כמה חשובה לדעתכם החדשנות?

כמה חשובה לדעתכם החדשנות?

האם חדשנות יכולה לתרום להצלחת הארגון? פורטל חדשנות יצא לשטח ושאל כמה אנשי משאבי אנוש בכירים לדעתם

שיתוף
חשיבות חדשנות במשאבי אנוש

חשיבות חדשנות במשאבי אנוש

כנס חדשנות במשאבי אנוש השנתי יצא לדרך בעוד כשבועיים, והנו מהחשובים שבכנסי משאבי אנוש: בשוק תחרותי, דינמי ומשתנה יותר מאי פעם – חשוב להיות ארגון מעודכן ומתפתח, וללמוד מהם החידושים, המגמות, הכלים, הטכנולוגיות והפיתוחים שניתן להשתמש בהם בכל רבדיו של תחום משאבי האנוש. והרי התחום נוגע לכל ארגון, לכל משרד, לכל מעסיק. שהרי ללא המשאב האנושי לא יהיה עסק.
חדשנות – התפתחות – עדכון – יכולים להתבטא בכל נושא, והמטרה היא ללמוד אחד מהשני, להתעדכן בנעשה בשטח ובשוק, כי מי שלא נמצא עם האצבע על הדופק עלול להפסיד עובדים ומועמדים לעבודה!
"פורטל חדשנות" יצא לשטח ובדק מהי חשיבות החדשנות בעיני מנהלי משאבי אנוש בארגונים.  דורון חיות, מייסד הפורטל פגש את עמי כץ, מנהל אגף משאבי אנוש של עיריית תל אביב, ושאל אותו באיזו מידה הוא מאמין שחדשנות יכולה לתרום לארגון מכל סוג שהוא?
עמי כץ: "חדשנות הוא תנאי הכרחי להצלחה. אם הארגון לא מחדש ומתפתח הוא ילך אחורנית".

באיזו מידה אתה חושב שחדשנות בגיוס עובדים יכולה לתרום לארגון מכל סוג שהוא?
חדשנות בנושא גיוס עובדים צריכה להתקיים בהתאם לאופי הארגון ולאופי המקצועות שנדרשים לגיוס. כך שכאן ישנם יותר תנאים מקדימים.

וחדשנות בטיפוח ההון האנושי הקיים?
|חדשנות בטיפוח ההון האנושי הקיים הוא הפטנט ההכרחי. בלי טיפוח ההון האנושי הקיים שום דבר לא יעבוד, בייחוד בארגונים עתירי כוח אדם. לא השירות, לא הביזנס, לא הרווחים".

אליעזר פרידמן, סמנכ"ל משאבי אנוש ומנהל של חברת קו צינור אילת-אשקלון, אומר שחדשנות בארגון היא בעלת חשיבות עליונה. "אימוץ החשיבה, המתודולוגיה והחשיבה, במיוחד בתקופה שבה כולם נמצאים בתחרות היא אדירה. חייבים חדשנות גם בגיוס עובדים, מכל מקור ובכל צורה, כי המאבק על משאב אנושי הוא יקר, צריך לבחור את הטובים וחדשנות עוזרת לכך".

תוכל לשתף אותנו בחדשנות אצלכם בארגון?
"אצלנו היא מתבטאת בעסקים חדשים שאנו הולכים אליהם: אנרגיות חלופיות חדשניות, אנרגיית רוח ואנרגיית שמש, בניית תחנות כוח על גז".

בהמשך פנה חיות לבעל משרד עורכי דין המעסיק 90 עובדים:

באיזו מידה אתה חושב שחדשנות בגיוס עורכי דין למשרד יכולה לתרום להצלחתו?
"זה מעניין כי הצלחה בתחום עריכת דין יש עניין רב של מוניטין וארגון שמושג דווקא על ידי ניסיון וקביעות ושמרנות. מצד שני ידוע שהיום על מנת להשיג את העובדים הטובים ביותר, צריך להיות חדשניים בגיוס, בהצעות למועמד, באפשרויות והעתיד שמציבים בפניו.

באיזו מידה לדעתך טיפוח עורכי הדין הקיימים יכולה לתרום להצלחת המשרד?
"כיום זהו הדבר העיקרי. היום לעובדים בעיקר בתחומים האלה אין את הרצון להישאר באותו מקום לאורך זמן. אם לא יהיה שינויים וחדשנות,  העובדים יעזבו".

גם אתם רוצים לשתף אותנו את דעתכם בנושא חשיבות החדשנות בארגון? כתבו לנו!

כנס חדשנות במשאבי אנוש יוצא לדרך בעוד כשבועיים, מהרו להרשם! לחצו כאן לפרטים

סדנת ניהול זמן

אין תגובות

השאר תגובה