשיכת עובדים חדשים, תוכלו להציג את עיקרי המדיניות הזו, התומכת באיזון המיוחל. ללא ספק זה ימשוך אליכם כישרונות נוספים לעבודה.

הבהירו לעובדים כי עבודה קשה עדיין נדרשת

חשוב שהעובדים יבינו שהאיזון בין העבודה והבית, השעות הגמישות וכד', אינם באים במקום עבודה קשה ומאתגרת. בשעות בהם העובדים כן עובדים עליהם להשקיע ולהפיק את המרב, כך שיהיה יותר קל "לוותר על נוכחותם" בשעות בהם הם לא במשרד. ככל שהם יספיקו לעשות יותר במהלך שעות העבודה, כך שעות העבודה יוכלו להתקצר בהתאם.

חשוב לדעת כי בארה"ב לדוגמה, לכ -70% מהארגונים יש מדיניות עבודה גמישה. אם אתם נמצאים בין הארגונים שאין להם מדיניות זו – זה לא מצב טוב ויש לתקנו.
אם יש לכם כמה דרישות ספציפיות עבור לוח הזמנים חשוב להבהיר אותם לעובדים הקיימים ולמועמדים לעבודה כבר מהתחלה.

בדקו את עצמכם

קיימו שיחות ייעודיות עם עובדי החברה ובחנו את עצמכם ואת המדיניות שלכם – האם אכן העובדים חשים כי האיזון בין העבודה והבית נשמר? האם ישנם דברים נוספים שחשוב לעשות ולהוסיף למדיניות כדי להשיג טוב יותר את אותו האיזון? היעזרו בעובדים שלכם שיספקו לכם את המידע האותנטי ויישמו אותו ככל האפשר.

יריד משאבי אנוש 2022 - ריבוע

אין תגובות

השאר תגובה