כנס שכר עידוד:

שכר, הטבות ותמריצים

שכר עידוד מקובל ככלי ארגוני ליצירת הנעה אפקטיבית של העובדים בארגון על מנת לשפר את הישגי הארגון, לעתים אף מעבר ליעדים שהציב לעצמו.

במהלך הכנס נשמע כיצד נכון לקבוע מדיניות שכר עידוד, כיצד מתמודדים ארגונים שונים במשק עם הנושא, וכיצד עוזרת הטכנולוגיה: לייעול, הורדת עלויות תפעול והגברת המוטיבציה בקרב העובדים.

הכנס נערך בחסות:

logos

ההשתתפות בכנס הינה ללא עלות – אך נדרש רישום וקבלת אישור השתתפות מהמארגנים – לא יתאפשר רישום במקום!

למי?

 למנהלי שכר עידוד ולכל מי שעוסק בארגון בהנעה אפקטיבית של עובדים

איפה?

כפר המכביה

מתי?

21.10

לו"ז כנס שכר עידוד

התכנסות וארוחת בוקר

08:00-09:00

דברי פתיחה
עמיר פיסלויץ | מנכ"ל Incentives Solutions

09:00-09:15

עובדים על הגדר או עובדים מחויבים ורתומים? – יצירת הלימה בין צרכי הארגון לצרכי העובד
משה דובד"ר משה דב | מרצה במרכז ללימודים אקדמיים באור יהודה (מל"א) ויועץ לתגמול עובדים במגוון ארגונים

מחקרים מראים שרק 30% מהעובדים בארגונים שונים, מרגישים רתומים לארגון ולתחושת השליחות. מגוון סיבות גורמות לעובדים לעזוב את מקום העבודה וכדי שבכל זאת יישארו בו ויהיו רתומים לעבודה מועילה בו, דרוש מקום עבודה מאתגר, מנהל שנותן דוגמה אישית וסביבת עבודה שמעודדת איזון בין הקריירה לחיים האישיים.

בהרצאה יוצגו כלים לשימור העובד לאורך זמן בארגון, כאשר, מכלל הנושאים המשפיעים על המוטיבציה של העובד (כמו: דוגמה אישית וסביבת עבודה שמעודדת איזונים, ותהליכי קליטה וליווי) ההרצאה תתמקד במישור של יצירת הלימה בין צרכי הארגון לצרכי העובד ויכולותיו, ותבחן ביתר לעומק את מרכיב שכר העידוד כמרכיב מרכזי בתהליכי השפעה ורתימה שבין הארגון לעובד. ההרצאה תציג מיתוסים קיימים בנושא, מול תוצאות מחקרים רלוונטיים ויישומים בשטח.

09:15-09:50

שכר עדוד בסקטור הממשלתי
יוסי בן יעקוביוסי בן יעקב | מנהל מחלקת ארגון ושיטות, משרד הבריאות

מה דומה ומה שונה בין שכר עידוד בסקטור הממשלתי לבין הסקטור הפרטי. מה כל אחד יכול ללמוד מהצד השני ואלו הבדלים ודקויות יש בנושא שכר העידוד בתוך הסקטור הממשלתי.

09:50-10:25

פשוט להנות מהדרך – המפגש בין שכר עידוד למוצר ייעודי
אילן חקוןאילן חקון | מנהל מח' חישובי פרמיה, רכבת ישראל

ההרצאה תסקור את האתגרים אתם מתמודדת רכבת ישראל ברתימת עובדים, את ההיסטוריה של התפתחות המודלים השונים לחישוב שכר עידוד הנהוגים בארגון, אילו שיעורים נלמדו, כיצד הם משפרים את ביצועי העובדים והארגון כולו, ומה הערכים המוספים שמקבלת רכבת ישראל מהטמעת המתודולוגיה במוצר ייעודי לנושא.

10:25-11:00

הפסקה מתוקה – עוגות וקפה בשטח התערוכה

11:00-11:45

תפיסת Gain Sharing – שיפור ביצועים במערכות תפעוליות
ישראל יוגב ישראל יוגב | מנכ"ל משותף, יישום

מערכות תפעוליות רבות (מפעלי יצור, מרכזי הפצה) מתלבטות בסוגיות של תגמול העובדים. מחד, קיימת ההבנה שכדי לרתום את העובדים לשיפור הביצועים יש לקשור באופן כלשהוא את הביצועים והתגמול, מאידך קיימת רתיעה (המבוססת על התנסות בעבר הרחוק) מהשלכות בעייתיות של מודלי תגמול מסוג "שכר עידוד".

בהרצאה נציג תפיסה שתומכת בתהליכי שיפור והתייעלות, אך מעקרת במידה רבה את הכשלים שהיו בעבר במערכות תגמול תפעוליות. בהרצאה נציג את התפיסה לצד יישומים שלה בתעשייה הישראלית.

11:45-12:15

מדידת הישגי מנהלים ותגמול עובדים על פי גישה ניהולית תואמת אסטרטגיה
משה רוזנוולדמשה רוזנוולד | סגן מנהל האגף, ארגון.איכות.בטיחות, חברת חשמל

ניהול על פי יעדים הינה פילוסופיה ניהולית המאפשרת לארגון לעקוב ולבקר אחר יישום האסטרטגיה שלו. שיטת תגמול על פי ביצועים "מתרגמת" את ההישגים, כפי שנמדדו, תוך חיבור למטרות ולאסטרטגיה הניהולית. ההרצאה תסקור את הגישה הנהוגה בחברת חשמל לניהול, תואם אסטרטגיה, עפ"י יעדים ותגמול עפ"י ביצועים בארבעת הקטגוריות הבאות: פריון ברמת תוצר כוללני, רווחיות /איתנות פיננסית, לו"ז ואיכות.

12:15-12:45

הנעה אפקטיבית של העובדים בארגון – ממדיניות שכר עידוד ליישום בפועל
עמיר פיסלויץעמיר פיסלויץ | מנכ"ל, Incentives Solutions

תגמול תלוי ביצועים, עידוד על ידי שכר עידוד, תמריצים, בונוסים ושאר הטבות לעובדים שהגיעו ליעדים ואף עברו אותם, הם משימה לא פשוטה. שיפור בביצועי הארגון, הנעה אפקטיבית של עובדים והורדה משמעותית של העלויות התפעוליות הקשורות לשעת עבודה הם רק חלק מהערכים שמקבל ארגון כאשר מחליט הארגון להטמיע את מדיניות שכר העידוד בפועל דרך כלים ייעודים לנושא.

12:45-13:15

ארוחת צהריים בחדר אוכל של מלון כפר המכביה

13:15-14:15

הטכנולוגיה בשרות שכר עידוד – הדגמה על אפליקציה ייעודית ב- mobile

14:15-14:45