כנס פרישה ופנסיה למנהלי משאבי אנוש | מכללת מגמות – פתח תקווה

הרישום לכנס הינו ללא עלות למנהלי/ות משאבי אנוש מארגונים, אך ההשתתפות מחייבת רישום מראש וקבלת אישור המארגנים!

פרישה מהעבודה היא נקודת מפנה משמעותית בחייו של כל עובד – אליכם מוטלת האחריות לדאוג לכך שהעובד יקבל את המקסימום!

ב-18 בדצמבר נערוך כנס משאבי אנוש שיעסוק בהערכות והתמודדות עם שינויים בניהול הפנסיוני ובניהול תהליך פרישת עובדים מארגונים אשר עוברים תהפוכות בשנים האחרונות.

בין האתגרים החלים עליכם מנהלי משאבי אנוש ומנהלי השכר בארגונים, ניתן למנות: את החובה לאפשר עבודה עם כל סוכן, רפורמת קרנות ברירת המחדל, והשינויים בצורת סידור ההפרשות. וכן את תהליך ליווי של עובד העומד בפני פרישה, הן בפרקטיקה והן על הצד ההומניטרי.

בנוסף אם בעבר המעסיקים היו צריכים לתפעל את המערך הפנסיוני של הארגון באמצעות סוכן הסדר יחיד, היום הם נדרשים לעבוד לעתים עם עשרות סוכנים שונים, אשר מחולקים ל-3 בעלי תפקידים שונים: סוכן משווק, סוכן מתפעל וסוכן מלווה מעסיק.

שינויים אלו ועוד מייצרים עומס רב על המערכת הארגונית, בשל השינויים התכופים הנאכפים בשינויי חקיקה חדשים. בכנס אנו נסייע לכם לעשות סדר במושגים, בשינויים שיחולו בתחום זה החל משנת המס 2020, ותקבלו מאיתנו תובנות וטיפים כיצד יש לתפעל את מערך תשלומי פנסיה לעובדים כנדרש  בחוק.

כנס זה יחשוף בפניכם לעומק את המידע הנדרש בתחום הפנסיוני ונותני השירותים בתהליך פרישת העובדים. הכנס יסייע לכם לבחון לעומק את החלופות השונות הקיימות כיום, וכיצד ניתן לסייע באופן מיטבי לעובדים בתהליך הפרישה.

הכנס יעסוק במכלול היבטים של הפרישה והניהול הפנסיוני המקדים לה, ויעניק כלים חדשניים לניהול התהליך מנקודת מבט המשלבת את צרכי העובד וצרכי הארגון.

בין מרצי כנס פרישה ופנסיה למנהלי משאבי אנוש:

לו"ז כנס פרישה ופנסיה למנהלי משאבי אנוש:

התכנסות וארוחת בוקר

08:00-09:00

סבב הרצאות ראשון

09:00-11:00

אגם לידריםניהול הסדרים פנסיונים ב"עולם החדש"
איציק עוז | מנכ"ל משותף, קבוצת אגם לידרים

כיום לא ניתן יותר לצרף עובדים בהסדרי רבים ל – 5 קרנות הפנסיה הגדולות, המסורתיות, אלה רק לאחת מתוך ארבעת הקרנות הנבחרות (קרנות ברירות המחדל) או באמצעות פגישה עם בעל רישיון פנסיוני, וביניהם משווק ישיר ולא אובייקטיבי של אחת הקרנות המסורתיות.

כיצד מנגישים תכנון פנסיוני אובייקטיבי לכלל המעסיקים והעובדים במשק, בשילוב פלטפורמה דיגיטלית מתקדמת לניהול הצטרפויות עובדים למגוון מוצרים פנסיונים, תוך שמירה על מגוון ההסכמים להוזלת דמי ניהול בקרנות הפנסיה הגדולות ומתן אפשרות בחירה לעובדים בין הצטרפות לכל קרן שיבחרו ובין בחירה בפגישה עם משווק אובייקטיבי לבחינת התיק הפנסיוני כולו.

מה פורשים אינם יודעים לגבי היציאה לפנסיה?
יגאל הררי | סוכן פנסיוני

רבים אינם יודעים, שבגיל הפרישה הם ידרשו לקבל הרבה החלטות קריטיות שלא יוכלו לחזור בהן לאחר מכן, ובשום שלב בחייהם לא קיבלו הכשרה של ממש לקבלת החלטות בנושאים קריטיים אלו. לדוגמה: מתי כדאי לצאת לפרישה, החלטות לגבי צורת הקצבה שהם יקבלו, מה אפשר להשאיר לבן/בת הזוג או ליורשים מהקצבה שיקבלו, מהי המשמעות של משיכת פיצויים ומענקים מבחינת המס, החלטות שיש לקבל לפני סיום העבודה לגביי קבלת הכספים מהמעסיק, את כל אלו ועוד חשוב לדעת לפני שיוצאים לפרישה, אני מייעץ לאנשים רבים לפני היציאה לפנסיה בכדי שיוכלו לנצל את הכספים בצורה הטובה והאפקטיבית ביותר ולהרוויח מהם כמה שיותר.

בנוסף, רבים אינם מודעים לכך שניתן להתחיל לנצל את כספי הפרישה ולהמשיך לעבוד באופן מלא או חלקי, ומומלץ לתכנן זאת מבחינת היבטי המס. כמו כן, יש כספים שמומלץ לנצל לפני וכאלו שאחרי גיל מסוים, ויש אפשרויות שאנשים לא יודעים שהן קיימות.

בהרצאה ילמדו המשתתפים על הנקודות ודגשים החשובים בהליך הפרישה בפועל, נראה כיצד בונים תכנית ומלווים את העובדים לכל אורך ההליך, לפני ואחרי הפרישה.

"תכנון המחר" חשיבותו של מסמך ייפוי כוח מתמשך וצוואה
רונן לפיד | עורך דין

הרצאה סוחפת, מעוררת דיון וחשיבה, ומשמעותית, שמסבירה מדוע חשוב לערוך ייפוי כוח מתמשך, ומה ההבדל בין זה לבין אפוטרופסות, צוואה, או כל תהליך משפטי אחר.

אתם עוברים על החוק ולא יודעים על זה
אלי בן דויד | מתכנן פיננסי

בתחילת 2019 נכנסו לתוקף עדכוני החקיקה בנושא הפנסיה, עדכונים אשר מטילים חובות רבים על המעסיק. בתחילת 2020 יכנסו לתוקף עדכונים נוספים וכן תתחיל עקיפה רחבה יותר כולל התחלת חלוקת קנסות ופתיחת תהליכים משפטיים כנגד ארגונים ומנהליהן שעוברים על החוק. בהרצאה נסקור את העדכונים וכיצד עלינו להיערך להם, על מנת לעמוד בדרישות החוק מחד, ולתת שירות מיטבי לעובדים מאידך.

הפסקת קפה ועוגה

11:00-11:45

סבב הרצאות שני

11:45-13:45

בנק הפועליםצמתים בחייו של העובד
דני גיגי | מנהל מחלקת ייעוץ פנסיוני ותכנון פרישה בבנק הפועלים

על ה"צמתים השונים" בחייו של העובד לאורך שנות עבודתו והחשיבות של יעוץ פנסיוני ותכנון הפרישה באופן נכון.

בהרצאה נלמד על התהליך מההיבט הפנסיוני והפיננסי בהיערכות של העובד לקראת הפרישה ובפרישה עצמה.

RESTARחדשנות, גיוון והתאמה לפורשים ופורשות, בתהליכי שינוי בארגונים
שרון שפירא נחום | יועצת ארגונית ומנחת קבוצות, restar
שרון קאופמן | יועצת ארגונית ויזמת, restar

בעולם התעסוקה והארגונים במאה ה-21  חלו שינויים ב"כללי המשחק". עובדים המועדים לפרישה, מרצון או כורח, יוצאים מ"אזור נוחות". הם חווים התמודדות מלווה בחוסר ודאות ובחששות כבדים: חשש מהעולם הטכנולוגי והקצב שבו הוא זז, חשש מאיבוד הרלוונטיות והמעמד שלהם בחברה, חשש כלכלי ומנטלי משלב הפרישה, חשש מ"מה יגידו", חשש מיציאה מאזור הנוחות והתמודדות עם תחומים אותם לא הכירו ועוד. קצב הצמיחה של קהל זה גדל בהתמדה בכל שנה, בזכות העלאת תוחלת החיים והצורך בעשייה משמעותית בכל גיל. בהרצאה יוצגו מודלים ודרך פרקטית ליצירת ההצלחה וצמיחה במציאות שתוארה, עבור הארגון ועבור העובדים.

הערך המוסף מההרצאה:
לעובדים: מתוך הכרות ולמידת השטח, ברוב המקרים, הקורסים והמפגשים המוצעים הינם לתקופה של 2-3 חודשים, אשר במהלכם העובד מקבל מענה לחששותיו, ולאחר מכן הוא מוצא עצמו שוב באי הוודאות. ב RESTAR אנו מלווים את העובדים לקראת שלב הניתוק מהארגון, אך גם לאחריו. המענה הניתן הינו מענה מקיף ומתכלל, ממוקד באדם ו"נתפר" לצרכיו המשתנים בעקבות השינויים שהוא חווה.

לארגון: תהליך זה הינו WIN-WIN , שכן התיחסות לעובדים לאחר הפרישה מחזקת את מוניטין הארגון ותורמת למוטיבציה של העובדים שנותרו בתפקידם. הם מבינים שלא "יזרקו" אם יפרשו בעתיד.

למנהלי משאבי האנוש: רובם ככולם מגיעים בדרך כלל לתפקידם מתוך ערכים של נתינה ועזרה. המענה שנלמד ועוצב ב RESTAR מאפשר להם סיפוק מקצועי. האנשים שהיו באחריותם ממשיכים לקבל מענה מקיף לצרכיהם.

פרקטיהטיפים הכי חשובים של הפנסיה של העובדים ב-2020
חיים נתן | מנכ"ל פרקטי

מעולם לא לימדו את העובדים ממה מורכבת פנסיה או למה אנחנו משלמים כ"כ הרבה כסף על ביטוחים. בהרצאה נחלוק את הטיפים הכי חשובים לשנת 2020, על מנת שכל עובד שפוגש בסוכן/יועץ – ידע תמיד לשמור על האינטרס שלו. העובד יבין כי הנושאים האלו לא מסובכים כפי שחשב. העובד ידע בדיוק כמה הוא משלם ולמה, מה הזכויות שלו וידע שהוא משלם רק על מה שהוא באמת צריך והכי חשוב – ישפר משמעותית את העתיד הפנסיוני שלו וזה יהיה שווה כסף אדיר.

trapezאחריותו של המעסיק בעולם הפרישה מינואר 2020
מיקי קבליס | מייסד ומנכ"ל טרפז פיננסים –תכנון פיננסי, פנסיוני ופרישה

ההרצאה תעסוק באתגרים ובהתמודדויות בתכנון תהליך הפרישה האישי בראי המעסיק לעובדים, מנהלים, בכירים ובעלי שליטה.

מעורבותו של המעסיק בהליך הפרישה הופכת משמעותית והרת גורל לעתידו של העובד לאחר פרישתו.

במסגרת ההרצאה נסקור את הכלים הפרקטיים העומדים לרשות מנהלות ומנהלי משאבי האנוש בניהול תהליך ארגוני מוצלח המביא לפורשים מרוצים ושימור עובדים וטאלנטים בארגון.

ארוחת צהריים

13:45-14:15