מה הם כבר רוצים בסך הכל?!

מה הם כבר רוצים בסך הכל?!

ארה"ב: סקר עובדים חדש חושף מה באמת העובדים רוצים לקבל מהמעסיקים לקראת הקיץ ולא, הם לא רוצים חופשה זוגית בהוואי

שיתוף
רווחה

בטן גב באילת או קלאב-הוטל באגן הים התיכון, למה מצפים העובדים לקראת קיץ 2012?

חברת ההשמה Office Team ערכה סקר חדש לקראת קיץ 2012 , במטרה לגלות מה העובדים באמת רוצים (וצריכים) לקבל מהמעסיקים. בסקר השתתפו 900 נשאלים מתוכם 400 עובדים ועוד 500 מנהלי משאבי אנוש בארגונים שונים במשק האמריקאי.

מתוך הסקר עולה כי בשונה משנים עברו, בהם העובדים הציבו סדרת דרישות שלא התיישבו בקנה אחד עם מה שהמעסיקים היו מוכנים או יכלו להרשות לעצמם לתת, הרי שהשנה, הציפיות של העובדים ראליות להפליא. שתי ההטבות המבוקשות ביותר על ידי העובדים הן: 1. גמישות בעבודה במהלך חודשי יולי-אוגוסט (כשהילדים בחופשה) ואת האפשרות לסיים לעבוד מוקדם בימי שישי (יום העבודה האחרון בשבוע).

מהסקר עולה ש-41% מקרב העובדים מדרגים את האופציה לעבוד בצורה גמישה יותר במשך חודשי הקיץ במקום הראשון. 28% מקרב העובדים דרגו את האופציה להתחיל את סופי השבוע בזמן או לסיים את העבודה מעט מוקדם יותר בימי שישי, במקום השני. בנוסף, העובדים ציינו כי הם היו מברכים על פיקניק או אירוע דומה מטעם החברה במהלך חודשי הקיץ וכן שהם היו מברכים על 'קוד לבוש' קליל יותר, יום-יומי dress-code casual במהלך יולי אוגוסט.

רוברט הוסקינג, מנהל בכיר ב- Office Team הסביר מדוע אלו שתי ההטבות המבוקשות ביותר בקרב העובדים, בריאיון לאתר Human Resources Journal: "העובדים שמים היום דגש יותר מתמיד על האיזון בין עבודה לחיים הפרטיים ולכן מה שחשוב להם יותר מכל הוא היכולת לנהל את הזמן שלהם וליהנות מזמן איכות עם בני המשפחה. לכן, ארגונים שלא יכולים להעניק לעובדים שלהם הטבות מפליגות כמו סופי שבוע וחופשות בבתי מלון ואתרי נופש מפנקים, יכולים לתגמל את העובדים באמצעות סגנון עבודה גמיש יותר וסופי שבוע ארוכים יותר לבקשתם. מעסיקים שרוצים להפיק את המרב מהעובדים שלהם במהלך הקיץ, שרוצים לראות לא רק פרודוקטיביות אלא גם מורל גבוה, צריכים לתת לעובדים שלהם את האפשרות לבלות זמן איכות עם המשפחה, תוך דגש על קיצור שבוע העבודה וגמישות ויצירתיות בשעות העבודה במהלך השבוע. אלו לא דרישות מוגזמות אלו דרישות מאוד ריאליות וישימות והכי חשוב – היענות לדרישות העובדים משתלמת, שכן העובדים שהשתתפו בסקר ציינו שכשהמעסיק הולך לקראתם ומספק להם את שני התנאים הבסיסיים הללו – הם הופכים לעובדים טובים יותר, נאמנים יותר ופרודוקטיביים יותר."

סדנת ניהול זמן

אין תגובות

השאר תגובה